Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem bírok egyszerre valamit...

Nem bírok egyszerre valamit csinálni és közben beszélgetek valakivel?

Figyelt kérdés

Hogyan fejleszthetném azt a készségemet, hogy párhuzamosan tudjak a dolgommal foglalkozni, és beszélni valakihez?

Sokszor azt veszem észre, hogy megzavar, szinte koncentrációt nem igényelő feladatokat elbénázok, mert közben valakivel beszélgettem.


Pl. a legalapabb: Kizárom az ajtót, mert távozni készülök, közben elkezdek beszélgetni valakivel, már köszönnék el és megint elkezdem kizárni az ajtót. Aztán jövök rá, hogy hoppá, már kinyitottam.


Vagy egy számítógépes játékot játszok, valaki bejön a szobába, elkezdek beszélgetni vele, és ilyenkor kb. az agyam 20%-ban tud koncentrálni a játékra. Az egy dolog, hogy megoszlik a figyelmem, de ennyire? Sokszor ilyenkor még a beszédre se jutok igazán koncentrálni, és annyit érek el, hogy egyik se megy igazán :D


Ti tudtátok ezt a készséget fejleszteni valahogy?


2018. febr. 10. 21:56
 1/3 TR75 ***** válasza:

Feltételezem, hogy férfi/fiú vagy. Úgyhogy nőnek kellett volna születned.

Amúgy rutinnal bizonyos mértékben szerintem javítható a dolog.

2018. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nő vagyok,és ez nekem se megy.Nem tudok 2 dologra egyszerre koncentrálni,de ezen nem is akarok javítani :)
2018. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem egyre rosszabbul megy (nő vagyok)
2018. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!