Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne függjek másoktól?...

Hogy ne függjek másoktól? (Érzelmileg)

Figyelt kérdés
2018. febr. 11. 20:13
 1/6 anonim válasza:
Azt azért nehéz megoldani, hogy érzelmileg függetlenedj mindenkitől. Nyílván vannak olyan közeli ismerőseid rokonaid akikhez kötődsz valamilyen formában. Hatással inkább csak arra lehetsz, hogy nem engeded, hogy ez a kötődés olyan irányba befolyásoljon téged, amit nem szeretnél. Más kérdés persze egy párkapcsolatban, mert úgy gondolom, hogy abba muszáj érzelmileg kötődni, de ez nem kell hogy egyben függést is jelentsen. Talán ha kicsit részleteznéd a problémádat, könnyebb lenne tanácsot adni.
2018. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Család, barátok, párkapcsolat: ebben nincsenek gondjaim. Inkább idegen/nemrég megismerteknél, esetleg ismerősöknél. Nekem mindig minden többet jelent, de én ezt nem akarom. Nem akarok hozzám nem közel állóktól függeni, akik valamilyen szempontból kellemesen hatnak rám (szeretek velük beszélgetni, érdekesnek tartom a személyiségüket stb). Hiába nem barátok, nem családtagok, nem a szerelmem, én törődöm azokkal az emberekkel is, akikkel mostanában kezdtem el beszélgetni, barátkozni vagy csak ismerősök vagyunk... És elszomorít, amiért ennyire gyenge jellem vagyok. Hogyan lehet ezen változtatni?
2018. febr. 11. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért függesz tőlük? Adtál okot a kötődésre köztetek? Hogyan viszonyulsz a hétköznapokban hozzájuk?
2018. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem gondolnám, hogy a leírtak alapján gyenge jellem lennél. Meg kell tanulnod helyén kezelni a dolgokat. Ez is ugyan olyan, mint sok más az életben, gyakorolni kell. Szerintem azt kellene csinálnod, hogy tudatosan odafigyelsz magadra, hogy amikor hasonló szituációkba kerülsz, akkor felismerd. A másik dolog, meg az, hogy nem kell sokat elvárni ezektől a helyzetektől. Akkor tegyél bele többet, mikor érzed, hogy jön is vissza valami. Tudom közhely, de az emberek nem egyformák, sok mindenben így emocionálisan is különböznek.
2018. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem tudom miről beszélsz kérdező :/ :(
2018. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!