Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen lenézőek a magyar...

Miért ilyen lenézőek a magyar emberek? Hosszú story lent.

Figyelt kérdés

A minap történt velem egy dolog, ami miatt erősen elgondolkoztam azon, hogy miért vagyunk előítéletesek. Máris kifejtem nektek a teóriámat.


Első olvasásra az írásom elég triviálisan hangozhat. Mindenki előítéletes, egytől egyig. Ez egy olyan velünk született tulajdonság, amiről ha akarnánk, se tudnánk leszokni. Hiszen mi történik, ha találkozunk egy emberrel, akit előtte még sosem láttunk? Megnézzük a haját, a cipőjét, a ruháját, és kialakítunk magunkban egy képet róla, ami szerintem teljesen normális. Az már egy más kérdés, hogy ez a kép megfelel-e a valóságnak, vagy sem. Az esetek többségében inkább a nemre szavaznék. Szokták mondani, és biztos ti is hallottátok már, hogy a külső megfog, a belső megtart, ami szintén erre épül. Először külsőre kell hogy megfogjon egy ember, külsőre kell szimpatikusnak találnom. Ha ez megtörtént, akkor máris nyitottabban állok hozzá a másikhoz, mint ellenkező esetben.

Tegnapi nap folyamán hétfőn, 14 óra körül történt velem ugyanis az az eset, hogy a 10-es buszomra szálltam fel az egyik ismerősömel, és épphogy elindult a busz, leültünk az ülésre, de már éreztem magamon a szúrós tekintetet a buszon. Két tizenéves lány szeme akadt meg rajtam, éreztem, hogy néznek. Tudjátok, az ilyet általában mindig megérzi az ember. Majd ez a mondat csapta meg a fülemet:


"Nézd már azt a cigány gyereket,,


Alig pillantottam oda, de máris láttam a szánalmas, lenéző tekintetüket, láttam, hogy engem néznek és rólam beszélnek. Hát igen, mókás dolgok a nonverbális jelek, amiket szinte képtelenek vagyunk kontrollálni. Többet mesélnek rólunk az arcrezdüléseink, mint az, amit mondunk. Ezért van az, hogyha valakiről beszélünk, akarva-akaratlanul is az adott személyre nézünk. Ez mindig igaz, és ebben a történetben is pontosan ez történt.

Nem mondom, hogy ne legyen véleményünk, mivel olyan nincs, hogy nem gondolunk semmit a másikról. Ha valakitől megkérdezitek, hogy mit gondolt rólatok első látásra, és erre ezt a választ kapjátok: „Nem gondoltam semmit.”, akkor az hazugság. Nincs olyan, hogy nincs véleményünk. De azzal már nem igazán értek egyet, hogy a nemtetszésünket ilyen formában kell kifejeznünk, felháborító. Hozzáteszem, azt a két lányt életemben először láttam, ahogy ők is engem, mégis ilyen módon tudatták velem, hogy valami nem tetszik nekik. Kérdem én: micsoda? A hajam? A nadrágom? A táskám? Legyen bármelyik is, a lényeg ugyanaz marad, amit mindenkinek meg kéne értenie: nem vagyunk ugyanolyanok.


Az, hogy ők és még sokan mások a földkerekségen így fejezik ki magukat, arról szerintem a legkevésbé sem én tehetek, nem az én szegénységi bizonyítványom. Ezekben a percekben pedig mindig csak egy gondolat nyugtat meg:


gondolhatnak rólam bármit az emberek, attól még nem én leszek a kevesebb.


Miért ilyen rasszisták, lenézőek az emberek? Utálom cigány létemre a magyarokat!!



2018. febr. 13. 00:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Haha.

Van egy jó hírem számodra. Én magyarként sem tudok nőt fogni magamnak. Meg úgy rengeteg fiút ismerek hasonló cipőben.

Pedig én lassan 23 leszek.


Az hogy rasszista volnék. Nem mondanám. Ha kulturált cigány van mellettem bárhol, ugyanúgy kezelem mint egy magyart.

Viszont emberi értékrend az emberek többségéből kiveszett. Magyar-magyart is ugyanúgy leszól. Ezzel nem lehet mit kezdeni tudtommal semmit sem sajnos.

Vagyishát megfelelő oktatással, neveltetéssel, szociális körülmények megteremtésével lehet tökéletes embereket is alkotni, de eléggé idill kép a jelen valósághoz mérve. Van hova fejlődni.

2018. febr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De akkor sem kéne ok nélkül ilyen formában kijelenteni azt, hogy nem tetszem....... főleg nem ismeretlenül.
2018. febr. 13. 01:10
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Röhej ez a kérdés :D
2018. febr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk az utolsó mondatoddal szépen visszaadtad, még ha ez is a véleményed, jobb lett volna ha megtartod.

Érdemben nem tudok a kérdésedre válaszolni, sajnos ez a jellemző, az igazság az, hogy az egész ország ilyen szellemi mélységben van (eltekintve a kivételektől, ami nyilván van, csak sajnos nem ez a jellemző).

Nyílván nem vígasztal, de anélkül is tudjuk utálni, kinézni, megszólni egymást, hogy a másik esetleg cigány lenne.

Megértem, hogy frusztrál, és nyílván azért is zavar mert nem ez az első ilyen élményed, valószínű nem is az utolsó.

Próbáld meg nem magadra venni, ez nem rólad szól, ez az ő lelki szegénységük. Annál is inkább, mert ha te is lealacsonyodsz ehhez a szinthez, akkor hogy lennél már jobb náluk?

Érted ugye? Nem vezet sehova, attól leszel több, ha ezeket el tudod engedni.

Írásod alapján egy nagyon normális, értékes és értelmes ember vagy, és bár nekem is vannak rossz tapasztalataim, de nem nézek le vagy utálok valakit azért mert cigány.

A két h**ye p**sát meg felejtsd el, nehogy már az ő értékítéletük miatt érezd magad rosszul. :D

Fel a fejjel, és legyen szép napod :).

2018. febr. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Menj el egy oviba és figyeld a gyerekeket. Rá fogsz jönni.
2018. febr. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem lennél cigány, akkor találnának más kivetnivalót. Én pl kövér vagyok és minden alkalommal belémkötnek, bámulnak, kiröhögnek. Legutóbb épp egy 5 fős cigánybanda a munkahelyemen, pedig nem tettem semmit csak ronda vagyok és dolgoztam.

Az emberek szemetek. Ebben mindenki egyenlő.

2018. febr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert van egy "példaképük", akik szerint ez a menő.
2018. febr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem a magyarok nagy része "rasszista". Kialakult bennük egy rossz kép a roma emberekről. Így egyszerűbb és sokkal kényelmesebb mindenkit egy kalap alá venni, minthogy folyamatosan megvizsgálnák az adott személyt.


Őszinte leszek, a többségükkel én sem vagyok mindig kibékülve. De amíg nem feltűnősködnek, lopnak, csalnak, hangoskodnak és keménykednek, addig nekem nincs velük semmi bajom. Igen, tény a magyarok között is rengeteg az idióta, ez nem vitás. De valahogy a romáknál ez kitűnik, valahogy ez talán bele van írodva a magyarokba, vagy ez tényleg nevelés kérdése, én nem tudom. Biztos darabokra szét lehetne szedni ezt a témát. Rengeteg érvvel és ellenérvvel.


Vannak normális, tisztességes és értelmes romák is, mint te. És én azokkal még barátkoznék is, ha úgy hozná a sors.


Ugyan, ez számodra nem vigasz, de néha én is utálom a magyarokat. De ugyanúgy a cigányokat is. És szerintem itt van a kulcs, származástól független vannak és lesznek mindig is normális és idióta emberek. :) A két rib**cnak talán nem is lesz ennyi esze hogy ezt megértse. Próbáljon ez a tudat nyugtatni és szerintem próbáljon meg minden ember ne egy kalap alá venni egy adott népcsoportot és származást. :)

2018. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Egy cigány megverte egy barátomat. Mikor feljelentettük neki állt feljebb. Egyszer kifutott elém szintén egy cigány (kocsival voltam) nem ütöttem el, csak nagyot fékeztem, neki állt feljebb. Egyszer megakartak erőszakolni. Szerencsére egy barátom ott volt a közelben megvédett, közben a cigány egy enyhe agyrázkódást szerzett össze, neki állt feljebb. Szerinted ne legyek előítéletes? Van, hogy nen fejezem ki, és mindig úgy vagyok velük, hogy talán nem olyan-szerencsére nem mindig.

Meg megmondom őszintén az arcberendezésük sem tetszik amikor mosolyognak. Egyszerűen nem tudok már igazán bízni bennük.

2018. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Magyarból is lehet ilyen, de eddig ilyeneket velük nem éltem át.
2018. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!