Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy okos és egy "buta" emberne...

Egy okos és egy "buta" embernek mennyi eséllyel lesz okos, vagy buta gyereke?

Figyelt kérdés
Milyen genetikai, öröklődésbeli szabályszerűségek jellemzőek ilyesmi és ehhez hasonló kérdésekben?

2018. febr. 12. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Mi az, csak nem vettél el feleségül egy plázacicát?
2018. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
A tudományos részéhez nem értek, de szerintem ha nem is születik a buta embernek buta gyereke, de buta ember lesz belőle is mert a negatív példát fogja tapasztalni és normálisnak tartani. Van akit viszont elrettent és inkább próbál kitörni ebből a közegből. De a többség nem ilyen. Ugyan így az értelmes családban a gyerekekre is általában jobban odafigyelnek
2018. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom te vagy az okos és a párod a buta. Nos, én nem tudnék együtt lenni olyasvalakivel, akit butànak tartok. Nem azért, mert buta lesz a gyerek, hanem mert ha tisztelet nincs, akkor semmi nincs. Gondold ár ezt, neki sem jó, h lenézed és neked sem jó, ha nem tudod tisztelni a párodat.
2018. febr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Azt hiszem olvastam valahol régebben, hogy az intelligenciánkat az anyánktól örököljük, szóval ha anyu okos, akkor a gyereknek is jobbak az esélyei. Bár nem mondanám 100%ra..
2018. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Ez egy nagyon buta kérdés.
2018. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A kérdés elméleti.


Ha valakit nem tartunk okosnak, annak nem sok köze van ahhoz, hogy tiszteljük-e, csak ahhoz, hogy okos-e, vagy sem.


Ezt az anyás dolgot még olvastam valahol, de olvastam arról is, hogy ez nem így működik, nyilván köze van az anyának, de nem kellene elhamarkodottan "rákenni".

2018. febr. 12. 16:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ilyen egyszerűen működik a dolog. Én egy nagyon okos apától és egy butábbnak mondható (nem sértésként, nagyon szeretem, de ez tény) anyától származok és átlagosnak mondanám magam. Ezzel szemben ott van bátyám, aki ugyanattól az apától és egy nagyon buta, műveletlen nőtől van, ő pedig fényévekkel túlszárnyalja apánkat, nagyon okos és művelt. Szerintem "amit dob a gép" alapon működik. :)
2018. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Felesleges rizsázni 50-50, ugyan annyi esély van rá, mint két okos embertől.
2018. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt figyeltem meg, hogy sokszor nagy vagy akár dédszülők tulajdonságai is öröklődhetnek. Szóval hogy van két buta szülő, 4 buta nagyszülő, és 7 buta dédszülő, akkor is lehet ha pont attól az 1 okos dédszülőtől örökli el a képességeket a gyerek.


Vagy ha az egyik nagyszülőnek az értelmi, másiknak az érzelmi, harmadiknak a mozgási és a zenei inteligenciája erős a negyediknek meg a tájékozódási akkor lehet ha pont a gyerek az összes képességet elörökli az akár minden téren buta szülőktől is.

2018. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Definiáld tudományosan mi a buta!

Műveltség? Kreativitás? Logika? IQ szint? MENSA teszt? Jó memória?


Soha senki nem képes definiálni egyértelműen.


Ez a jellemző pontosan úgy alakul egyes embereknél, ahogy a többi összetett belső tulajdonság. A gének hajlamot adnak, egy alapot amiből aztán a külsölő tényezőkkel együtt fejlődik maga a képesség. Környezet, táplálkozás, szülők, barátok.


Szorgalommal igen sok minden elérhető, olyanoknak is akiknek nem adott meg a kreatív és logikus felfogás.

Én pl rettentő lassú felfogású voltam 23 éves koromig. Sok kettesem volt, leérettségiztem azért... de lusta és buta ember voltam.

Egyedül a kreativitásom és a fantáziám vitt rá, hogy mérnök legyek. Ez adott akkora szorgalmat, hogy az agyam alkalmazkodott a plaszticitásnak hála a terheléshez. A tanulás hatására szélesedett a természettudományos szemléletem, javult a lexikális műveltségem, és egyben a felfogásom is. Azelőtt felfoghatatlan matematikai, műszaki és biológiai problémákat látok át, amire nagy szükségem is van a PhD alatt.


Butának születtem? Buta maradtam? Vagy csak szorgalmas vagyok? Esetleg a kreativitásom emelt ki a közönyből?

Netán minden egyén agya képes akkora plaszticitásra, hogy a "buta" jelző legyőzhető legyen?


Hiszek az utóbbiban. Butaság nem létezik, csak lustaság, motiválatlanság és szellemi igénytelenség.

2018. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!