Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociálisan, hogyan tudnék...

Szociálisan, hogyan tudnék rendesen kibontakozni, illetve milyen tanácsot, avagy tesztet tudnátok javasolni pályaválasztáshoz, ha INTP és INTJ között vagyok?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná esetleg, hogy mit jelent a fenti két betűkombinátió, vagy az MBTI teszt és lusta kikeresni, annak belinkelem a wikipédiát ( [link] bár valószínűleg úgyis kapok olyan választ, hogy: "Ammeg mi a szösz?"

Ha valaki pedig ezt írja válaszként trollkodásból, akkor legalább pontosan idézzen, ha kérhetem.


A szociális életem egy nagy nulla, hiába próbálkozom, nem tudok magamtól barátkozni, olyan magyarázatot, amivel pedig megelégednék, nem találok. Tehát, -tudom, elég ostobán hangzik- hogyan kell barátkozni? Úgy hogy meg maradjon. Eddigi rekordom az 3 hónap. Több nem igazán megy. Illetve, azt hogyan érjem el, hogy ne idegesítsen a másik butasága és az, hogy hiába magyarázom el neki, a butaságban akar maradni, sőt néha a tanárral együtt elküld melegebb éghajlatra?


Pályaválasztáshoz milyen tesztet tudtok javasolni? Eddig 1 darab jó tesztet találtam, de a 3 legkülönbözőbb szakirányt dobta ki. Az a problémám, hogy minden érdekel, nem tudok dönteni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. febr. 16. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne :D Figyelni fogom a válaszokat :D
2018. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogyan kell barátkozni? Egyszerű. Szeress beszélgeni, szeress nyitottnak lenni, szeresd a közvetlenséget. Ne agyalj annyit, ne félj, ha valaki szimpatikus, csak menj oda hozzá és egyszerűséggel beszélgess vele. Mintha ismerősök lennétek. Légy kedves, érdeklődő, pozitív. :) Ha szembe jön veled vagy leül melléd egy személy, aki mosolyog, pozitív és kellemes kisugárzása van, megszólít, normális a stílusa és lehet vele beszélgetni, akkor elhajtanád és arrébb tessékelnéd? 10-ből max. 2 életunt vagy siető ember. Mindenki szereti a könnyedséget, a közvetlenséget. A legnagyobb részét a beszélőke teszi ki. Ha nem tudsz jól kommunikálni, akkor gyakorold.


Pályaválasztásnál a felvit tanácsolnám. Nézd meg a szakirányokat, az elhelyezkedési lehetőségeket, a követelményeket. Te vagy tisztában a képességeiddel, csak te tudod, mire vagy képes. Minden érdekel - de mi csak hobbi szinten? Ez a nem mindegy.

2018. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szeress beszélgeni, szeress nyitottnak lenni, szeresd a közvetlenséget.

Ez nálam nem jött be, sőt.

2018. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Nálam bejött, de nem mindenkinek válik be ugyanaz. Csak a saját tapasztalataimat írtam le :)
2018. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ElectriGh0st ***** válasza:
79%

Mivel ott van elől az a szép nagy I betű , ezért nyílván benne is van a pakliban hogy csak olyan emberekkel tudsz barátkozni akik magadhoz hasonlóak. Ezzel faszán el is jutottál arra a megállapításra hogy neeked bizony valahol a egy introvertáltakkal teli helyen kéne keresgélned ( bár az utóbbi kifejezés elég ellentmondásos :D). Egyébként egyszerű "szociálorientált" emberkékkel nem hinném hogy olyan faszán összebírnál haverkodni hiszen ezek az emberek többnyire felszínes f4szsággokról tudnak beszélgetni, te meg nyílván gondolom nem éppen kedveled ezeket a "szia, mizu?, hogy telt a napod" alapú baromságokat :)


INTP- 15/F

2018. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ElectriGh0st ***** válasza:
72%

Ja meg még amúgy ha az INTP a domináns bennnd akkor javaslom hogy ne nagyon erőltesd a "semmiből építek majd valamit" féle kreativitást hiszen a magunkfajta nem igazán arra épűl.

Mi multorientál emberkék vagyunk, és a kreativitásunk is erre épűl, és pont ezért vagyunk mi a legjobb problémamegoldók az egész MBTI listában!

2018. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Természetesen az ember a legjobban azokkal jön ki, akik hozzá hasonlóak. De ez nem jelenti azt, hogy ne szocializálódhasson, és mások ne kedvelhessék. Mindenki szeretne szociális lenni a maga módján. A kérdés erről szól - legalábbis a fogalmak alapján, nem pedig a barátok szerzéséről. Lesz alkalom rá mindenképp.

Az a legfontosabb hogy érdekeljenek az emberek téged, mert ha érdekel, akkor tudsz kérdezni, és véleményt alkotni.

Minden ember egyedi függetlenül a személyiségtípusoktól. És minden emberben megvan az az egy, ami a nyitáshoz kell: érdekeltség a másikban.

Amúgy jó dolgokat írtak az előzőek, mert a türelem, az emberek dolgainak az elfogadása (függetlenné tétele magadhoz képest) a szeretet alap pillérei, amik jó légkört szolgáltatnak. Tudni kell, hogy minden tőled független, de minden függ tőled is.


infj - 24/f

2018. jún. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!