Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INTJ-k! Nálatok is hasonlóan...

INTJ-k! Nálatok is hasonlóan működnek a társas kapcsolatok? Nektek sincs hiányérzetetek?

Figyelt kérdés

(Mielőtt kifejteném a kérdést, az MBTI-hez nem értő, csak trollkodni vágyó elit különítmény tartogassa a magasröptű beköpéseit a vicc kategóriának)


A napokban gondolkoztam el rajta, hogy vajon másoknál is hasonlóan zajlanak-e a barátos, csajozós/pasizós kérdések, akik ebbe a személyiségtípusba tartoznak...


Végletesen leegyszerűsítve nem mondanám, hogy vannak barátaim. Olyan húsvér személy, akivel személyesen tartom a kapcsolatot ilyen célzattal, egy sincsen és igazából nem is volt - az iskolában hébe-hóba hozzám csapódott pár ember, de az órák közötti szüneteken kívül nem találkoztunk, inkább voltunk közelebbi ismerősök. Az interneten akad néhány ember, akikkel viszonylag rendszeresen váltok néhány szót, de gyakran van hogy kölcsönösen nem keressük egymást hetekig. Nem csinálok belőle ügyet, ha nem jelentkeznek, nem szoktak hiányozni, amikor sokáig nincs hír róluk, a szüleim jobban plafonon szoktak lenni, amiért hanyagolnak, mint én.


Barátnőm se volt még és nem is nagyon érdekelnek a lányok,- eltöprengtem már rajta, amikor unatkoztam, de ott se lehet a hiba, hogy rossz nemet vettem alapul- amikor olvasok, akkor persze szoktam találkozni olyan női karakterekkel, akik szimpatikusak, akiknek a tulajdonságait preferálnám egy igazi emberben is, de csakúgy, mint a barát-témában, itt se érzek emiatt semmiféle űrt, azt, hogy lemaradnék valamiről.


Biztos most tartotok ott, hogy azt gondoljátok, ha ennyire nem érdekel, és ennyire el vagyok így is, akkor minek rizsázok róla ennyit, minek fordítok rá energiát. A helyzet az, hogy... kíváncsi vagyok :D A korombelieknél és a nálam fiatalabbaknál is állandóan azt hallom, hogy a haverozás és a szerelmesdi a központi téma és, hogy ha rövid ideig is az áll be, amit fentebb felsoroltam, akkor teljesen kétségbe vannak esve, amiért egyedül vannak. Úgyhogy szimplán furcsának találom, hogy másoknál ezek ennyire "létszükségletek."


Érdekelne, hogy más INTJ-knél ez, hogy megy. Hogy ez is egyfajta "személyiségi ártalom", minthogy mindenre érvekkel alátámasztott választ várunk vagy csak nekem nagyok az elvárásaim/én vagyok bizarr mértékben antiszociális :D


17/F



2018. jan. 22. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen INTP - INTJ voltam (azóta már más típusba tartozom), sokáig jellemző is volt rám, majd ez kezdett átcsapotni minden katyvaszba, és csak álltam értetlenül a dolgok felett. Többször észerevettem magamon, hogy nagyon megoszlik az I - E bennem, ezért nem is nagyon lehetne bekategorizálni. 50-50%, hol mikor jön ki. Így a barátkozában, szerelemben is kettős vagyok, hol nagyon könnyen megy, hol feszengek tőle. Belső konfliktus az oka, de kezdem megtalálni az arany közepútat így 19 évesen, szerintem neked is hasonlóan kellene :) El nem hiszem, hogy nem érdekelnek a lányok, mélyen biztosan vágysz te is barátokra vagy egy társra, miért nyomod el magadban? Persze vannak olyan emberek, akiknek nincs szükségük senkire az életben, de ők vagy 1 ennyire érzéketlenek, és tényleg hidegen hagyja őket 2 vágynának rá, de nem tudják hogyan kezelni, elnyomják bizonyos okok miatt, stb. Ismertem egy INTJ típusú velem egyidős srácot, borzalmasan logikus, merev és kimért volt, szörnyű volt vele beszélgetni, mindenben túlzottan racionális volt, mint egy gép. Ne akarj így élni, ne keress mindenre érveket, mert így sosem fogsz normális emberi kapcsolatokat kialakítani, de ha ez nem számít neked kicsit sem, akkor folytasd ugyanígy, de tudat alatt biztos zavar valamennyire, ha feltetted a kérdést. :) Lehet rosszul látom, én magamból indulok ki, én is pont ilyen voltam, majd rájöttem, hogy nem vagyok így boldog, csigaházban, “antiszociálisként”. Egy idő után téged is megtalálnak majd a szociális helyzetek, továbbtanulás, munka, stb, ahol egy ilyen típusú ember elveszik. Tudásod és eszed attól még lehet, de mit érsz vele egyedül vagy csak a felszínnel?
2018. jan. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból megcsináltam megint egy tesztet, korábban INTJ volt, most éppen ISTJ jött ki...

De kb így vagyok én is, pár távolabbi ismerős bően elég, a szorosabb kapcsolatok egyszerűen megfojtanak, feszélyeznek és rosszul érzem magam bennük, egyedül vagyok el a legjobban.

2018. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet a vonások eloszlásán is függ. Nálam 100% I és 0% E van, 90% T és 10% F... ezeken a vonalakon a "végletesség" is előfordulhat, hogy belepiszkál a képletbe. Nem azt mondom, hogy ha esetleg haverba vagy társba jönne olyan jelölt, akivel jól kijövök, akkor azonnal elzavarnám a fenébe, de a köztes állapot, amikor egyik fronton sincs semmi, nem akaszt ki úgy, mint a korombelieket. Azt látom, hogy ha valakinek a csaja/pasija fél óráig nem reagál a megkeresésre, akkor már padlón vannak, hogy "nem érdeklik őt eléggé" stb. A családban van olyan, akihez nagyon erősen kötődök, és bármit megtennék érte... de az emberekkel általánosságban olyan, mintha lenne középen egy fal. Ők azt mondják, hogy kényszeresen kiforgatom, amit mondanak, és állandóan kötözködök, nekem meg úgy jön le, hogy ők értik félre minden áron, amit mondani akarok, mintha nem is egy nyelvet beszélnénk.
2018. jan. 22. 12:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A gimis szerelmek teljesen komolytalanok, megertem, hogy semmi erdekeset nem talalsz bennuk. Gimi utan jon el a te idod. Nincs veled semmi baj, en ugyanilyen ertetlenul alltam a baratnoim vergodesei elott, aztan nekem is lett parom. En nem vagyok intj, ezt azert hozzateszem.


Ha megengedsz nekem egy tanacsot: nem artana igenyes romantikus irodalmat olvasnod, mert a "tul logikus" gondolkodas akadaly lehet az emberek motivacioinak megerteseben. Elofordulhat, hogy a paroddal azert nem tudsz egy vitat kezelni, mert elveszel a reszletekben es tul problemakozpontu vagy, holott az erzelmeire koncentralva elobb meg tudnad oldani a helyzetet. Van egy ismerosom, aki intjnek vallja magat es neki ez nagy problemaja, hogy nem erti mit miert csinalnak az emberek. Nagyon okos, hiperlogikus no letere, buszke is az eszere es megsem erti a vilagot, mert a logikajaval csak a felszint kapargatja.

2018. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
71%
(A Myers&Briggs tesztnek egyáltalán nincs tudományos alapja, kb. annyit ér mint egy online IQ teszt)
2018. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ki ezt a kérdést.

Engem se nagyon izgatnak a kapcsolatok és nem is hiányolom őket. Néha amikor nagyon unatkozom akkor elgondolkodom milyen lehet aktív szociális életet élni, de aztán eszembe jutnak azok az emberek akik szociális életet élnek és szinte mindennap sírnak, hogy ez átverte őket, az megcsalta, emez kibeszélte stb.stb. Végül mindig arra következtetésre jutok, hogy az emberek többsége alkalmatlan bármiféle kapcsolatra, konkrétan csak problémaforrások.


17/L

2018. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


lollypop93:

Erre már én is gondoltam. mármint az olvasásra és az a sajnálatos helyzet, hogy az ott mutatott reakciók is körülbelül olyanok a számomra, mintha marslakók lennének a szereplők, szinte alig látok benne rációt, amit művelnek bennük. Ezzel szemben egy thrillerben vagy krimiben képesek értelmes döntéseket hozni felesleges cirkuszok nélkül... :)

2018. jan. 23. 00:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan írtak jókat. Annyit tennék hozzá, hogy ahogy elkezd bejönni az élet, úgy kapsz kedvet és önbizalmat az interakcióhoz. A tini évek nem kedveznek az INTJ-knek, mert egy extrovertáltak által dominált közegben, feje tetejére állított értékrendszerben nehéz normálisan gondolkodó emberként érvényesülni, de egyetem már jobb, és a karriered korai fázisában rögtön ki fogsz tűnni, tapadni kezdenek a csajok, satöbbi. Addig használd ki értelmesen az idődet, és fejlődj, tanulj, építkezz. Egyébként a kommunikáció is soft skill, tanulható, begyakorolható dolog. Nekem a munkám miatt (vezetői feladatok, stratégiai tervezés, diplomácia) idővel már eléggé extrovertált is lettem.
2018. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megertem, h a romantikus irodalomba is beletorott a bicsakad, mert nehez olyat talalni, ahol tenyleg emberi sorsokrol es a lelek mukodeserol van szo, nem pedig csak folosleges kavarasokkal es ostoba dontesekkel probalnak feszultseget kelteni. A klasszikusok kozott azert lehet talalni jot. Tobbszor lesz majd az az erzesed, hogy egy-egy nagyon romantikusnak kikialtott tortenet tul van ertekelve, en az Elfujta a szellel voltam igy.


Ha megegeded h ajanljak nehany konyvet, ami kozelebb hozhatja hozzad a sziv titkait: a Jane Eyre szerintem tokeletes lenne. Nem nyalas noi irodalom, ez tenyleg magas irodalom. A foszereplo is okos, kivulallo, szerintem egy intj konnyen tud vele azonosulni. A ferfi karakter is jol fel van epitve, nem csak disznek van, hogy a tinilanyoknak legyen kirol abrandozni. Aztan Gardonyitol a Hosszu haju veszedelem meg nagyon tanulsagos, szorakoztato es meghato is. Azert merem ezeket ajanlani, mert tobb ferfi (nem fiu) ismerosom is olvasta es tetszett nekik.

2018. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. jan. 23. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!