Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ENTJ lány és egy INTJ fiú...

Egy ENTJ lány és egy INTJ fiú mekkora eséllyel jönne ki egymással hosszútávon, hogyan működne a párosuk, mennyire alkotnának jó csapatot?

Figyelt kérdés

Mielőtt érkeznek a szokásos ökörségek azoktól, akik csak unatkoznak, de segíteni nem tudnak, olyanoknak a válasza érdekelne, akik értenek valamennyire az MBTI elmélethez és nem azon állnak le rugózni, hogy mik is akarnak lenni ezek a bűvös betűjelek... ._.


Plusz, mielőtt pedig berobbannának a képbe azok, akik azt fogják ecsetelni, ez a teszt mekkora humbug és, hogy nem egészen vagyok normális, ha ez alapján akarom eldönteni, a kapcsolatomnak van-e jövője, itt nem rólam és még csak nem is húsvér emberekről van szó, hanem színtiszta elméletről.


Hobbiból történeteket írok és az éppen folyamatban lévőbe a fentebb említett személyiség/nem leosztással képzeltem el a főszereplőket és kíváncsi vagyok, mennyire maradnának meg reálisan egymás közelében és, hogy ha esetleg a másik agyára mennének... annak milyen okai lennének, miből fakadnának a konfliktusaik- akad egy pár elméletem, amiket a pártatlanság fenntartása végett egyelőre nem osztok meg, kíváncsi vagyok, mennyire találtam el a létre jöhető szituációkat. :)


INTJ lány



2017. nov. 28. 03:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak azt kell írnom, hogy foglalkozz mélyebben pszichológiával, vagy kérdezz meg szakembert erről, hogy mennyire bizonyítottak ezek a tesztek, amelyek pár kérdés alapján konkrét profilt akarnak felállítani a személyiségről...

Az igazi személyiségtesztek bonyolultabbak és alaposabbak, mint akár 70 egyszerű, feleletválasztós kérdés...

Én úgy gondolom, hogy laikus felelősségteljesen nem tudja megválaszolni ezt a kérdést.

2017. nov. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szerintem a személyiség típuson túl még sok dologtól függ

ez olyan mint a horoszkópos dolgok, az egyik horoszkóp leírás szerint én hűséges típus vagyok, a másik szerint könnyen megcsalom a páromat, könnyen elcsábulok

a személyiség típus is egy nagyjából behatárolható dolog, de eléggé rugalmas egyénenként

és az, hogy működik e 2 ember között a kapcsolat az nagyban függ attól mennyire képesen tenni a másikért, mennyire képesek fejlődni, elfogadni a másik dolgait...

továbbá szerelem, depresszió.......megint befolyásoló tényezők, szóval nem ennyire egyszerű a képlet


INTJ F

2017. nov. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok, hogy a szerelem minden, csak nem reális
2017. nov. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Alapvetően úgy tudom, egyik típust se lehet azzal vádolni, hogy túlságosan érzelmektől vezéreltek lennének, ezért gondoltam, hogy ha már nem valós emberekről van szó, valamennyire be lehetne határolni :) Kapcsolat közben egyértelmű, hogy csiszolódnak, az érdekelne, kezdésként hogyan tudnának kijönni, mielőtt elkezdenének csiszolódni. Úgymond "rokonlelket" látnának egymásban vagy egy "vetélytársat, akin felül kell kerekedni"? :D

2017. nov. 28. 22:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Érdekes kérdés. Nekem különösen az, mert én is INTJ vagyok, és már gyerekkorom óta irogatok kitalált történeteket. Az MBTI-t csak 2015 elején ismertem meg, de azóta aktívan használom a karaktereim megformálásához. Szerintem ez egy zseniális rendszer.


Másfelől rájöttem, csak alapvető meghatározásokra érdemes használni, és még ott sem feltétlenül kell ragaszkodni hozzá. Pl. a legridegebb embernek is lehetnek érzelmes pillanatai. Ugyanazon típusba tartozó emberek is sokban tudnak egymástól különbözni, egyiknek lehetnek olyan viselkedésformái, amelyek a másikból teljesen hiányoznak, sőt ugyanaz az ember is felvehet új nézőpontokat meg egyebeket élete során, melyek a kifelé mutatott személyiségét nagyban variálják. De a karaktereket kellőképpen reálisabbá lehet tenni ezzel a rendszerrel valóban. :)


Azt hiszem, tudok neked segíteni sőt vannak skype-os ismerőseim, akik méginkább ismerői az MBTI-nek, és elcseverészhetünk ezekről a dolgokról, de inkább skype-on, mint itt. Szólj, ha érdekel. :)

2017. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves # 5/5- ös!


Szívesen benne lennék a bővebb beszélgetésbe, de nincsen Skype-om és más hasonló oldalam, amin az emberek általában a "normális" nevükkel regisztrálnak :/

2017. dec. 6. 17:59
 7/13 anonim ***** válasza:

És nincs kedved regisztrálni? Nem muszáj a saját nevedet használnod, regizhetsz a főszereplőd nevével is, ha kedved tartja :D És ingyenes.

Ha kész lennél vele, máris felvennélek a csoportba.

2017. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megoldhatónak megoldható lenne, de pár éve sikeresen megundorodtam a hasonló oldalaktól egy általad leírthoz hasonló kísérlet után.
2017. dec. 6. 18:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem túl logikus érv. Ez inkább érzelmi alapú. Tényleg alaposan megundorodhattál, ha INTJ létedre inkább egy érzelmi tényezőt, mintsem a célodat tartod szem előtt. Vagy nem elég fontos a cél.
2017. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem volt még dolgom ENTJ nővel, de a főnököm pont egy ENTJ, és bár ez más jellegű kapcsolat, mint a te példádban, sok tekintetben mégis párhuzam lehet a kettő között.


INTj és ENTJ mindkettő erős személyiség. Az INTJ nagyfokú önállósággal rendelkezik, hisz a saját igazában, csak logikai érvekkel lehet abból kimozdítani. Az ENTJ ezzel szemben szeret irányítani. Elsőre ez konfliktusforrásnak tűnik kettejük közt, de mivel az INTJ szívesen szolgál egy arra érdemes vezetőnek, párkapcsolatban sem hiszem, hogy önérzeti problémát csinál abból, ha a nő megpróbálja rávenni dolgokra, feltéve ha az ENTJ tanácsai logikusak. Ha nem azok, akkor megmagyarázza, és érvekkel alátámasztja a dolog helytelenségét. Az ENTJ mivel fogékony a logikára, és imádja, hogy valaki ennyire higgadtan és ésszerűen fel tud vezetni egy ilyen összefüggésláncot, könnyen belátja, ha az INTJ-nek igaza van. Ilyenkor még az is előfordulhat, hogy az INTJ fogja végül utasítása alá vonni az ENTJ-t azáltal, hogy korrigálja az ő meglátásait, és saját elgondolása irányába tereli őt, amit az ENTJ szintén elfogadhat, hiszen egyrészt az INTJ sem háborodott fel fordított esetben, másrészt meg inkább a logikai út a helyes számára is semmint az érzelmi. Jól működhetnek ezek a dolgok kettejük között, amíg kölcsönösen tisztelik egymást. Az INTJ-nek meg kell őríznie higgadtságát az ENTJ gyakori manipulációs kísérletei ellen, az ENTJ-nek pedig tisztelnie kell a másik önállóságát. Hogy érzelmi vonalon hogyan tudnak eligazodni az már más kérdés, arra nem nagyon van tippem.

2017. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!