Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak mert elég...

Mit csináljak mert elég jóhiszemű ember lévén azt hiszem sokszor ha valakinekcsinálok valamit akkor más is ilyen önzetlen és jóindulatú lesz mint én? De sokan csak a saját érdeküket nézik.38F

Figyelt kérdés

2018. febr. 16. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Az segít, ha nem így nézed a dolgokat és amikor adsz, azt nem valami cserének tekinted, amiért jár neked valami. Akkor adj, ha tényleg adni akarsz. Függetlenül attól, hogy más mit csinál.


Az nem adás, ha te titkon cserélni akarsz és nem tetszik, hogy a másik nem ad vissza valamit :D

2018. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: Ez mind szép és jó és az enber, többnyire nem is azért segít valakinek, mert cserébe vár valamit. Viszont teljes joggal "csalódik az emberekben" az, aki mindig, mindenkinek segít, ha rászorul, aztán ha egyszer ő szorulna segítségre, le se sz.rják. Rosszabb esetben, még röhögnek is a "balekon".
2018. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
#2 az persze fájhat, ha nem segít neked senki. De ez független attól, hogy te adtál e. Ha nem független akkor az kereskedelem és csere.
2018. febr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem azért segítettem senkin mert viszonzást vártam, csak évek múlva amikor nekem kellett volna a segítség akkor meg valahogy mindenkinek épp más halaszthatatlan dolga támadt.
2018. febr. 17. 00:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez ismerős nekem is. Egész életemben én voltam az ügyeletes balek, mindig mindenkinek pattantam segíteni, de egy kezemen össze tudom számolni, nekem hányszor lett volna segítségre szükségem és akkor nem volt ott senki. Még az sem, akit előtte nem csak tettekkel, hanem pénzzel is megtámogattam.


Nagyon banális, de azt tudod csinálni, hogy nem csinálsz semmit. Szó szerint. Tanulj meg nemet mondani. Eleinte lesz sértődés, na de még mennyi :D Én pár hónapja álltam a sarkamra. A saját anyám, amikor megérezte, hogy szar van a palacsintában, görcsösen zaklatni kezdett, már mindenféle hülyeséget kitalált hogy megmozdítson, de sajnos én pont nem értem rá semmire. Hónapokig játszottuk ezt a fajta játékot, amikor egyszer hirtelen abbamaradtak a "szívességkérések".

Pont akkor megszorultam valamivel és ő volt az első aki hívott, hogy küldje-e a tesómat kisegíteni.

Azóta visszaállt a kölcsönös tisztelet, most már mindenki vágja, hogy nem az alanyi jogon szerzett pincsikutyájuk vagyok :) Ha kell valami, akkor szó nélkül jönnek és én szintúgy. Ha megint elszalad velük a ló, akkor kezdjük előlről majd.

2018. febr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy dolog fontos az életben: soha ne azoktól várj, kérj segítséget, akiknek Te már adtál, hanem más, független személytől kérj azt. Ismerős a helyzet, ezért írom ezt. Szeretném hinni, hogy egy jó világban élünk ilyen téren, de a tapasztalat sajna nem az. Nézd meg "A jövő kezdete" c. filmet, szerintem jó lenne, ha az a rendszer, ami benne van, egyszer működne.
2018. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3: Szerintem erről legfeljebb akkor lehetne szó, ha már eleve azért segítenék valakinek, hogy majd "meghálálja".
2018. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!