Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vállalják be sokan a...

Miért vállalják be sokan a kockázatos szépészeti műtéteket?

Figyelt kérdés

Szigorúan véve esztétikai plasztikára gondolok itt most, tehát például a mélyharapás miatti állkapocs műtét, mellkisebbítés, asszimetria miatti mellkorrekció nem ide tartozik.

Tehát miért dönt úgy egy egészséges fiatal (többnyire nők, de hallottam már férfiról is), hogy bevállal egy kockázatos (minden beavatkozás, ami altatással jár, kockázatos) műtétet, fájdalmas és hosszadalmas felépülést, valamint az esetleges szövődményeket, csak mert nem elégedett egy vagy több részlettel a külsején?


Én sem vagyok tökéletes, kapásból egy halom dolgot fel tudnék sorolni, ami esztétikai hiba rajtam, és amit sokan műtetnek hasonló helyzetben. Például:

Görbe az orrom, nem elég szögletes az állam, nem tökéletes a mellem, nem elég vékony a derekam, nem egyformák a fogaim...És még tudnék találni hibákat, ha nagyon keresnék.


Nem ítélem el a plasztikát, csak nem értem.

Egészségügyi korrekcióra lenne ugyan szükségem, megműttethetném a szemem, hogy ne kelljen szemüveg, de nem akarom. Nekem többet ér, hogy látok (szemszalag metszés, az orvos nem ajánlja, mert rosszabb is lehet).


De ugyanezt gondolom a póthaj, műszempilla és hasonló káros dolgokról.

Hányan tetetik fel, de mivel végleg nem maradhat, sokkal rosszabb az eredmény utána. A szempilla hullani kezd, a haj sok esetben hullik, de ha nem, akkor is megint fele annyi haja lesz az embernek, mint pótlás előtt, csak még kevesebbnek fogja érezni, mert az évek alatt hozzászokott, hogy pót van.

Nekem is vékonyszálú hajam van, de meg tudtam növeszteni egészséges állapotban, saját magához képest szép, és nem volt kivitelezhetetlen sem megfizethetetlen (drogériás termékeket használok).


És akkor a rengeteg bevatkozás áráról már ne is szóljunk.


Nem vagyok plasztika ellenes, nem ítélek el senkit, csak nem értem.

Szívesen venném, ha aki átesett rajta, szeretne, vagy esetleg csak támogatja, elmondaná az álláspontját, tapasztalatait, véleményét.


24l


2018. febr. 18. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Előre leszögezném, nem volt semmiféle szépészeti beavatkozásom, sem egészségügyi, habár egy látásjavító műtétet tervezek elvégeztetni a nem túl távoli jövőben.

De! Nem értem miért kell egy ilyen kérdést feltenni. Nem kell a világon mindent megérteni. Vannak dolgok, amiket elég csak simán elfogadni.

Mit számít, hogy ki miért fekszik a kés alá, csináltat magára mű dolgokat stb? Van aki azért, mert önértékelési problémái vannak, van akinek egyszerűen az tetszik, ami neki nincs, és ha van elég pénze, és bátorsága, akkor megcsináltatja. Neked, nekem, vagy bárki másnak nem ártanak ezzel. Csinálják, ha nekik jól esik.


Kicsit, mintha magadat akarnád fényezni ezzel a témával. Leírod, hogy te ezt sem csináltattál, és amazt sem, és milyen jó neked így. Akkor örülj neki, hogy így van!

Nem mindenki tudja, vagy akarja magát olyannak elfogadni, amilyennek született.

2018. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem állítom én magam senki fölé, utálom, hogy minden egyes ártatlan kérdésre ez a reakció, már tényleg.

Mindenki ennyire magából indul ki, vagy mi frász?


Miért ne akarhatnám megismerni mások nézőpontját bizonyos dolgokról? Kinek ártok vele?


Nem utálatos hangnemben tettem fel a kérdést, szeretném elkerülni az ilyen válaszokat.

2018. febr. 18. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Háát, ha te így látod... :)
2018. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem így látom, hanem tudom. De ha nem tetszik, akkor nem válaszolsz. Imádom, mikor egyesek kész pszichiátriai kórképet akarnak felállítani 3 mondatból.
2018. febr. 18. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
az oka kb ott lehet, hogy ezek az emberek láttak pl 20 évesen rákban elhunyt személyt és úgy vannak vele, hogy "bármi lehet legalább addig maxoljuk ki az életet"
2018. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért a legtöbb szépészeti beavatkozás nem olyan kockázatos, mint amilyennek beállítod..Sőt, ha már itt tartunk, hogy mi értelme ilyen beavatkozásokat csináltatni, akkor mi értelme mondjuk megműttetnie magát annak, akinek aszimmetrikus a melle? Van, akinek az orra aszimmetrikus, vagy a szeme, az mitől másabb ennél?

A melledet még csak nem is látja rajtad és a párodon kívül senki, az arcodat viszont mindenki, aki szembejön veled.

Én úgy gondolom, ha valaki annyira gyűlöl magán valamit, hogy tényleg úgy érzi, jobb lenne az élete, ha megműttetné, akkor tegye. Én így vagyok a nagy, széles krumpliorrommal, általánosban sokat csúfoltak is miatta, azóta már le is érettségiztem, mégis annyira rányomta az a pár év a bélyegét az életemre, hogy még ma is minden alkalommal, amikor tükörbe nézek, sírhatnékom van az undorító orrom miatt..Mások azért nyavajognak, mert pl. túl hosszú orruk van, pedig én a két kezemet összetenném, ha hosszabb orrom lehetne, ha nem úgy néznék ki, mint aki frontálisan ütközött egy kamionnal..

Szerintem aki hozzám hasonlóan utál magán egy bizonyos testrészt, az nem fog azért meghátrálni, mert X% esélye van annak, hogy valami komplikáció lép fel..Ezzel az erővel már pl. fogorvoshoz se menjen senki, mert lehet, kifog véletlenül egy idiótát, aki csak nagyobb kárt csinál, mint hasznot. Vagy még az utcára se menjen ki senki, mert egy forgalmasabb környéken kockázatos egy zebrán is átmenni...

Van azért egy kis különbség aközött, hogy valakinek megkeseríti egy szépséghiba az egész életét, csúfolják miatta éveken keresztül és 0 önbizalma marad miatta, meg aközött, hogy neked van pár dolog a testeden, amivel úgy vagy, hogy "lehetne jobb is", de attól még el tudod fogadni ezeket magadon.

2018. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az asszimetria azért más, mert van akinek 1-2, rosszabb esetben több kosárméretnyi különbség van a két melle közt, ami azért a mindennapokban elég problémás


Egyébként köszi a választ :)

2018. febr. 18. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok oka van. Nekem van egy szépséghibám, amit szívesen eltüntetnék, de eddig nem tettem. nem annyira feltűnő, nem is áldoznék most rá pénzt, kockázatot, de nem tartom kizártnak. Az embernek vannak ilyen heppjei.


Épp most olvastam egy cikket az IPM-ben fóbiákról cikket, Jakabffy Éva pszichológus írta. Állítólag van olyan fóbia, hogy valaki állandóan attól retteg, hogy ronda, és csúnyának látja magát. (Nem biztos, hogy én ezt a fóbiákhoz sorolnám, de ő a szakember.) Szerinte Michael Jacksonnak is ilyenje volt.


Rokonom Svájcban ment férjhez egy plasztikai sebészhez. Ő mesélte, hogy vannak, akik elmennek mellnagyobbításra, majd elégedettek a végeredménnyel. Aztán pár hónap múlva visszamennek reklamálni. Utána még nagyobb lesz, elégedettek, pár hónap múlva reklamálnak. Ez önbizalomhiány, betegség, egy tisztességes orvosnak észre kell vennie (egy tisztességes orvosnak Jackót is vissza kellett volna utasítania). Mesélik, hogy számtalan ilyen van. Egy híres eset is volt valahol külföldön, ahol a páciens lelőtte az orvost, aki visszautasította.


De nem mindenki ilyen. Egyszer volt egy videóinterjú egy núvel, akinek nagyon sok műtéte volt. A riporter tökre le akarta járatni, de tök szimpatikusan és értelmesen beszélt, és tök jól nézett ki. azt hittem, egy szétműtött fejű nő lesz, de ő ilyen apróságokat csináltatott meg: mellnagyobbítás, de normális mérete, elállt a füle, hátravarratta stb. Tényleg szép nő volt, nem lehetett látni, hogy műtötték.

2018. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!