Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan beszéltetek valakit le...

Hogyan beszéltetek valakit le az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Barátnőm vagdossa magát, volt hogy már begyógyszerezte magát. Kórházba is került. Depressziós de pszichológushoz nem akar járni. Mit tehetnék? 15l
2018. febr. 24. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Talán számára meg kell mutatni-belevinni az élet napos oldalába, élményekbe, hogy felismerje azt, hogy nem csak annyi a világ, amit eddig tapasztalt, hanem több s jobb is van, ha akarja.

Ha ez nem sikerül, akkor marad neki a bogyózás vagy a kaszás....mindenkit nem lehet megmenteni.

2018. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A közös baráti programok sokat segíthetnek az állapotán.(mozi, kaja, vásárlás)
2018. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Anno nekem.is volt egy ilyen barátnőm .. csak kicsivel idösebbek voltunk már (gimi 3.osztálya) . Sokáig segiteni akartam neki mire egyszer ugy jött iskolába h begyogyszerezte magát .. egyedül nekem mondta azt ,hogy csak egyszemet vett be .. azt is azért mert én ha kellett elvettem tőle mert én nem vállalok azért felelösséget ,hogy mellettem patkol el ha csavargunk vagy valami . Erre aznap össze esett a wc be .. mentő stb minden gond nélkül átmentem a kórházba is stb .. de itt közöltem vele ,hogy elég volt .. ajánlottam számtalan megoldást ( közte olyanokat is amikről más csak álmodik .. ) innenstöl kezdve vagy befejezi vagy csinálja normálisan de én nem vagyok hajlandó ebben tovább asszisztálni.. láss csodát abba hagyta az összes ilyesmit és ma már minden gond nélkül éli a kis életét .
2018. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
"fazsznak húzogatod keresztbe a pengét, vágd hosszába és legyél túl rajta, vagy nőj fel, ez a hülyéskedés senkinek nem jó"
2018. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha begyógyszerezte magát és kórházba került (és 18 alatti), akkor a pszichiátert nem kerülheti el, max ha a szülei asszisztálnak ehhez neki. Egyébként a pátyolgatás, meg a "megmutatjuk neki, hogy milyen szép az élet" nem megoldás. (Valami extrém, vagy legalább adrenalinnal járó sport vagy elfoglaltság viszont segíthetne, mondjuk járjatok el paintball-ozni.) Amúgy meg azt kell elérni, hogy rájöjjön, hogy amit csinál az hülyeség/nem oda vezet ahova gondolná. (Pl. Nem lesz neki jobb attól ha meghal, nem fog megkönnyebbülést érezni, tapasztalás nélkül nem érezhet semmit, se jót, se rosszat, tehát nem ez az amire ő valójában vágyik.) Illetve nem tesz jót, ha bármiféle plusz törődést, figyelmet kap azért, mert így viselkedik, vagy ha tud mondjuk ezzel zsarolni bárkit is.
2018. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!