Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel tudnám lebeszélni magam...

Mivel tudnám lebeszélni magam az öngyilkosságról? .

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van, egyszerűen már unom az életem. De mégsem tudom megtenni, mert ha csak a családomra gondolok, nem tudok nekik fájdalmat okozni. Volt már barátom, jelenleg 15éves vagyok. Anyámmal mindig összeveszünk valamin, mindig tombolok, akármi van. Apám katona, külföldön lesz fél évig. Igen, elváltak a szüleim. Kezdem egyedül érezni magam, és szerintem nem normális az, ha egy ép embernek ilyesmi eszébe is jut, hogy öngyilkosság.

Orvoshoz nem merek fordulni, mert félek, hogy kinevetnek. Hogy idiótáknak néznek.

Néha már csak a pláza tetejére szeretnék felmenni, és csak úgy levetni magam. 2éve vagdosom magam, nem vagyok emo. Semilyen stílust nem képviselek. Szerintetek mi viselt meg az elmúlt pár évben, hogy ennyire lesüllyedtem..?próbálok elég sok mindent leírni magamról, ami csak eszembe jut. Szóval. Nem vagyok a legjobb tanuló, nem vagyok a legszebb lány az iskolában. Sovány vagyok, és nem hófehér a bőröm színe, szerintem pont megfelelő. Ezért sok bántást is kapok. Nem vagyok roma. Magyar vagyok. Öm. Mi van még(?).

Van egy Beagle kutyám, akit rengetegszer elakartak venni tőlem. Volt már ügyem a rendőrségen. Azt hiszem, hogy ennyi. Szóval így összefoglalva, mi vezethetett az öngyilkosságos dologhoz, azok alapján amit leírtam?


2016. okt. 11. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:

-nagyon megviselt anno a szüleid válása

-betegesen feltűnési viszketegséged van

2016. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy megértő és jó barátra lenne szükséged szerintem, akivel megtudod beszélni a problémáid, tudnál vele hülyéskedni stb.

Ebben a korban a legtöbb fiatalnak vannak zűrös időszakai, szülőkkel vita, csesztetés a suliban, őrjítő dolgok. Ezt a legtöbb fiatal átéli.

Tarts ki, én is akartam meghalni többször is, de jó hogy nem lettem, a dolgok változnak, jobbra fordulnak.

2016. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes lenne pszichiáterhez fordulni,nem fognak kinevetni,vagy idiótának nézni!

Az első lépést megtetted azzal,hogy felismerted problémáid vannak,innen a következő lépcsőfok egy szakember beavatása,aki érdemben tud segítséget nyújtani számodra.

2016. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is egyedül érzem magam, de még sosem gondolkodtam az öngyilkosságon, mert az egy butaság.

Élj a kutyád miatt, mert szüksége van rád. Szeresd az állatokat, olyan kevesen törődnek velük igazán, te hasznos ember vagy.

2016. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
68%

Szia :)

Én is voltam hasonló korszakban, szintén akartam öngyilkos lenni, egyazer majdnem meg is tettem, de végül örülök, hogy mégsem, mert azóta minden sokkal jobb lett. Hidd el, ez ennél már csak jobb lehet. Próbálj meg találni egy olyan embert, aki meghallgat, sokat segít. Sajnos én nem találtam ilyen embert és egyedül mentem végig ezen.

Csinálj olyan dolgokat, amik boldoggá tesznek, ez is sok pozitívumot tud adni :) Sok sikert!

Az öngyilkosság sosem megoldás, ne feledd. Nem éri meg.


19/L

2016. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Mások hülyeségei miatt magunkat büntetni hiba. Mi lesz jobb azzal, hogyha agresszív leszel saját magadhoz? Nem szabad! Ezzel a felfogással ugyanolyanná fogsz válni, mint akik bántanak.
2016. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs kihez fordulnod, legyél te erős, meg fogod látni, mennyi jó dolog van rejtve benned, amit elnyomtál magadban vagy mások elnyomtak benned, csak hagyd feltörni ! Semmiképp ne add fel, az nagyon nagy hiba lenne.
2016. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Iskolapszichológus nincs véletlenül? A vagdosás azért van, mert frusztrál az, hogy a szüleid elváltak és hogy otthon áll a bál állandóan. Így vezeted le a frusztrációdat. Gondolom azért a megnyugtató érzésért teszed, amit utána érzel.


Az öngyilkosság is hasonló okból jut eszedbe, de valószínűnek tartom, hogy nem fogod megtenni.


Mindenképpen szakemberhez kéne fordulnod, mert ez később 90%, hogy rosszabb lesz, ha most nem dolgozod fel.

2016. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Indulj ki abból, hogy egészséges vagy, van két kezed, lábad, becsüld meg magad, tudod rengetegen nyaktól lefelé bénák, mozdulni se bírnak, de nem adják fel és élni akarnak, pedig nekik aztán nem sok lehetőségük van, hogy változtassanak az életükön. Neked ezernyi lehetőséged van, hogy jobbá tedd az életed. Olvasd el ennek a fiúnak a történetét és fogadd meg a tanácsait:


[link]

2016. okt. 12. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szerintem depresszió meg sok magány plussz a negatív visszajelzések feléd!!! szerintem ezek pszhiológus ajánlok meg egy pár dc alkoholt az javítja az életkedved láttam olyan pszhiológust aki alkoholt írt fel gyógyszerként egy depressziós embernek de csak pár 1.2 dc t és az ember valamivel jobban érezte magát utána kúrák beszélgetések és az ember teljesen meggyógyult elvileg az alkohol ilyenre is képes ha szigorúan nagy mértéket tartasz :))
2017. júl. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!