Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben a helyzetben mi a megoldás?

Ebben a helyzetben mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Én is elérkeztem az életemnek abba a szakaszába, ahol a továbbtanulás a fő téma, méghozzá, hogy melyik egyetemre menjek ha felvesznek, igaz ez már megvan (SZTE-ÁOK), viszont a nagy baj ott kezdődik, hogy az egyetem maga 6 éves. Miközben tanulok, nem tudok dolgozni, mert ismereteim alapján nem a legkönnyebb egyetem, de a családom anyagi helyzete nem engedi meg, hogy fizessék a lakhatást és az étkezést 6 éven keresztül. Arra is gondoltam, hogy elkezdek valami diákmunkát, viszont annyit nem tudok keresni, hogy az 6 évig kitartson, akkor gondoltam arra is, hogy a bulikban fogok eladni ,,cuccot'', de hosszútávon ez sem jó megoldás, mert ha kialakul egy vevőkör és én felszívódok akkor vagy feljelentenek, vagy pedig megkeresnek, szóval mind a két eshetőség bukta. Akkor még van a diákhitel, de mindenhol azt hallom, hogy azzal csak szívni lehet, hiába az a legkedvezőbb hitellehetőség, van valakinek ötlete, vagy tapasztalata ilyen témában?
2018. febr. 25. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki tudod magadnak matekozni, hogy szívni fogsz-e a diákhitellel, vagy sem. Körülbelül 3p matek.

Általában azok szívnak a diákhitellel, akik elmentek bölcsésznek önköltségesre, felvesznek miatta 7 millió ft. diákhitelt, mert ugye azt valamiből fizetni kell, aztán a munkájuk fizetéséből pedig képtelenek fizetni. Ha pedig orvostudományra mész, és el is végzed, könnyen visszafogod majd tudni fizetni a diákhitelt.


Kamatos kamattal kéne számolni, de majd te azt megcsinálod magadnak, de csak így "közelítőleg".


6 év, az 12 félév, számoljuk bele a csúszást, akkor legyen 14 félév.

A maximálisan felvehető diákhitel összege azthiszem havi 50k azaz félhavi 250k.

250x14 az 3,5 millió forint. Az éves kamata a diákhitel1-nek valami 3-4% körül lehet, nem tudom pontosan. A 3,5 millió 4%-a 35*4 = 140 ezer forint. Hónapokra lebontva 35/3 -ad, tehát 11,6k. Ha majd az orvosi fizetésedből havonta 11,6k+ forintot tudsz fizetni a diákhitel miatt, akkor elkerülöd a "kamatcsapdát".

Ezek csak közelítő számok, mivel nem kamatos kamattal számoltam, hanem egyszeri kamattal, nem is a pontos kamat%-al számoltam, és nem vettem figyelembe azt, hogy egyébként évről-évre is változhat a kamat százaléka. De a Diákhitel kamatja egyébként egyre csökken. A diákhitel2-ről például teljesen el is törölték a kamatot.


Majd számold ki magadnak, hogy neked megéri-e vagy sem.

2018. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :))
2018. febr. 25. 01:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért elszomorító, hogy kb. 0 matektudással és logikával akarsz orvosnak menni, előbb árulnál cuccot, minthogy számolj vagy dolgozz... :(

Nem véletlen érdemesebb ma inkább a föld alá kerülni, mint orvoshoz menni...

2018. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!