Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen helyzetben mi a legjobb...

Ilyen helyzetben mi a legjobb megoldás, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történetem dióhéjban annyi, hogy három éve összebarátkoztam egy csajjal, aki nem volt jó hatással rám és a személyiségemre. Eléggé negatív irányba torzult. Sajnos nagyon naiv és vak voltam és nem vettem észre, milyen csúnyán is viselkedem. Szomorú, mert előtte egyáltalán nem voltam ilyen, rendes és kedves voltam. De valahogy annyira magával húzott a mocsokba, hogy csak most nyílt fel a szemem. Nagyon sokszor bántott engem lelkileg, kihasználta, hogy gyengébb vagyok és érzelmileg nehezebben viselem a kisebb dolgokat is. Azóta ez persze változott, kicsit megerősödtem már. Szóval folyamatosan bántott, rosszindulatú volt velem, valamikor nyíltan is. Sokszor éreztette velem, hogy semmihez nem vagyok elég jó, rosszabb tanulmányi eredménnyel is nagyobb volt az arca mindig.

Ennek fejében kb 2 héttel ezelőtt döntöttem úgy, hogy megszakítom vele a kapcsolatot, gondoltam itt a nyár, nem lesz olyan nehéz. Nem is szóltam nagyon hozzá már utolsó héten a suliban. Múlt héten rámírt, hogy meddig durcizok még. Meg tegnap is, hogy mondjam el végre mi a bajom, mert már az elején sem tudta és, hogy végre szólgatnék. Nem írtam vissza. Az a legrosszabb, hogy fel sem fogta szerintem, hogy miket csinált velem, vagy ha fel is, ő ezt teljesen normálisnak gondolta? Vagy csak egy játéknak fogta fel? Pedig nagyon nem az.

Tavaly egyébként próbáltam már neki elmagyarázni, hogy elég csúnyán viselkedik velem, meg hogy megbánt, de szerintem nem vette a lapot, mert ugyanúgy folytatta tovább. Mindig elnyomott engem, soha nem lehetett vele vitatkozni, mert ráerőlteti másra is a saját igazát. Mindig neki lehet csak igaza.

Viszont valamit kéne kezdenem a helyzettel. Csak fogalmam nincs, hogy tálaljam neki úgy a dolgot, hogy a végén ne én kerüljek megint sz.rba, ahogy mindig is. Egyszer màr elmondtam neki, hogy mit gondolok, nem fogta fel és most sem fogná fel. Azért is nem akarok vele beszélni, mert mindig elintézni, hogy ő nyerjen és a végén még én lennék a szemét. Kérlek adjatok valami tanácsot, mert jelenleg halvány lila gőzöm sincs, hogy mit kéne kezdeni a helyzettel.

Köszönöm a válaszokat!


2017. jún. 27. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne szólj továbbra sem.

Koptasd le. Mire jó az ilyen?

2017. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy semmire nem jó, de nem olyan könnyű lekoptatni. Sülve-főve együtt voltunk.

Arra gondoltam egyébként, hogy láttam a barátja most nincs otthon. ( Facebook ) Biztos unatkozik és jó lennék ilyen helyzetben. Na tudja mikor. :D

2017. jún. 27. 08:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Írj egy listát neki.

Miért nem állok szóba valakivel többé:

-ha tahó

-ha élősködő

-ha elveim ellen van....amiket még írtál és a végén:

-ha ezeket nem érti meg és még mindig keres:DDDD

Kétlem, hogy magyarázni kellene bármit és tudna bármit mondani...hiszen kiek, ha senki sem hallja:DDD

Töröld minden ismeretségi körödből és tiltsd, úgymond lezárt akta lesz és kész.

2017. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!