Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire gyerekellenes...

Miért ennyire gyerekellenes ma a világ?

Figyelt kérdés

Jövet-menet csak úgy röpködnek a gyerekutáló mondatok, főleg az interneten. Semmi tolerancia nincs az emberekben. Lassan a járdán sincs jogunk babakocsival közlekedni, mert mi az, hogy nem vágtatunk és ki kell minket kerülni? Ha a buszon sír, akkor még az ördögről sem mondanak annyi rosszat, mint a gyerekről, aki még nem tudja másként elmondani, hogyha valami nagyon fáj!


Tudom, hogy már a kérdésem olvasása közben is sokakban gyűlik a rosszindulat és már ég a kezük a billentyűzet felett, hogy jól megmondhassák nekem: ők mindennap gyereküvöltözésben utaznak haza és ez mennyire fárasztja őket! Akinél ezt eltaláltam, olvasson tovább még egy kicsit figyelmesen. Lehet, hogy az én fiam táncol napi szinten az idegeiden. És mi könyörtelen beszólásokat hallgatunk ez miatt. Kérdezik, miért nincs megnevelve? Meg van nevelve! Korábban baj nélkül utaztunk, amíg be nem következett az életében egy trauma. Alig három éves, nehezen dolgozza fel. Most ő a kezelhetetlen, ami majd javulni fog, de az emberi kegyetlenség mikor javul? Jelenleg különösen rosszul esnek ezek a bántások. Nehéz helyzetben vagyunk, magam is érzékenyebb vagyok. Erre fel minden reggel, amikor vinném az oviba szinte szét akarnak tépni minket az emberek.

Korábban nem volt az utazással gond.


Amíg nem történt egy szerencsétlen eset. Kórházba kerültem pár napra. Nem voltunk rá felkészülve. Váratlanul jött. Reggel még elvittem az oviba, de délután már nem én mentem érte, és nem láthatott három napig. Nem arról van szó, hogy soha nem volt ennyit nélkülem, hanem arról, hogy váratlanul tűntem el. Késő délután ment érte a férjem, hazavitte, de én otthon sem voltam ott. Azóta hiszti van minden reggel. Ezt nyilván nem mesélem el az egész busznak, de miért nem lehet magyarázat nélkül is egy kicsit megértőnek lenni?


2018. márc. 1. 16:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
32%
Egy ilyen embertelen világba kár gyereket szülni.
2018. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
42%
# 1/1 ugyanezt szoktam mondani, bár én férfi vagyok:D de akkor is ezt gondolom.
2018. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
32%
#2 En is ferfi vagyok.
2018. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
54%

Én azért haragszok a gyerekesekre, főleg azokra akik most vállalnak mert én saját magam nem látom a végét hogy mikor lesz saját ingatlanom, a k***a pénz számolgatásból áll az egész élet, ilyen országba úgy őszintén minek családot alapítani? Itthon is ebből megy a vita mert a család pár tagja úgy véli annak idején is meglehetett oldani kevés pénzből egy családalapítást/gyereknevelést, aha csak az akkor volt, és ott a szülő magától vonta el a pénzt csak hogy "jusson" a gyerekre, egyáltalán mi az hogy egy Európai országban, ahol hajlandó vagy dolgozni, még kik kell mondani azt a szót hogy jusson, a világon az egyik legnagyobb szégyent ezzel szembesülni, szintén azt igazolja ez is hogy a gyerek mindig is luxus volt, Apámék idejében akinek autó mellett volt még egy MZ-je az királynak számított, azonban jött a gyerek és mennie kellett a motornak mert nem fért bele a keretbe, ennyit erről.


Itthon nem lehet lemondások és kompromisszumok nélkül egzisztenciát teremteni, a normálisabbja már erre rájött, de vannak akik direkt a nélkülözést még megfejelik egy gyerekvállalással, és közben az ingatlanjuk nem saját, szülőknek kell közbenjárni és ez mind az ország helyzete miatt van így.

A kórházak is hogy néznek ki? Kilépek az utcára legszívesebben mindenkit jól arcon vágnék hogy térjen magához, és változtasson.



Ha valaha gyerekem lesz amit nehezen hiszek, azt már nem magyar nőtől fogom várni és nem idehaza.


Én nem bántani akarlak titeket kérdező, legyetek boldogok egészségben, szeretetben, csak én a magam 26 évével elkeseredett vagyok hogy dolgozóként nem tudok haladni az életben még 180-200 ezres fizetéssel sem.

2018. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
73%
Tehát a saját hisztis gyereked helyett nekilátsz az egész világot megnevelni? Úgy gondolod, hogy az kisebb munka? Sok sikert.
2018. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%

Nem gyerekellenes a világ, csak szimplán mindenki túlhajszolt, stresszes, feszült.


Ha csak magam nézem, egész nap hajtok a munkahelyemen, közben hallgatom a kollégák süketelését, hibázok én is, mások hibáit is javítom. Hazaérek a szomszédunk dübörög mint az állat, szemben 1,5 éve építkeznek reggeltől estig, egy nyugodt hétvégém nem volt régóta. Minden percben valamilyen stresszes helyzet ér.


Meg lehet kövezni, de engem zavar, ha más gyereke üvöltözik, tombol körülöttem. De pont ugyanúgy zavar ha részeg ember ordibál, valaki kiabálva telefonál, vagy hangosan zenét hallgat. Pont azért, mert reggel ébredés után, vagy este 10 óra munka után csak arra vágyom, hogy kuss legyen körülöttem és nyugodtan utazhassak.

2018. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
46%
Nem a világ gyerekellenes. Hanem ez a jelen magyar kormány teremtett (szított) egy olyan feszült néphangulatot, amelyen szépen ellavírozik, miközben észre sem veszik az állampolgárok, hogy őket kihasználják és félrevezetik.
2018. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
87%

Ráadásul a gyerek egyfajta "adu ász"


Piás embert le lehet zavarni, a hangos zenét meg lehet kérni, hogy halkítsák le. De más gyerekére nem lehet rászólni, vagy szinte vérfürdőt rendez a szülő.


Ráadásul sok szülő letudja az "ilyen a gyerek" szöveggel és elvárja hogy 100 másik alkalmazkodjon. Mondjuk lehet én nem vagyok normális, de már kisgyerekként is képes voltam viselkedni ha kellett.

2018. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, nem mindenki utálja a gyerekeket, van, akinek szar napja van - ugye azt te is tudod, hogy a legtöbb embernek komolyabb lelki problémái vannak, mint a te gyerekednek? Úgy írtad a traumát, mintha minimum végig kellett volna néznie a család lemészárlását :D

Én az élni és élni hagyni elv híve vagyok. Ebbe beletartozik az is, hogy ha a fiadnak joga van a traumája miatt üvölteni, akkor a környezetében lévőknek is morogni a sajátjuk miatt.

A járdás példád pedig abszolút kétélű. A piac, ahová vásárolni járok, iszonyatosan keskeny, alig lehet elférni a standok között, úgy szoktuk kerülgetni egymást amúgy is. Kénytelen vagyok hajnalban leszaladni, mert olyankor kelnek a normális anyukák, akik feldobják a babát a hátukra aztán gond nélkül végigsöpörnek vele a sorok között, miközben mindenki kedvesen mosolyog rájuk. Olyan 8 óra tájékában már indulnak a kedvenceim, a babakocsis harcimamik. Kényelmesen elsétálgatnak a batár kocsival az út közepén, még csak nem is vásárolnak, lebzselnek. Leszarják hogy nem lehet tőlük sehova odaférni, némelyik pofátlan még a barátnőjével egymás mellett tötymörög, elfoglalva minden helyet, aztán nekik áll feljebb, ha utat kér valaki a maga kis banyatankjával. Nem is tudom, a kettő közül melyik való piacra... mindenki utálja őket. Megsúgom, nem a gyerek miatt :D

2018. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
69%
Nincs igazad! Nem gyerekellenes. Szerintem éppen ellenkezöleg. Kis bolhábol nagy elefánt gyártás megy mert sérül a kis lelke. Három évesen már nyugisabban kellene elfogadnia ha "hirtelen" eltünsz néhány napra és csak az apját látja. Fogadni merek, hogy nincs testvére, a nagyszülöktöl is messze vagytok, mert nehogy beleszoljanak az életetekbe, jo szomszédok sincsenek akikkel összejárnátok. A család csak három emberböl áll, aztán kerités meg ellenséges ágyutüz.
2018. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!