Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak pénzért kapni...

Miért csak pénzért kapni emberi bánásmódot?

Figyelt kérdés

Van egy állandó fájdalom a bal lábamban, és lassan már féléve járok vele orvosról orvosra. Eddig az állami SZTK-kban voltam, és nagyon nem voltam elragadtatva. Időpont 3-4 hét múlvára, omlik a vakolat a falról, nincs elég ülőhely, az időpontomhoz képest 1 órával később hívtak be (ami remek, ha az ember munkaidőben kéredzkedik el), és az orvosok is elég lekezelőek voltak.

Bementem, köszönök, Jó napot!, erre ők Üljön le, mi a panasza? És végig tök mogorvák és bunkók voltak, és kb. 5 perc alatt lezavarták annyival a dolgot, hogy pihentessek, itt egy kenőcs, majd elmúlik.


A harmadik ilyen után már annyira kiakadtam, hogy kértem időpontot egy magánkórházba. Másnap utánra egyből volt időpontom, bementem, és teljesen el voltam ájulva. Minden csillog-villog, rengeteg ülőhely, kedves recepciósok, ingyen italok az automatában, gyönyörű kilátás a Dunára, és a 11.30-as időpontommal pontban 11.30kor szólítottak be.

Bementem, és itt jön a poén. A doktor úr felállt, odajött hozzám, BEMUTATKOZOTT, KEZET FOGOTT, mondta, hogy foglaljak helyett, már-már úgy éreztem mintha emberként bánnának velem. Tök normálisan és türelmesen elmondta, hogy ez ettől meg ettől lehet, ilyen meg ilyen vizsgálatra kéne még mennem, és ha nagyon érdekel a téma így tudok utánanézni ennek az interneten. Ja, és utána az eredményeket emailbe is elküldték, és papíron is odaadták. A végén pedig megkérdezték, hogy VAN-E MÉG BÁRMI KÉRDÉSEM. Na, SZTK-ban velem ilyen életemben nem volt még. Azóta sokkal jobban van a lábam, úgyhogy teljesen megérte a dolog, még ha meglehetősen drága is volt az egész kezelés-sorozat.


A kérdésem az lenne, hogy oké, technológiában, felszereltségben, kényelemben nyilvánvalóan sokkal jobb egy magánklinika, ezt elfogadom.

De miért kell ahhoz is magánklinikára menni, hogy EMBERKÉNT bánjanak velem? Normálisan, udvariasan, kedvesen. Azért ez nem pénzkérdés szerintem.


Mindegy, ezek után én csak magánklinikára fogok járni bármi bajom is van, még ha erre is kell spórolnom...


2018. márc. 2. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Állami kórházban alulfizetettek és túlterheltettek az orvosok (lehet hogy Te voltál aznap a századik betege és már nagyon tele volt a hócipője a betegekkel). Te ha bunkónak tartod a dokit akkor keresel másikat, de ha a doki tartja bunkónak a beteget akkor ő nem kereshet másik beteget, mert kötelessége ellátni.

Magánkórházban jobban vannak fizetve a dokik (mondhatni versenyképes a fizu) és kevesebb beteg van. (van hogy csak napi 10) jobb technikai háttértámogatással.

2018. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelező orvosnak menni, el lehet menni árufeltőltőnek a tescoba...

Ez az ápolónőkre is vonatkozik, akik gyűlölik az összes beteget...

2018. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Éljenek az általánosítók... mint az összes ápolónő akik gyűlölik a betegeket. Hál Istennek én akkor angyalokkal találkoztam eddig ;) <333
2018. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!