Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerinted általánosságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted általánosságban mennyire tartják fontosnak az emberi bánásmódot/figyelmességet/empátiát kapcsolatokban?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom szingli ismerõseimtõl, hogy félnek a párkapcsolati csalódásoktól? Eddigi párkapcsolat élményeim alapján rájöttem, hogy a szerelem vagy párkapcsolati siker nem foglalkoztat annyira, mint a bánásmód, problémás helyzetek kezelése. Pl. fontos, hogy békében eltudjak válni valakitõl, ne utálat kövessen minden szakítást, legyen egy korrekt viselkedés emberek között. Vannak ex-eim, akikre rosszul gondolok vissza és olyanok is, akiket a szakítás után is kedvelek. Mennyire jogos degradálni másokat csak azért, mert nem mūködik a párkapcsolat, vagy nem olyan az az ember, amilyennek vártad? Illetve miért érzik ezt sokan jogosnak? (és most nem a bunkó alaptermészetū emberekre gondolok, hanem kedves emberekre is, akiknél “elõbújik a szög a zsákból” szakítás idején)
2017. nov. 18. 19:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az epsõ mondatnál fölösleges a kérdõjel, azt visszavonom.
2017. nov. 18. 19:52
 2/11 A kérdező kommentje:
elsõ*
2017. nov. 18. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
kisebb mértékben mint kellene
2017. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt gyakori kérdéseket még csak fel sem merül ez a kérdés, csak hogy legyen egy modellcsaj, azt' jóvan.

Aztán csodálkoznak, hogy nem kellenek még az általuk csúnyának, kövérnek titulált lányoknak sem.


22/N

2017. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Igazad lehet, AMÚGY részben épp gyakorikérdéseken olvasottak váltották ki a kérdést xD (DE nem a társkeresõ témájú kérdések, amirõl te beszélsz)


A kérdés problémája itt nem a társkeresés, hanem a párkapcsolatban lét, és a másikkal való bánásmód. Aki a nagy elvárásai miatt nem talál párt, az nincs mit szóljon ide, mert nem tudja, mi a párkapcsolat.

2017. nov. 18. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:

"Szerinted általánosságban mennyire tartják fontosnak az emberi bánásmódot/figyelmességet/empátiát kapcsolatokban?"


Tapasztalataim szerint leginkább azok tartják fontosnak, akik szeretik manipulálni a másikat.

Azaz a nárcisztikus egoisták.


Szóval aki ezt már/még ismeretlenül szóban igényli (elvárásként fogalmazza meg), az kábé nálam el is vágta magát.


Lehet, hogy az én személyes pechem, de olyannal még nem találkoztam, aki ugyanezt a figyelmességet/empátiát nyújtotta is volna. Csak kérte.

Illetve hát követelte.


A tiszteletet nem kikövetelni kell egy párkapcsolatban, hanem kiérdemelni. Ennyi a véleményem.

2017. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 Ki mondta, hogy igényli, épp tõled?


Egyrészt ez nem olyan “igény”, ami ne lenne kölcsönös, másrészt nem számít, hogy elvágta magát nálad, ezzel nem veszített semmit.

Ez nem olyan igény, amit bárkinek is kikéne alakítania az én elvárásomra, inkább alapból egy adott ember személyiségének a része.

Nem olyan, amit bárkitõl elvárok, de eszerint ismerkedem, ilyen emberre leszek nyitott, tehát engem sehol sem érint, ha te nem tartod magad ilyennek.

2017. nov. 18. 22:33
 8/11 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, te mit értelmezel bele, de szerintem teljesen mást, mint amit én írtam le.

Senkit sem manipulálok, pusztán azt várom el el, hogy ne degradálásért legyenek együtt valakivel, inkább lépjenek le, mintsem egymás b#sztatásáért legyenek együtt.


Ha jól értem és arra utalsz, hogy nem jönnél össze ilyennel, azt Nagyon Jól teszed. Senki sem várja el tõled, épp arról is beszélek, hogy inkább ne erõltessék a párkapcsolatot, bárki-bárkivel, mintsem b#sztatásért együtt lenni.

2017. nov. 18. 22:46
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

"#6 Ki mondta, hogy igényli, épp tõled?"


Most mondjam a neveket? Tényleg? :)


A többire meg hát... ragozhatod kérlek akárhogyan, hogy te nem várod el: ha "alap"-nak tekinted, meg "csak olyannal ismerkedsz", akkor biza DE, ELVÁROD.

Mert úgy gondolod, hogy az neked "jár".


Jár. Épp annyi, amennyit te adsz belőle. Fikarcnyival sem jár több.

Tudod: kölcsönösség. Egyenjog.

2017. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 Neked amúgy feltūnt, hogy a kérdés párkapcsolatokról szól, nem társkeresésrõl?

Sajnálom, ha nehéz volt megkülönböztetni.


Itt nem az volt a kérdés, hogy miként viselkedsz vadidegenekkel, hanem PÁRKAPCSOLATBAN, a pároddal. (figyelmedbe ajánlom, hogy gyakori-n van társkeresés kategória is, ha így rá vagy kattanva a témára.)


Különbözõképpen viselkedik az ember ismerkedéskor, meg párkapcsolatban. Normális esetekben nem jutsz el párkapcsolatig olyannal, akit emberileg nem tisztelsz.

2017. nov. 19. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!