Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt rajtam kívül olyan 18...

Van itt rajtam kívül olyan 18 éves, aki úgy áll vele, hogy egyáltalán nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Jelen


18/f

2018. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Én még nem töltöttem be a 18-at, de egyelőre én is úgy érzem, hogy nem szeretnék.
2018. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

11 éves korom óta úgy vagyok, hogy nem akarok gyereket. Aztán 16 éves koromban úgy hozta a sors, hogy nem is lehet majd gyerekem, ha akarnám se.


18/L

2018. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele. Azt nem mondom, hogy nem lesz gyerekem és soha nem szeretnék gyereket, mert nem tudhatom, hogy mit hoz a jövő és lehetséges, hogy később még meggondolom magam. Ugyanakkor jelenleg egyáltalán nem érzem úgy, hogy nekem bármi szükségem lenne egy gyerekre és nem is igazán tudom elképzeni az életemet, hogy mégis mikor lenne majd aktuális a gyerek stb...Szerintem ez így van rendjén és ez a normális, mert 18 évesen az ember még csak éppen átlépte a felnőttéválás küszöbét, teljesen más tervekben gondolkozik, teljesen másról szólnak a napjai és még előtte van az egész élet...csomó minden van, amin érdemes elgondolkozni, tervezni, de az nem a gyerekvàllalás, mert az még nagyon messze van. 18 éves vagyok, most kezdem megismerni saját magamat, tanulok, tervezgetem és építgetem az életemet, amiből próbálom a legjobbat kihozni, úgy hogy ne csak arról szóljon, hogy tanulás, munka, lakás, autó, házasság, gyerek...., hanem legyen lehetőségem kiélvezni az életemet. Most vagyok fiatal szeretném kihasználni a lehetőségeimet, élvezni a szabadságomat, tanulni, képezni és fejleszteni magamat, minél többet tapasztalni és majd utána munkába állni, dolgozni é
2018. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Véletlenül elküldtem


és a karrieremmel foglalkozni.

Úgy látom, hogy a gyermekvállalás rengeteg lemondással jár...nem lesz elég időd magadra, a hobbidra, a munkádra és anyagilag is megterhelő. Valamint én sosem lelkesedtem a gyerekekért, sosem akartam fogdosni, gyúrogatni a kisbabákat, nem akartam játszani velük és még a kisgyerekes rokonokat/ismerősöket is mindig kerülöm mert tudom, hogy erőszakosan rám akarják tukmálni a gyereküket és én attól rosszul vagyok...úgyhogy egyelőre még emiatt sem érzem azt, hogy nekem gyerekre lenne szükségem. Ha ez továbbra is így marad, akkor nem is lesz.

2018. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Igen.
2018. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mirk ***** válasza:
57%
18 évesen még nem is kell akarnod. Majd 5-10 év múlva újra felteszed magadnak a kérdést.
2018. márc. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
29 vagyok, és nem akarok (az, hogy "nem akarok", nem írja le jól azt, hogy mennyire szeretném megtartani a nyugodt, CSENDES, gyermektelen életem). 18 évesen se akartam. 12 évesen se akartam. 5 évesen se játszottam babákkal. Lehet, hogy 40 évesen se fogom akarni, és lehet, hogy hatvan évesen se (mint a cuki szomszédasszonyom pl. akit megkérdeztem, hogy megbánta-e, hogy nem lett gyereke, és kiröhögött), de az is lehet, hogy holnap után elüt egy busz, és soha többé senki nem fog azzal bacogatni hogy szüjjekmán.
2018. márc. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Levente_1985 válasza:
14%

Én meg egy olyan édesányaval sem találkoztam, aki megbánta volna, hogy gyermekei lettek.


Ellenben nagyon magányos lehet egy gyermektelen ember.

2018. márc. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es Én igenis nagyon sok olyan szülőt látok, aki jobban tette volna, ha nem vállal gyereket, mert például nem tud róla gondoskodni, nincsen megfelelő anyagi vagy érzelmi háttere, egyáltalán nem is akar róla gondoskodni, nem is szereti a saját gyerekét, inkább lepasszolja a nagyszülőknek és még sorolhatnám... Nem szabad társadalmi nyomásra gyereket vállalni!
2018. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!