Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nem tudok mások...

Mit tegyek ha nem tudok mások szemébe nézni?

Figyelt kérdés

Kicsit befele áll az egyik szemem és emiatt alig van önbizalmam. Szokták mondani bár néha hogy rájuk figyeljek és próbálok a szemükbe nézni de nem tudok mert fáj a szemem ha csak egy pontra nézek. Orvosnál voltam és tilos műteni mivel ez nem kancsalság hanem más a bal és a jobb oldalam, a jobb szemem fentebb van és a szemüregem mélyebben és ha megműtenék akkor tényleg kancsal lennék. Azt mondták ezt el kell fogadni olyan mint a torzszülöttség. Az emberek mindig dicsérnek viszont, hogy nagyon szép lány vagyok. Csak ez a szemkontaktus zavar. Vagy van mikor sokáig a szemét nézem, de nem arra koncentrálok amit mond hanem arra, hogy fáj már a szemem. Hogy beszélgessek így, hogy ne érezze az illető, hogy egy flegma vagyok mert nem figyelek rá de főként, hogy ne vegye észre, hogy nincs önbizalmam?


Plsss ne piszkáljatok, ez a legkisebb gondom!

18/l


2018. márc. 3. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt minden ember látja, ha egy kicsit kancsal vagy. Én is találkoztam nem egyszer ilyen emberrel és nem azt gondoltam, hogy flegma...

Nem kell túl lelkizni, fogadd el, hogy ilyen vagy és vállald büszkén. :)

2018. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm, azt hittem az első kommentelő már csúfolni is fog, alig mertem rákattintani a kérdésre. És ilyenkor azt gondolják, hogy emiatt nem nézek a szemükbe? :/
2018. márc. 3. 17:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazából, aki jó megfigyelő ember, az észreveszi a beszélgetéseknél, hogy probléma van a szemeddel, ezért nem nèzel a szemèbe. Szerintem, aki akar közölni valamit veled, az elmondja a mondanivalóját anélkül is, hogy merre jár a tekinteted. Ezen nem kell izgulni. Ahogy mondtad, a legkisebb gondod. :)
2018. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Biztosan tudsz megfelelő ideig és megfelelő gyakorisággal a partner szemébe nézni, csak feltehetően a szemed állása miatt mégis csak van benned valamiféle belső gátlás, nevezhetjük szégyenérzetnek is, ami miatt nem viselkedsz egészen természetesen és valójában ez tűnik fel a partnernek. Folyamatosan a másik szemébe nézni, szinte mereven, az a magasabbrendű állatoknál az agresszió jele, az nem is ajánlott senkinek és nem is az a normális. A szokványos emberi társalgás során az eberek csak nagyon ritkán és rövid pillanatokra néznek egymás szemébe. Élettanilag egyébként sem a merev nézés a normális, hiszen a nisztagmus (szemteke rezgés) miatt az ember nem is igazán tud hosszabb ideig mereven egy pontra fixálni. Úgyhogy talán próbáld leküzdeni az elfogódottságodat és ne süsd le a szemed, nézz a partnered felé, úgysem tudsz (és nem is kell) mereven egy pontra fókuszálni. Figyeld meg, hogy miként néznek egymásra az emberek beszélgetés közben és akkor pontosabban tudod majd azonosítani, hogy milyen a spontán, elfogulatlan viselkedés.
2018. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen egy kicsit jobban érzem magam csak mindig azt hiszem emiatt alsóbbrendű vagyok es hogy nem tudjak mikor vagyok szomorú pl tehát nem látják emiatt az erzeseim mert szem a lélek tükre...
2018. márc. 3. 18:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a másik szemébe nézés dolog csak téged zavar, a beszélgetőpartnereid 98%-át nem. Én is beszéltem már szemhibás emberrel, dadogós emberrel, de a mondanivalójuk érdekelt, nem az úgymond "hibáik". Jó pár emberrel találkoztam már, de még eddig egy sem volt tökéletes, mindnek volt valamilyen hibája.

Ha nincs önbizalmad, azt nehéz titkolni, sokkal jobb, ha megpróbálod megszüntetni a kiváltó okait. Ha találsz magadban olyan dolgokat, amire büszke lehetsz, akkor megjön az önbizalmad, és a hiányosságaid már nem fognak érdekelni.

2018. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva lehet csak én mesélem be hogy alig nézek a szemükbe nem tudom. De pl a hajam imádom de nem jön meg az önbizalmam...
2018. márc. 3. 19:31
 8/12 anonim ***** válasza:

"De pl a hajam imádom de nem jön meg az önbizalmam..."

Nem külső, felszínes dolgokra gondoltam, mint a hajad, hanem belső emberi értékekre, valós emberi teljesítményekre. Ha a külsődre hagyatkozol, akkor sose lesz tartós, hiteles önbizalmad, egy idő után össze fog omlani.

2018. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Belsőleg azt szeretem magamban hogy jól tudok biztatni másolat ha problémájuk van mindig felvidítom őket, szeretek segíteni, érzékeny vagyok. De ettől nem lesz nagyobb önbizalmam mégha csak én lennék ilyen a világon akkorsem lenne.
2018. márc. 3. 19:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert vannak dolgok, amiket fontosabbnak tartasz, és nem érsz el bennük sikereket. Az egész az értékrendeden múlik, mit tartasz fontosnak és mit nem.
2018. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!