Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én utálom a rasszistákat,...

Jjozsi95 kérdése:

Ha én utálom a rasszistákat, akkor én rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem, akkor olyan buta vagy, hogy magát a szó jelentését se érted. Az a rasszista, aki a különböző rasszok között különbséget tesz
2018. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem, akkor te egy rassz vagy.:)
2018. márc. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

1#, attól hogy különbséget tesz még nem lesz rasszista. A rasszok között ugyanis természetesen vannak különbségek, szemmel láthatóan meg lehet különböztetni egy ázsiait, meg egy feketét.

Rasszista akkor lesz ha gyűlöletet érez x rasszok képviselői iránt, pusztán mert ahhoz a rasszhoz tartoznak.

2018. márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem, bigott vsgy.
2018. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3, Jó. Ez igaz. Gondoltam azért ilyen infantilis szinten nem kell megmagyaráznom. De igazad van.

De amúgy genetikailag nincs számottevő különbség közöttük. Csak kinézetre

2018. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Genetikailag a csimpánzokkal sincs számottevő különbség köztünk. ^^ Egyébként meg kellett magyaráznia, mert sokan összemossák a fajgyűlöletet az előítéletekkel (szándékosan vagy öntudatlanul), tehát fontos, hogy időről időre definíciót egyeztessünk. (Főleg vitákban.)


Amúgy kérdező nem, ettől nem vagy rasszista.

2018. márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A rasszisták nem egy külön rassz tagjai. A rasszizmus nem olyasmi, amivel születik az ember, hanem ez egy tanult világnézet. Nem minden utálatnak van negatív megnevezése; van, hogy nem elfogadni egy csoportot csak hozzá tartozik ahhoz, hogy józan eszed van.
2018. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6, Lónak a f4szát nincs! Hasonlítsd össze a csimpánz és az ember fogsorát!... Sőt... Mondj egy tényezőt, ami megegyezik! Ha nincs számottevő különbség
2018. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1# Értem én, hogy buta vagyok, de azért ajánlom figyelmedbe, hogy kicsit jobban járj utánna a "rasszista" és a "rassz" fogalmaknak. Én nem a hasamra csapva tettem fel az alábbi kérdést, én utánna olvastam rendesen a dolgoknak, mégis ebben az egy kérdésben ellentmondást találok. Engem kifejezetten vélemények és érvek érdekelnek, nem pedig ez a fölényeskedő duma.

Többieknek köszönöm a hozzászólást!😊

2018. márc. 5. 19:16
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Én két dolgot utálok:

1. a rasszistákat

2. a cigányokat

2018. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!