Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki gyűlöli a rasszistákat az...

Aki gyűlöli a rasszistákat az nem rasszista?

Figyelt kérdés
Tudom elég nyakatekert a kérdés, de nem így van? Akkor annak a személynek magát is kellene gyűlölnie?

2011. máj. 20. 15:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

Muszáj mindennap feltenni egy ilyen kérdést?

Nem, az nem rasszista, mivel nem a származása (bőrszíne) miatt utál egy adott személyt, hanem a gondolkodásmódja (személyisége) miatt.

2011. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ő bocs nekem ebben a témakörben ez az első kérdésem szóval ha már valaki más is feltett ilyen kérdést nem tudtam. Kösz a választ amúgy.
2011. máj. 20. 15:58
 3/33 A kérdező kommentje:
De a rasszizmus gondolkodásmódra is kiterjed nem? Nemcsak bőrszínre meg ilyenkre.
2011. máj. 20. 16:00
 4/33 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki utál valamit az életben, de nem lesz attól rasszista. Nézd meg a szó jelentését:

[link]

2011. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%

úgy egy éve én is feltettem ezt a kérdést...

De azóta rájöttem, hogy nem.

2011. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
17%
A rasszista nem egyenlő a fajgyűlölővel. Az a rasszista, aki elismeri a rasszok közti (egyébként tudományosan bizonyított) különbségeket. Pl. h a négerek butábbak, de jobban futnak; a cigányok bűnöző hajlamúak, de értenek a zenéhez, stb. Ezek közül lehet h pont nincs mindegyik bizonyítva, de egyértelműek :)
2011. máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
74%

18:54

Ha rákattintottál volna arra ami feljebb be lett linkelve, most nem írtál volna valótlanságokat.

2011. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Az utolsónak igaza van.

18:54, te nagyon el vagy tévedve. Ha már lusta voltál elolvasni a "rasszizmus" fogalmát, megsúgom neked, hogy az a rasszista, aki a legminimálisabb ismeretség nélkül elítél valakit a származása miatt - ezzel természetesen együttjár az általánosítás is. Tehát NEM AZ, aki elismeri az emberfajták nagyátlaga közötti különbségeket.

2011. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
36%
18:54-es vagyok. A szó eredeti jelentése az, amit én leírtam. Az más kérdés, h ma általában a fajgyűlölő szinonimájaként használják.
2011. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Na most direkt utána néztem neki, nem az az igazi eredete amit írtál, a wikipédia szerint. De szépen ábrázoltad az írásoddal, milyen is egy rasszista.


"rasszizmus az egyéneket tudományosan nem igazolható módon „tiszta” rasszokba sorolja be. Ehhez a testi jegyek kihangsúlyozása mellett az utóbbi korszakban egyre inkább kulturális szempontokat, gyakran pedig egyes feltételezett közös tulajdonságokat vesz alapul, amelyeket egy-egy rasszra általánosan jellemzőnek tart"

2011. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!