Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért az Y-generációt tartják...

Miért az Y-generációt tartják a legönzőbb generációnak, amikor az idősebb (60 feletti) generáció is épp ilyen rossz?

Figyelt kérdés
Persze más szempontból. Ez a generáció azt hiszi, hogy csak mert ők ledolgoztak 40-50 évet, joguk van arra, hogy a fiatalok "elkényeztessék" őket. Joguk van az unokára, joguk van ahhoz, hogy hetente/naponta látogassák őket (nem azért mert a gyerek szrik a fejére, hanem mert mondjuk az ország másik végében lakik), joguk van felróni nekik, ha külföldre mennek dolgozni vagy messze mennek tanulni("nem azért neveltem fel egy gyereket, hogy aztán skype-nagymama legyek"), joguk van rasszista, homofób, sértő dolgokat mondani, kritizálni a másik vallását vagy hitét, megszegni alapvető illemszabályokat.
2018. márc. 5. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Nekem érdekes módon nem mond senki ilyet.

Az Y emberek szerintem nem önzők, hanem lelkileg visszamaradottak és ezért nem képesek átlátni a másik ember helyzetét.

Mert a fészbuk meg az instagram arra tanítja őket, hogy: ÉN ÉN ÉN ÉN ÉN ... és csak a legjobb létezik és minden műanyag és nincs mellettem egy fia ember se de vígan nyomom a telefont.

Szerintem lelkileg deviánsok.

Ezért akar minden 17 éves eret vágni magán. Érdekes módon nem a 40-es korosztály ír ki ide olyasmit, hogy jajajajaj de rossz nekem, nekem a legrosszabb, sajnáljatok, itt a vég, meghalok.... De nem hal, hanem akkor is csak netezik...írogat a semmibe.

2018. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Buták minden korosztályban vannak, felnőtté válás egyik nagy pofona...
2018. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, buta emberek mindig voltak. Az volt a kérdés, hogy miért mindenki az Y-generációt szidja (akik már elmúltak 18 évesek), de az idősek viselkedéséről alig írnak, illetve, hogy ugyanazért a mondatért (hülye szentfazekak) egy húszévest még leszúrhatsz, de egy hetvenévest már nem.
2018. márc. 5. 17:04
 4/8 A kérdező kommentje:

Jaj, ugyan. Én tíz éve voltam tini, mi is ugyanilyeneket csináltunk MyVip-en. :D Mi voltunk az EMO-generáció, nem emlékszel? :D


Azon kívül a kamasz-szubkultúra, ami az ötvenes-hatvanas években alakult ki, pont ugyanilyen volt. Nézd meg akár a Zabhegyezőt (lelkileg sérült, zseniális, de elkényeztetett tinisrác) vagy a Haragban a világgal c. film (újgazdag gyerekek kb. hasonló problémák miatt lázadnak, mint mi)

2018. márc. 5. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem generációhoz kötött tulajdonság. Csak azért ilyen valaki mert ezt látja helyesnek inkább tanult dolog mint alap.
2018. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt veszem észre, hogy az Y generációról alkotott negatív kép inkább a nyugati emberekre igaz. És amit te leírtál ag idősekről az inkább itteni helyzet.
2018. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért nyugaton is megy a kritika az ídősekre, hogy azt hiszik, hogy bármit megtehetnek és bárkit megsérthetnek, csak mert idősek.
2018. márc. 5. 18:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Az öregekkel nem kell foglalkozni. Ott kell hagyni őket a francba és elmenni külföldre. Mit hittek majd velük akar lenni a gyerekük? Utálom az öregeket!
2020. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!