Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is gyakran találkoztok az...

Ti is gyakran találkoztok az idősebb generáció méltatlankodásán, amiért a fiatalok nagypofájúak, törtetők?

Figyelt kérdés

Szerintem nem tudják elviselni, hogy a megélt évek száma nem teszi őket felsőbbrendű fajjá; és igenis, ha egy fiatal huszonéves jobb valamiben, akkor jobb és kész.

Arról nem is beszélve, hogy egy huszonéves is ugyanolyan államolgár, mint egy 50 éves. Szerintem az idősebb generáció nem tudja elviselni, hogy amikor ő fiatal volt, behajolt az öregeknek, és azt gondolták, hogy mire ők is odaérnek életkorban, majd nekik is jár a hatalom, és a státusz a korukból kifolyólag. Nekik most nem hajladozik senki, hanem jól kiröhögik őket, mert nagyot fordult a világ.


2013. aug. 18. 02:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Majd egyszer egy olyan "öreget" röhögsz ki, akit nem lett volna szabad. Majd utána rajtad fognak röhögni, fiatal lázadó. :)
2013. aug. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nem a kérdésre válaszoltál, engem meg nem ismersz
2013. aug. 18. 04:42
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Az idősebbek sem hajladoztak senkinek, csak ették a dolgukat, és tisztelték az öregeket.

A mai fiatalok pedig azt hiszik, hogy ők okosabbak, mint az elődeik. Majd ha te is megöregszel, rájössz, hogy a tapasztalat mennyit ér.

2013. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

Rosszul vagyok az ilyenektől én is(főleg mikor ő az utolsó ember akiről példát vennék, mert leginkább pont a legnagyobb trógerek szoktak okoskodni)

Legutóbbi kedves történetem:

Récsei Center

Vásároltam az ott lévő CBA-ban vagy mi van ott, állnék be a sorba, erre mondják, h oda már ne, de ne csak én, hanem az előttem álló mama is menjen át.

Mondom jófej leszek, nem ugrok elé, hagyom, h ő álljon be.

Beálltunk, erre csak nyitottak még egyet, na mondom én átállok megint, mert minek várjam meg a mama előtt fizető hölgyet meg a mamát?

Erre a vén ge...ci nem elkezd szintén átjönni, mert nem bírta megvárni már azt a 10 másodpercet még visszaadnak?

Persze nem engedtem előre, sőt ráfázott, mert utána a másik sorba se tudott visszaállni.

Rohadjon meg az ilyen....

2013. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
kulturált véleményeket kértem
2013. aug. 18. 07:23
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Én nem találkozom ilyen méltatlankodással. Alighanem azért, mert én tényleg nem vagyok nagypofájú törtető. :)
2013. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

1. Amikor közterületen elhelyezett padra úgy ülnek le a mai fiatalok, hogy a háttámlán ülnek, a poros cipőjük pedig az ülőrészen, és ezt szóvá tesszük, a válasz: ne dumálj vén banya, inkább menj ki a temetőbe, ott a helyed!

2. Ha "szerencséd van", előbb-utóbb egyszer te is leszel öreg, az unokáidtól majd te is megkapod még azt, amit te adsz a mai öregeknek. Semmi másra ne számíts, ez az élet rendje! Csak te ezt még nem tudod, ezért van ilyen nagy pofád gyermekem!

2013. aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
A kérdés sem volt kulturáltan megfogalmazva, ráadásul belevegyült egy kis angolos helyesírás. Ettől nem lett sem menőbb, sem jobb- A huszonéves állampolgár nem ugyanolyan, de ezt te nem tudhatod, talán csak hiheted. Jogilag sem, de etikailag végképp nem. Ők már tettek érted, te még nem, de nem is fogsz visszaadni semmit abból, amit kaptál. Még a gyermekeidnek sem. Ha lesznek, olyanok lesznek, mint te, de megérdemled. Igen, "jól kiröhögik őket", csupán azért, mert idősebbek. A fiatalok, akik többet tudnak, nem röhögnek. Akik nagyon keveset tudnak, igyekeznek a hangjukkal pótolni. Nem csak a fiatalok ilyenek, Az idősek között is voltak ilyenek fiatalon, ők megérdemlik. De mindenki megérdemli? Ezzel a felfogással kellene kordában tartani minden fiatalt, mert vannak közöttük tehetségtelen, nagyszájú, mindenkin keresztülgázoló, törtető?
2013. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Ezek általánosítások. Én se vagyok idős, de sose szimpatizáltam a nagypofájú törtetőkkel az életkorától függetlenül. Láttam egy-két szép nagy bukást is, amikor a fiatal törtetővel elszállt a ló, és a saját felettesét ordította le.

Persze pusztán a magas életkora miatt se lesz bölcsebb senki. A kérdésben sugallt "behajlás" már a mostani 50-es generációnál se volt jellemző 30 éve, szerintem. Legalább a 60-as évek fiataljai óta ez nem jellemző (szexuális forradalom, beat-korszak). Viszont ahogy idősödnek az emberek, általában egyre inkább lehiggadanak és nyugodtabbak, csökken a törtetőségre való hajlamuk. Ez nem azt jelenti, hogy fiatalon is ilyenek voltak, de megváltoznak a prioritások.

A fiatal törtetőre jellemző példa Nagy Sándor. Már 20 évesen jelentős hadvezér volt, aztán 30 éves korára elfoglalta a fél világot, majd 32 évesen meghalt, és a birodalma összeomlott. A hadjáratai során rengetegen meghaltak. Az utána következő hatalmi harcokban az egyszem gyerekét is megölték. Mi értelme volt az egésznek? Semmi.

2013. aug. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy sokszor jogosan nézi le bárki a mai fiatalságot. Bár a huszonéves korosztályra (legalábbis merem remélni) annyira nem igaz ez, mint a mai tizenévesekre. A sok tűhajú kölyök, meg a nyafogó tinilányok... na ők a legnagyobb probléma és ez csak egyre rosszabb lesz.


De amúgy fogadni mernék, hogy akik most idősek és panaszkodnak, fiatalabb korukban ők is pont olyan szemtelenek voltak, mint a mostani fiatalok. Csak ugye ahogy múlik az idő, ezt már nem emlegetik olyan büszkén :D

2013. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!