Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy "legfontosabb az egészség"?

Figyelt kérdés

Én ezzel az állítással teljesen egyetértek és megpróbálok minél egészségesebben élni, rendszeresen sportolok, figyelek a megfelelő alvás mennyiségre, próbálok kevés cukrot enni de sok magot pl.


Én azt vettem észre hogy ennyi tudatos életmódváltás az életemben nem került rengetegbe, sőt a pozitív hatásai sokkal jelentősebbek.


Hálás vagyok a sorsnak hogy nem vagyok cukorbeteg / laktózérzékeny / született betegséggel nem kell együtt élnem.


Mindazonáltal határozottan azt veszem észre hogy az emberek túlnyomó többsége még akkor sem hajlandó egészségesebben élni amikor az okozott kar már nyilvánvaló.


Példák. Kialakult nála a cukorbetegség, de továbbra is döntő magába az agyon édesítőszerezett zero termékeket.

Az elhízás eredményeként komoly fájdalmai vannak illetve magas koleszterin szintet mernek nála mégis minden este a tv előtt nassolja az édességeket.


Fogyókúrát kezd, de amikor meglatogatom felzabálja az egész tábla csokit amit a rokonnak vittem ajándékba.


Ti mit gondoltok az egészségről? Nem motivál titeket az egészséges életre a hosszú, szenvedéssel teli betegség illetve a kínok közötti halál ami mind mind megelőzhető lenne néhány alapvető változtatással?



2018. márc. 6. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Az átlag ember erre azt fogja felelni, hogy valamiben meg kell halni :D Örülj neki, hogy íyg látod, de tartsd meg magadnak a dolgot, mert téríteni felesleges. Aki nem jön rá magától, hogy változtatni kéne, az nem is fog. A többi meg csak károg majd. Fogsz te itt még hideget-meleget kapni :)
2018. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Részemről inkább úgy vagyok vele, hogy élvezem az életet, ahogy jól esik, még ha egészségtelenebb dolgok is jönnek, minthogy például olyasmit egyek ami nem jön be csak mert egészséges.

Lehet jó pár évvel rövidebb lesz az élet, de legalább akkor jól éreztem magam, és nem volt tele lemondásokkal.


nem mellesleg egy totál egészséges embert is elcsaphat a villamos stb, akkor meg megint jön az a része, hogy megérte a dolog...

2018. márc. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Az a megfigyelésem, hogy általában azok képesek egészségesebben élni, akiknek céljai vannak, és hosszú távban gondolkoznak.


Akik arra fókuszálnak, hogy a mát túléljék, azok az édességeket (lelki) fájdalomcsillapításra használják. Ezt magamon is megfigyeltem.


Tudják a lelkük legmélyén, hogy ezzel kárt okoznak a jövőbeli önmaguknak, de most annyira szar, hogy fontosabb feldobni az életüket a jelenben.

2020. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
#3: De itt nincs jövő. Akkor meg hadd éljek már úgy, ahogy én szeretném.
2020. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
#4 A jövő ott van, ahol megteremted. Nem helyfüggő.
2020. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
#4: Személyesen szabópetitől tanultál?
2020. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként nem helyfüggő, valóban, de akármerre mész, csak egy senki leszel. Én ebben a tudatban nem tudok élni, bocs'.
2020. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 Személyesen megtapasztaltam, milyen sok mindenben igaza van.
2020. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!