Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi bunkó ember?

Miért van ennyi bunkó ember?

Figyelt kérdés
De most komolyan. Viccet félre téve. Mi inspirálja őket a bunkóságra? Miért kell fellökni az embert? Miért kell rányomni a telefont a másikra? Miért nem tudnak köszönni? Miért kell agresszívnak lenni mindig? Miért kell összeráncolt szemöldökkel élni minden nap? Miért kell egy "hogyan" kérdésre (itt ezen az oldalon) privát üzenetben szitkozódni? Mi teszi ezeket az embereket ilyenné? Nekik ez jó? Vagy mi értelme ennek? Komoly kérdéseket várok. Főként azért mert nem szeretnék én is ilyenné válni. Illetve szeretném megtudni, hogy hogyan lehet ezeket elkerülni. Mert nagyon nem tetszenek nekem. Néhány éve költöztem Budapestre, de az emberek miatt már utálom. Visszavágyom vidékre. Nyilván a kiváltó ok a saját nyomoruk (akár magánélet, vagy munka, vagy stb...). Nem is az érdekel, hogy mi váltja ki, hanem az, hogy miért jó nekik ez? Miért van ennyi bunkó ember? Jesszus.. teli vagyok kérdéssel... :)
2018. márc. 7. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Kiraktam nemrég egy képet magamról. Ment a fika rendesen meghogy nem is én vagyok rajta. Most törölték. Nem akadok ki a bunkókon. :)
2018. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Budapest más világ. Sok ember van viszonylag kis helyen, talán ezért idegesebbek, mint máshol.
2018. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez Magyarország:)
2018. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor menj vissza vidékre :D

A fellökést és a telefonkinyomást abszolút meg tudom érteni, mikor szállnál le a buszról, de a nyugdíjas hadosztály visszaver egy banyatankkal, mert meg kell ostromolni a Lehel téri piacot reggel háromnegyed nyolckor, a pótló annyira tele van, hogy magától is kifolynak rajta az emberek, de a nyuggerkommandó veri vissza az áradatot, mert ő akkor is feljut, mielőtt más leszállna, ha a kerekes bőrönd fogantyúja bánja, te meg odaragadsz a frontvonalba, a munkahelyed megállójában, és már szól az ajtócsengő, akkor nem marad más választásod, mint hogy az ellenséges csapat ellenállásait áttörve leszállj a buszról.

Illetve, ha call centeres vagy, akkor részvétem, mert én ha száz évig élek, akkor se lesz szabad "csak tíz percem" arra, hogy arról értekezzek a Századvég Intézet megkereséséből, hogy vajon Vona Gábort, vagy Széll Bernadettet tartanám-e szimpatikusabbnak mikulássatyiban a fejükön miközben bengáli óriáshörcsöggel a kezükben ötszáz minitrambulint adományoznak szegény bangladesi gyerekeknek. Ha meg nem ilyen munkakörben dolgozol, akkor szimplán csak az ismerőseid bunkók.

A köszönést pedig lehet, hogy csak elfelejtik. Én igyekszek mindenhol köszönni (szintén vidékről elszármazottként), de van, hogy annyira elbambulok, hogy nem veszem észre a másikat, de olyan is, hogy elfelejtem, hogy két perce köszöntem neki. Egy picit kimerítő szellemileg a munkám, ezért úgy tűnhet, mintha 0-24-ben xanaxon élnék, pedig valójában csak nagyon fárat vagyok.

A szemöldökét pedig mindenki úgy ráncolja, ahogy akarja, nem fog feltűnni, mert úgyse nézek meg másokat, egy dologra nem találok mentséget, az itt névtelenül szitkozódókra (ráadásul privátban), de ha megnézel pár kérdést (illetve néhány sztárkérdezőnket :D), akkor rájöhetsz, hogy itt azért összefújja a szemetet a szél, ott van például a személyes kedvencem, a Bombanős, akivel most már kapcsolatban élek szerintem, mert a múltkor úgy küldött ez az anyámba, hogy nem is válaszoltam meg kérdését :D Na ezeken már a piócás ember se segíthet...

2018. márc. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Történetesen vissza is megyek vidékre. De az írásodból annyit szűrtem le, hogy szerinted a közeg kényszeríti rá az embereket, hogy ilyenek legyenek. Ezzel mondjuk nem értek egyet. Valahogy én nem vagyok ilyen pedig ugyanaz a közeg. Ez tényleg csak választás kérdése lenne. Nem muszáj bunkónak lenni. Én nem lökök fel senkit. Miért jobb a "sötét oldal"? Nem arról van szó, hogy nem lesz 10 perced, hanem arról, hogy miért képtelenek annyit mondani, hogy "elnézést, most nem alkalmas". A szállodaiparban dolgozom nem call centerben. Mégis ezzel szembesülök. Érted mit akarok mondani? Illetve kérdezni? Amúgy köszönöm a választ.
2018. márc. 8. 06:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem. Azért, mert ember a másik oldalon lévő is, és miután a héten már a nyolcadik gyökér cég alkalmazottja hívja (bocsi), hogy ezzel és azzal kapcsolatban szeretne piackutatást/közvéleménykutatást, akkor szerintem mindenki fejében megfordul két kérdés, hogy 1) Honnan tudják ezek a számom; 2) Mi vagyok én, kísérleti nyúl?

Én mondjuk nem csapom rá senkire a telefont, ha először hívnak, akkor eljátszom a nem alkalmas kártyát, a számot elmentem cuki becenevekre (Közvéleményes, Fideszes Győzködő, Jobbikos Győzködő, Piackutató, Matrac Kapitány), és ha újra hív, kinyomom. Nem hiszem, hogy bunkóságnak számít az, ha a saját nyugalmam és kényelmem védem, és nem hozom magam számomra kellemetlen helyzetbe (telefonbeszélgetés az; pizzát is interneten rendelek) amiatt, hogy kedves legyek egy vadidegennel, akinek az érzései teljesen hidegen hagynak.

A parasztját meg a buszmegállóban fel fogom lökni, szintén azért, mert kényelmesebb nekem, mint kinyitni a számat és beszélni hozzá. Ha csak elbambul a megállóban, akkor természetesen nem leszek vele szemét, de mikor ő is az velem, akkor ezt kapja vissza. És hogy miért? Mert olyan jóóóó ^_^

A vidékre visszamenést nem sértésként mondtam, hanem mert tényleg ez a megoldás, legalább is ismerősi körömben így láttam, hogy aki rövid idő alatt nem szokta meg, vagy szerette meg Budapestet, annak jobb, ha vidékre költözik, mert sosem fogja megszeretni, egyszerűen nem neki való.

2018. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem több oka van:


-belső frusztráció, elégedetlenek az életükkel stb.

-történelmi okok

-meg hát a csapnivaló közoktatás sem segít


nem jó ez nekik, csak egyszerűen ebben nőnek fel, nagyon értelmesnek kell ahhoz lenni, h ne válj ilyenné, mondjuk mivel téged ennyire zavar ez, kétlem, h ilyenné válnál.

majd eljutsz oda, h lemondóan legyintesz, mikor pl boltban bunkó az eladó, h "ez egy ilyen ország", aztán elkezdesz gondolkodni külföldön.


a fősuli alatt Bpn laktam, én is utáltam, de itt vidéken sem sokkal jobb, csak egy fokkal nyugodtabb mindenki.

2018. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az oka egyértelműen a műveltség hiánya. Hisz a körülményektől függően talán felérhetnék ésszel, hogy ez sehová nem vezet. 28 évesen az alföldről költöztem ide munka miatt. Ha már így alakult elkezdtem egy sulit is. De biztos vagyok benne, hogy az életem nem itt fogom leélni. Próbálnék én legyinteni, de nem megy. Mindig meglepődök ezeken a dolgokon. Valahogy csak kibírom. Igazad lehet. Szerintem nem tudják azt felfogni, hogy jobb lenne máshogy.
2018. márc. 11. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!