Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Tanuljak olyanra is, ami nem számít vagy csak arra, ami fontos?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok. 4,4-es átlaggal zártam le a félévem. Cél a továbbtanulás, de az a baj, hogy néhány érettségis tantárgyam csak négyes lett.

Itt áll előttem kb 3 hónap, és fel szeretném őket vinni ötösre (töri, nyelvtanról lenne szó). Ami nem érettségis tantárgy, abból meg egy hármas min... Most a félévimben nem lett egy hármasom se, de úgy érzem, ami nem számít az egyetemi továbbtanuláshoz, abból nem kell feltétlen jónak lennem, pláne ha nem is szeretem. Anyum eléggé kiakadt, de nem értem minek nem elég pl német, bioszból egy hármas/négyes, ha amúgyse számít nekem sehova.

Matek, magyar, töri, angol és fizikalesz a választott tantárgyam. Szerintetek? Nem hanyagolnám persze a többit sem, de inkább tanulok törire a német rovására...


2018. márc. 8. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A biosz hanyagolása szerintem oké, a németet én nem hanyagolnám. Én is ezt tettem (letettem az előrehozott érettségit angolból és németből is, hogy az utolsó 2 évben egyikkel se kelljen foglalkozni) A német felsőfok a műszaki diplomám és az angol felsőfok után a harmadik legjobban mutató dolog az önéletrajzomban, pedig volt külföldi félévem, TDK-m, céges ösztöndíjam is.
2018. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hat, nekem oroszbol van egy kozepfoku nyelvvizsgam, szeptemberben megyek angol kozep/emeltre, es egyebkent a nemettanarunk eleg kiallhatatlan. :/
2018. márc. 8. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaziból attól is függ, hogy mennyire magas a felvételi ponthatár, mennyire nehéz a szak, ha a bekerülési határ közelében vagy akkor nyilván érdemes arra koncentrálni. Ha az első évben sokan kihullanak mint az orvosin vagy a műszaki egyetemen akkor is érdemes lehet jól tudni a matekot-fizikát. Nekem azt hiszem kb. 60 ponttal több volt mint a bekerülési ponthatár, az egyetem elvégzésénél viszont nekem nem adott jelentős pluszt, hogy több időm lett a fontos tárgyaimra tanulni. De nyilván jól kell megválsztani a mértéket amennyit az egyik és amennyit a másik tárgyat tanulod.
2018. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!