Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen nyelvet...

Szerintetek milyen nyelvet tanuljak? Fontos a véleményetek.

Figyelt kérdés
Nagyon nagy dilemmába vagyok. Az angolt és a németet nézegettem. A suliban is németes voltam, de annyira nem foglalkoztam vele akkor. Az angollal az a bajom. hogy a kiejtés, és főleg az írás nagyon nehéz nekem. Ha meghallok egy új szót, nem tudnám leírni, ha még soha nem láttam leírva. A német nyelvben a nyelvtani résznél van némi nehézségem, de sokkal könnyebb, következetesebb nekem az írása és a kiejtése is. AZ A HELYZET, hogy mindenki azt mondja nekem, hogy az angolt tanuljam, mert az a világnyelv, és bárhova megyek, tudok vele érvényesülni, viszont a németet csak akkor tanuljam, ha német nyelvterületű helyre akarok menni céllal. Azt mondják, ha már időt és energiát szánok rá akkor inkább az angolt tanuljam, majd megszokom a kiejtést és az írást is. Meg azt mondják, hogy a német olyan csúnya erőszakos Hitler-i nyelv. Mit tanácsoltok?

2014. nov. 21. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tanulj angolt, és ha lesz még lehetőség még egy nyelvet tanulni, akkor a németet is, vagy amit még szeretnél.

Nekem az angol nagyon nagy előnyt jelentett már sok helyen, ezért örülök, hogy annak idején a szüleim még általánosban az angolt választották nekem.

A kiejtésbe, írásba pedig majd egy idő után belejössz. A nyelvtana talán az angolnak a legkönnyebb.

Egyébként a német nyelv sem csúnya, annak is meg van a maga szépsége.

2014. nov. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
En mindkettot tanultam. Az angolt napi szinten hasznalom, a nemetet jo, ha evente ketszer. Minden nyelvben vannak nehezebb reszek, gyakorolni kell es egy ido utan zsigerbol fog menni. Angolt manapsag mindenkeppen tudni kell, utana tanulhatsz meg nemetet akar.
2014. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Angolt. Ha még nem tanultad, akkor persze, hogy nem ismered a helyesírást meg a kiejtést. Majd az órákon meg fogod tanulni ezeket.
2014. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a biztatást. Elgondolkodtam én is, az angolt jobban tudnám használni, igen. Köszi nektek.
2014. nov. 21. 13:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Én mind a kettőt tanulnám (mert nagyon hasonlítanak egymásra)
2014. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Angol, az elottem valaszolok mar mind felsoroltak az okokat. A hallasodon meg ezeken ne aggod, nezz bloggereket/bloggerinakat, en veluk keszultem fel felig a szobelire nyelvvizsganal ):
2014. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor yes, yes.
2014. nov. 21. 15:34
 8/13 anonim válasza:

Ez természetes, hogy nem tudod leírni sajnos az angol az ilyen... Ennek történelmi okai vannak.

Tanuld meg a fonetikus ábc-t, az segíthet a kiejtésben. (A szótárakban négyszögletes zárójelbe szokott lenni az angol szó után)

Adok egy-két linket:


[link]

[link]


Illetve a tanulásban segíthet még a doulongi, nevű program (ingyenes):

[link]


Meg az Oxford 3000 angol szó (ez kb 95% adja a nyelvnek, ha jól tudom vagy valami ilyesmi, ezeket tudni kell)

[link]


Sok sikert!

2014. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. nov. 22. 12:22
 10/13 anonim válasza:
Angol és a spanyol a legjobb mert azt sokan beszélik a világban. A német nem hasonlít nagyon az angolra , ezt a baromságot csak a németek terjesztik , a spanyol sem de valamennyire jobban azért.
2014. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!