Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek, akik új dolgokat...

Az emberek, akik új dolgokat találtak fel honnan merítettek ihletet?

Figyelt kérdés

Azok az emberek, akik új, nagyszerű dolgokat találtak fel, melyek később széleskörben elterjedt dolgokká váltak, honnan szereztek ihletet szerinted?


Értem ezalatt példának okáért: Rubik kocka, peonza, blade blade, társasjátékok, fidget spinner.

De akár olyan hétköznapi dolgokra is gondolhatunk mint a székek, asztalok, forgószékek, füzetek, ceruza stb.


Válaszotok előre is köszönöm! :)



2018. márc. 8. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerontem alapbol barkácsoltak mindig is.


A fidget spfingers ötlete nekem nagyon hasonlit a fémiparhoz ahol csapágygolyokkal és gömbcsukloval stb dolgoznak, nekem totál olyannak tűnik az elve mint egy auto vagy mosogepalkatresz vagy ilyesmi.onnan johetett a dolog hogy egy autoszerelo neki adta a fiának mert amugy kidobta volna :)

2018. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában alap kreativitás, sok gyakorlás, tesztelés és sok tanulás, tanulmányozás összessége.


Például gyerekkoromban ilyen volt a LEGO.


Megfogalmazódott egy gondolat, hogy mit akarok építeni, és építgettem, a végén meg egész jól kijött, hogy mit akarok. Időközben persze 20x átgondoltam, újraépítettem, finomítottam a részeket. Az is megesett, hogy zsákutca volt és nulláról újra kellett építeni.


Hasonló a való élet is. Például az építészeti tervezés. Nézed az előzményeket, példákat, és próbálod összerakni azt, ami megfogalmazódik benned, egyre részletesebben. Majd a végén oda jut a dolog, hogy minden helyiség, minden részlet ki van találva (elméletben persze, gyakorlatban sajnos nem mindenre van idő).

2018. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. márc. 8. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Megfigyeltek, utánoztak, kombináltak de az egész úgy kezdődött, hogy álmodoztak valami nagyról és hittek benne.
2018. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Pl.: figyelték a természetet, ami ihletet adott, de ilyen lehet az emberi természet is. Pl.: pisztráng, Tinder.
2018. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. márc. 9. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!