Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le az állandó...

Hogyan küzdjem le az állandó kedvtelenséget, motiválatlanságot és befelé fordulást?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje így érzem magam. Szeptemberben kerültem egyetemre, de nem vagyok elhalmozva tanulnivalóval, tehát nem ez lesz az oka.

Mindig mindent halasztgatok. Nem érzem magam elég produktívnak, vannak napok, amikor szinte semmi értelmeset nem csinálok.

Szeretnék barátokat szerezni, mert a gimis barátaimmal nem találkozok gyakran (szeptember óta csak egyszer ültünk össze, néha chatelek velük), de valahogy akármennyire próbálok nyitott lenni, nem érzem úgy, hogy lennének már barátaim, vagy bárki szívesen barátkozna velem.

Nincs kedvem a barátommal vagy a családommal se csinálni semmit, sokat vagyok morgós.

Sokszor érzem magam elveszettnek és üresnek, sokszor elkalandozok, nem figyelek, elfelejtek dolgokat.


Egy éve még szerettem olvasni, heti 1-2 könyvet elolvastam, de mostanság alig, ha el is kezdek egy könyvet, akármennyire is tetszik, legalább háromszor annyi idő, míg elolvasom. Anno még rajzoltam is, de már ehhez sincs kedvem.


Heti egyszer-kétszer sportolok.

20/L


2018. márc. 9. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha tényleg semmihez sincs kedved akkor aludj sokat, hallgass hangoskönyveket, lehetőleg idegen nyelven (ha tudsz) Futást, vagy valamilyen hasonló sportot javaslok napi szinten.
2018. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A sok alvás megvan, szinte mindig alszok 8 órát, nagyon ritkán van, hogy csak 6-7 órát, inkább 8 óránál többet szoktam.

A futást megpróbálom, köszönöm :)

Várom még a javaslatokat. :)

2018. márc. 9. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Alvásmegvonás!
2018. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami komoly hobbi kellene ami leköt. Vagy velem is levelezhetsz itt érdekes ember vagyok. 40f
2018. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, vagyok is. Nem szabad elveszíteni az irányítást az élet felett. Nekem sem volt semmi kedvem semmihez, a saját szobámat sem hagytam el, ha tehettem. Persze ha meg nem csináltam semmit, akkor a haszontalan, pangó életmódom miatt éreztem magam rosszul. Aztán rájöttem, hogy ez csak a szabadidőmre vonatkozik, munkában minden olajozottan megy, ott megvannak a lefektetett feladatok, ott a kényszer. Elkezdtem hát feladatokat adni magamnak és felírtam őket egy listára, hogy könnyebb és átláthatóbb legyen.


Írj magadnak Te is egyet, szabj ki feladatokat! "Felporszívózom a lakást.", "Főzök valami különlegeset.", "Elmegyek múzeumba.", stb. Keverd a házimunkát, tanulást a szórakozással. Az első héten kezdd napi három feladattal, aztán növeld lassan, ha boldogulsz vele. És nincs nemakarás, a lista szent! :)

Jó érzés sorban kihúzni a pontokat. Van annak valami szépsége, ha látod, mi mindent csináltál, mi mindent legyűrtél.


Remélem Neked is hoz az életedbe egy kis stabilitást és kontrollt. Sok sikert!

2018. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!