Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne leszokni a...

Hogy lehetne leszokni a bosszúvágyról?

Figyelt kérdés
Nem arról beszélek, hogy ha valaki tudatlanságból vagy véletlenül kellemetlenséget okoz, hanem a valóban "felróható" dolgokról. Pl. a kereskedőt, aki több százezer forintra megrövidített (volna, ha nem fogadtam volna ügyvédet) annyira szívesen láttam volna egy kemény munkatáborban, ahol naponta sz.rrá verik, és a két kezével kell ledolgoznia, amit lopott. Szóval ilyesmire gondolok. Mivel általában nincs lehetőségem bosszút állni anélkül, hogy magamat bajba sorodnám, csak forr bennem az indulat. Hogy lehet az ilyesmitől megszabadulni? Sajnos nem tudok abban hinni, hogy "az élet úgyis elrendezi", mert az élet nem igazságos és nem rendez el semmit.
2018. márc. 12. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Bántottak, szekáltak gyerekkorodban?

Nekem elvileg azért vannak ennyire túlzónak tűnő indulataim.

Régebbi frusztrációk, igazságtalanságok is feltörnek ilyenkor.

Ja és az élet krvára nem rendezi le. :D



"a kereskedőt, aki több százezer forintra megrövidített (volna, ha nem fogadtam volna ügyvédet)" De látod, te cselekedtél, más meg annyiban hagyja. Már ez is megoldás.

2018. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, amit írsz! Annyira nem szekáltak gyerekkoromban, csak simán nem szeretett a tágabb család (nem olyan paraméterekkel születtem, mint ők azt elképzelték).

Hát, az ügyvéd az ösztönösen jött, az ember azért megérzi, ha át akarják verni, és védekezik. Eddig mondjuk teljesen normális is a dolog, csak ezek a bosszúfantáziák zavarnak. Nem is azért, mert vannak, hanem mert úgysincs lehetőségem kiélni őket, így meg csak feszültséget okoznak.

2018. márc. 12. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos tanácsom egyelőre nincs , hogyan válhatnál meg ettől az érzéstől , de abszolút teljes mértékben megértelek. Az élet nem igazságos , és valóban nem rendez el semmit. Ezért tartom igaznak azt, hogy: "A bosszú édes"

És akármelyik oldalról néznénk is a dolgokat, igenis van olyan ember , aki megérdemli!!! És itt toppan be az a probléma , hogy nem vagyunk képesek bosszút állni és feszültség alakul ki bennünk :@

2018. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Látod, Te jobban meg tudtad fogalmazni, pontosan ilyesmire gondoltam!
2018. márc. 12. 19:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én ezt a pszichiáternek mondtam el, ő azt felelte akkor, hogy így vezetem le a dühömet és ez jó. Lehet szégyelled ezeket a gondolatokat, és ez is belső feszkót okoz. Ne szégyelld.
2018. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem szégyellem (nem is lenne értelme, mert az ember még attól ugyanúgy érez, ha letagadja vagy szégyelli), bár nem is verem nagy dobra. Valahogy úgy tudom megfogalmazni, hogy ha az ember egy kicsit is jóban van magával, akkor nehéz elfogadni egy olyan gondolatot, hogy "rendben van, ha valaki büntetlenül bánt". Mert hogy egyáltalán nincs rendben, ezért is szeretne az ember elégtételt venni. Csahogy a mai világban nem nagyon tud, így aztán frusztrált lesz. Nem tudom, milyen módon lehet megszabadulni ettől a tehetetlen dühtől úgy, hogy közben az ember nem alázza meg magát.
2018. márc. 12. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Megbocsátás. Ez az egyetlen amivel meglehet szabadulni tőle.
2018. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez segített:


Rómaiakhoz 12:19-21

Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.

Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyûjtesz az õ fejére.

Ne gyõzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval gyõzd meg.


Magyarul: Ha megtanulsz bízni az isteni igazságszolgáltatásban, abban, hogy végül mindenki elnyeri méltó büntetését, akkor megszűnsz azon agyalni, hogyan állj bosszút.

2018. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!