Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan fél vezetni, mert fél a felelősségtől?

Figyelt kérdés
Már 2 éve van meg a jogsim, eddig a "legkomolyabb" utam egy kb. 40 km-es főútvonalas táv volt néhány települést érintve és pár gyakorlóvezetés a városban (kertvárosi részen szigorúan elkerülve a többsávos és nyüzsgő belvárosi utakat). Ráadásul sajnos nem Budapestről van szó, szóval még arra sem foghatom, hogy joggal félek a kretén fővárosi ámokfutóktól. A helyzet viszont az, hogy amikor beülök a +20 éves kocsinkba és meglátom az első újabb Mercedes-t/BMW-t vagy SUV-t, akkor egyfajta nyugtalan érzés fog el és végigfutnak a következő dolgok az agyamon: Úristen, sose lesz annyi pénzem, csak nehogy karambolozzak? Jajj csak le ne fulladjak, hogy aztán belém jöjjenek hátulról (miközben sz***á dudál). Hogy fogom utána kitölteni a kárbejelentő lapot? Esetleg egy kétes szituációban kiszáll a kopasz ürge a kocsijából és tönkrever. Ne adj Isten benézek egy szituációt és elviszem a kerékpárost/gyalogost. Utána pedig rács mögé dugnak és sok-sok éven keresztül kikormolják a s***emet (gyenge alkatú vagyok). A saját kocsinkat abszolút nem féltem és ezerszer inkább húzzam meg azt, mintsem másnak okozzak kárt, hogy utána a szüleim fizethessék a megemelkedett biztosítást. Ráadásul nekem semmi jövedelmem sincs, szóval azt se mondhatom, hogy "Nyugi, majd állok mindent.". Ráadásul egy csomó dolgot utálok a vezetésben. Nincs szervó a kocsiban szóval olyan kormányozni, mintha egy jachtot vezetnék, nem érzem a kocsi hátulját szóval a parkolás kamera nélkül kész rémálom, a sebváltót utálom (plusz a kis nyomatékot, ami miatt mindig gáz nyomok kuplungcsúsztatás során, hogy véletlenül se fulladjak le), sávot váltani pedig még akkor sem tudtam normálisan amikor megszereztem a jogsit (nagy szerencsével). Viszont ha lenne egy automata, holttérfigyelős, tolatókamerás korrekt autóm Casco-val, akkor teljes nyugodtsággal ülnék a kormány mögé ebben egészen biztos vagyok. Annyira irigylem azokat a kis gazdag csajokat, akik ilyen kocsikat vezetnek (miközben sokuk még nálam is tuti bénább), miközben nekem egy 90-es évekbeli vasdobozzal kellene ügyeskednem a többmilliós autók forgatagában. És vezetésre tuti szükség lesz előbb-utóbb a munka miatt.

2018. márc. 12. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még csak tanulok vezetni, szóval nem azonos a helyzetünk, de én is félek, hogy egyszer figyelmetlen leszek s elgázolok valakit, vagy karambolozok, kárt csinálok...
2018. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm is megszerezte a jogsit vagy 10 éve. Ő az autópályára nem mer kimenni -főleg hétvégén, mert olyankor sok a baleset, sajnos.
2018. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Szóval félsz a vezetéstől, ezért kifogásokat keresel, hogy ne kelljen.

Vagy erőt veszel magadon és elkezded napi szinten használni a kocsit, vagy beteszed a jogsidat egy fiók aljára és nem veszed elő többet. Te döntessz

2018. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a problémásabb helyzeteket szoktam elkerülni azzal h inkább hosszabb úton megyek, pl kis utca betorkollik a nagyba de a parkoló kocsiktól nem látni jól a forgalmat, vagy kis helyen forgolódás/megfordulás helyett inkább továbbmegyek és teszek egy kört, idegesítene h vki beállna mögém és nekiállna dudálni
2018. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha már ettől félsz, hogy fogsz céget vezetni? :D csak viccelek.
2018. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha sokáig nem vezetek, bennem is van félelem. Aztán csak úgy, a napsütésben beülök az autóba, és átmegyek a másik városba. Akkor indulj, ha jó passzban vagy, és lesz sikerélményed! Nagyon sokat számít!

Régen Budapesten is vezettem, ma már nem tenném.

Falun meg félek, vagy inkább óvatos vagyok a biciklisekkel, nem tudom, integet a havernak,vagy elfordul.

Vagy éppen a sarki kocsmából ténfereg haza. Nyáron kapa, kasza, demizson, és bravúroskodik a bicajjal.

Nem szeretném elütni a részeg biciklist, na, én tőlük félek.

2018. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Céget, céget, na de hogy fog vezetni babakocsit? Az még nagyobb felelősség :P


Viccet félretéve én is félek vezetni. Egyszer elhatároztam, hogy megszerzem a jogsit, de kb. 10 óra vezetés után rájöttem, hogy nem szeretek vezetni, félek vezetni és nem nekem való.

2018. márc. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem is tudtnék egy ilyen rossz kocsiban rendesen vezetni. Most egy régi Suzuki Swiften tanulok vezetni, lötyög rajta minden pedál, plusz a sebváltó is. Utálok benne ülni, olyan kicsi és sebezhető a nagy forgalomban. Amikor a szüleim kocsiját vezetem (Nissan Qashqai), akkor bezzeg szuperül megy minden, sokkal magabiztosabb vagyok vezetés közben. Nem kell folyton azon aggódnom, hogy mindenkinek jobb, nagyobb és biztonságosabb kocsija van, így sokkal jobban tudok a vezetésre koncentrálni.
2018. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#2: "Ő az autópályára nem mer kimenni -főleg hétvégén, mert olyankor sok a baleset, sajnos."

---

Na látod, én pl. autópályán simán vezetnék (jó nem egy bontószökevény F Astrával), sőt még a testi épségemet sem féltem annyira, mint más vagyontárgyát. De erre a kocsira egy fillért nem fizetnék a matrica miatt. :D


#8: Atyaúristen, egy az egyben ugyanolyanok lehetünk. Pacsit! :D

Én is utálom a kis autókat.

Ja, meg egy Qashqai-t vezetni? Mázlista. Egy olyan SUV-ban én lennék a megtestesült Hamilton. :D Nem kellene paráznom, hogy előttem egy 7-es BMW, mögöttem pedig egy GLE Merci, mert én is magabiztosabbnak érezném magamat egy normális autóban, amiben pihekönnyű a váltás (vagy akár automata), szervó, ABS, ESP, tolatóradar (vagy akár kamera), kellő nyomaték, kényelmes magasabb üléspozíció stb.

Valszeg addig nem is fogok rendszeresen vezetni, amíg nem tudok magamnak egy normális autót venni. Egy automata 1-es BMW vagy hasonló teljesítményű hatchback az álmom. :P

2018. márc. 12. 19:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy ócska autónk. Azt egyszerüen nem merem vezetni... Viszont a kamiont simán elviszem akárhova! 22f
2018. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!