Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták! Van köztetek...

Egyetemisták! Van köztetek olyan, akit hozzám hasonlóan annyira hidegen hagynak ezek az állásbörzék/céges nyílt napok stb?

Figyelt kérdés

Informatikusnak tanulok és szinte mindig van valami hülye céges bemutató, rendezvény, nyílt nap akár a karon, akár fb csoportokban hirdetve, amit rengeteg csoporttársam lájkol és részt vesz rajta, de engem annyira hidegen hagy. Tudom ez elég nagy baj, mert előbb utóbb nekem is dolgoznom kell (ha egyáltalán meg tudom szerezni a diplomámat), de hányingerem van az ilyen állásbörzéktől, attól, hogy milyen monoton baromságokat végeznek nap, mint nap 8 órában az ott dolgozók, hogy mire számítsak/milyen kompetenciákkal kell rendelkeznem, hogy XY cégnél dolgozhassak. A csapatmunkától meg egyenesen rosszul vagyok. Állandóan hangoztatják, hogy fiatalos csapat, motiváció, fejlődési lehetőség... Brrr.

Én nem tudok bedőlni mindenféle ostoba marketing dumának, amire hivatkozva a cég minél jobban kiszipolyozza a dolgozóit.



2017. márc. 29. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Biztos, hogy van rajtad kívül, mert engem is hidegen hagy a dolog, sőt és én sem vagyok jó barátságban a csapatmunkával. Azonban ha arra kerül a sor, valszeg inkább egy ilyen helyre állok be rabszolgának, mint egy gyárba vagy gyorsétterembe, azért mégiscsak jobb és többet is fizetnek, nemde?
2017. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Nem kötelező alkalmazottként dolgozni, lehetsz vállalkozó is. Van programtervező informatikus ismerősöm, nagyon jól keres és saját cége van huszonévesen.
2017. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont ahhoz kell nagyon jól menedzselnie magát az embernek, ha rögtön saját vállalkozást akar egyedül, ismerősökkel. A többieknek meg jó a kezdő bruttó 500 ezer (nettó 330 ezer) is.
2017. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!