Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfelejtenétek szüleiteket...

Elfelejtenétek szüleiteket egy sikeresebb élet reményében?

Figyelt kérdés

Tudom hogy kicsit durva a kérdés de először olvassátok végig. Sajnos a mai társadalom sok labilis idegzetű,depressziós és egyéb lelkibeteg embereket termel. Akik nem eleve kóros elmezavarral születnek azok a rossz vagy inkább a nem megfelelő nevelés miatt lesznek sérültek.

Például ha van egy gyerek akinek jó feje van az iskolában de az apja egy agresszív és (vagy) alkoholista aki terrorban tarja a családot,az nem valószínű hogy lélekben "egészséges" felnőtt lesz.

Tudom vannak kivételek akik felül tudnak kerekedni a sorsukon és ennek ellenére sikeres felnőttek lesznek de most nem rájuk gondolok.


Itt jön a kérdésem. Ha a technológia segítségével meg lehetne oldani hogy a szüleitek (nevelőitek)rossz példáját akiktől szerintetek csak fájdalmat vagy nem megfelelő nevelést kaptatok,tehát a komplett emléküket teljesen ki lehetne törölni,és így tiszta lappal folytatni az életeteket? Megtennétek? Az emlékeitekből eltűnne minden negatív és pozitív érzelmeknek az emlékei.De az lenne az ára hogy a szüleitek idegenekké válnának. Bevállalnátok?



2018. márc. 14. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Míg felnevelnek, nem számít hogy rosszul vagy jól csinálják e egy pillanat biztos lesz amikor valami jó emléket is szerzek általuk. Pl. tegyük fel apám teljesen kiakad rám egy hülyeség miatt erre én elhúzok otthonról mondjuk egy parkba ahol összetalálkozom egy hozzám hasonló körülmények között élő emberrel, és ő lesz a legjobb barátom, testvérem az elkövetkezőkben. Ha nem ismerem apámat akkor nem megyek el aznap otthonról és nem találkozom a legjobb barátommal.
2018. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Alkoholista, bántalmazó családban nőttem fel, de nem törölném ki még így se. Mindaz, amin keresztül mentem, formálta a személyiségem, azért vagyok, az, aki vagyok, mert azt éltem át, amit átéltem. Szeretem magam, rengeteg munka volt túllépni a traumáimon, de sikerült, és az egész annyira megerősített lelkileg, hogy most már nem tud olyat elém dobni az élet, amit ne tudnék jól kezelni. A szüleimet pedig már rég "elfelejtettem", lassan 12 éve, hogy nem tartok velük semmilyen kapcsolatot, ez nem is fog változni.
2018. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem, adjak puszit a kis buci fejedre, hogy labilis vagy? :'( Adjon puszit az a palesztin gyerek is akinek 10 golyót lőttek az anyjába, vagy esetleg aki nyitott gerinccel született, vagy az AIDS-es, esetleg a végső stádiumú rákos? :'(


<off> Szánalmas dolog ilyen dolgokon fantáziálni amíg egy kißaszott ellenőrző-kódot (Pl: H6ui78DFx) nem tud egy gép áttörni. Nagyon előre vagytok szaladva... Amúgy meg nem, a személyiség a veled történt dolgokból és azok pszichológiai lenyomatából áll. Ha szüleidet eltörlöd a saját egód legnagyobb részét tünteted el<off>

2018. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!