Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok tenyleg gyorsab...

A mai fiatalok tenyleg gyorsabban/konnyebben irnak elektronikusan, mint kezzel?

Figyelt kérdés
Es az egyetemeken laptopba jegyzetelnek? Ez komoly??
2018. márc. 14. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én gimis vagyok, és iszonyat ronda a kézírásom általában, de szeretek kézzel írni olyan dolgokat, amik érdekelnek, szóval engem nem fenyeget a veszély, hogy elfelejtek majd írni. :D

Nekem könnyebb kézzel írnom, gyorsabban megy, de nem bánom, hogyha gépen kell.

2018. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van aki igen, van aki nem. Én elég béna vagyok a gépírásban, így maradok a kézírásnál.

Egyébként az egyetemekre is ez igaz, van aki laptopon jegyzetel, van aki papír alapon.

2018. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kevésbé számítok mai fiatalnak, 90-es évekbeli gyerek vagyok. De egyetemen én is géppel jegyzeteltem. Ennek a legfőbb oka az, hogy az előadók másképp oktatnak, mint a középiskolai tanárok, sokkal nehezebb követni, mert nem diktálnak, hanem magyaráznak.

És vagy baromi profi valaki, tud olyan címszavakat írni, amiből utána fel tudja idézni az egész anyagot (ez a ritkább), vagy pedig kellő gyorsasággal kell tudni lekaparni, amit fontosnak vél. Ez pedig gépen sokkal könnyebb. És utána elolvasni is könnyebb. :D

2018. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Én tudok, vakon, gépírással írni. Ha egy szöveget kell leírni vagy a saját gondolataimat, akkor géppel gyorsabb.

De ha jegyzetelni kell, akkor kézzel gyorsabb.

2018. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
80-20 a kézzel írók javára , tapasztalaim szerint , még mindig.
2018. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a válaszom , az egyetemi jegyzetelésre vonatkozott.
2018. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb szeretek kézzel jegyzetelni, de a mobil mindig kéznél van. Ez az egy előnye van a gépelésnek, egyébként a kézírás a nyerő! :)
2018. márc. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 5 éve végeztem, és akkor még csak elvétve volt olyan, aki gépbe jegyzetelt. Azt, hogy melyik a könnyebb, tantárgya válogatja. Matematikát például elég nehéz gépen jegyzetelni a sok képlet miatt, de nálunk volt egy srác, aki latexben jegyzetelte azt is - aki tudja, mi az a latex, annak világos, hogy mekkora májer kellett legyen az illető. De volt egy elég nehéz tárgyunk, azt még ő is papírra írta :-)


Volt egy másik srác, aki nagyon szépen írt kézzel, és harmadévtől egy tabletet használt, arra írt a hozzá való tollal. A tabletek akkoriban kezdtek el terjedni.


Ha sima szövegről van szó, akkor aki tanult gépelni, annak az gyorsabb. Úgy tudom, hogy pl. egy titkárnő esetén alap, hogy normál beszédtempóban kényelmesen tudjon gépelni. De aki keresgéli a billentyűket, szerencsétlen ujjrendet alakított ki vagy sokat hibázik, az lehet, hogy nem tudja tartani a tempót.

2018. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
Én nagyon gyorsan gépelek, hiszen ott csak tudni kell hogy hol vannak a betűk a billentyűzeten és leírva az mindig ugyanolyan lesz. Bár mióta a nagy laptopot kis netbookra cseréltem, rengeteg gépelési hibát vétek, kisebb a billenytyűzet és még mindig nem szoktam meg pedig már egy éve megvan. Itt gyakorin is fogom a fejem sokszor amikor visszaolvasok pár választ, betűk felcserélve, megduplázva vagy épp kihagyva...Ha kézzel írnék ugyanilyen sebességgel, akkor olvashatatlan lenne hiszen kézzel a betűket megformázni több idő. Viszont szeretek kézzel írni és tanulni is jobban szerettem a saját írásomat, egy nyomtatott oldal sosem ment úgy a fejembe. Kaptam is beszólásokat párszor hogy ha megvannak a kidolgozott tételek, akkor miért írom át kézzel, miért nyomtatom ki. Hát mert a kézírásost kb. addig megtanulom amíg kiírom. Órán sem jegyzeteltem soha gépbe. Nem írok le mindig mindent csak a lényeget, kulcsszavakat, vázlatosan.
2018. márc. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
könnyebb telefonon mint kézzel , legalábbis a kezem elfárad egy idő után,lassul , csúnyul az Írásom ezért jobb telefonon
2018. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!