Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra melyek a legundorít...

Számotokra melyek a legundorítóbb mindennapi kettős mércék?

Figyelt kérdés

Melyek a legigazságtalanabbak?

Melyekkel találkoztok sokszor?



2018. márc. 15. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Azok ahol én húzom a rövidebbet
2018. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Tehát írjuk meg a leckét helyetted?
2018. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Munkahelyen a régi, jól bejáratott kollégáknak minden el van nézve. Az egyetlen különbség köztünk a korunk, és én is ott vagyok már öt éve. Ők késhetnek a munkából másfél-két órákat, meg állandóan hamisítják a jelenléti ívet (baromi könnyen látható is), de minden el van nézve. Nekem meg írásban kellett kérezkednek 10 perccel korábban egyetlen egy alkalommal, mikor el kellett érnem egy buszt és odaérnem egy rokon temetésére. Ezen kívül még tonnányi más kivételezés is folyik.


Közlekedés. Csak egy sztori: a férjem sötétben, esőben nekitolatott egy betonoszlopnak, ami benyomta a hátsó lökhárítót és a csomagtartó ajtaját. Mikor én vagyok az autóval, ismerősök közt megy a hahotázás, hogy milyen béna voltam (mert biztos én voltam, ez természetes), mikor kiderül, hogy a férjem, akkor aaahhh, az az oszlop nagyon sz*r helyen van, már ők is nézték, meg a legjobbakkal is előfordul.... :) Mondjuk ezen inkább mulatok, semmint bosszankodok.

2018. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Tehát írjuk meg a leckét helyetted?"


Milyen leckét? A véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem vagyok már iskolás.

2018. márc. 15. 10:40
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Utolsoval nagyon egyutt erzek a vezetes teren!

15 eve vezetek napi szinten, auton kivul meg 3 jarmure van jogsim. Sok ffi lekezelo poenokat probal elsutni neha, es amikor kiderul miket vezetek meg auton kivul, egybol visszavesznek :)

2018. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Engem az ilyen ideológiai meg a nemek közötti kettős mércék idegesítenek a legjobban, mert szerintem a hülye is látja, hogy abszolút semmi értelmük sincsen, emellett nagyon igazságtalanok.

Az ilyenekre gondolok:

- ha a férfi lép félre, akkor büdös disznó aki nem bírt a farkával, ha a nő lép félre, akkor nem tiszták az érzelmei, biztos a pasija elhanyagolta

- ha egy néger büszke arra, hogy néger, az normális meg becsülendő, ha egy fehér ember büszke arra, hogy fehér, akkor náci, kirekesztő és rasszista

- ha egy nő üti a férfit, akkor kiáll magáért, bizto a pasas csinált valamit, stb, ha a férfi visszaüt védekezésből, akkor szemét állat aki a gyengébbik nemet üti

- nőket inzultálni szexista, férfiakat inzultálni teljesen oké


stb.


Nagyon sok az olyan igazságtalan kettős mérce, amikről sokan nem is gondolják, hogy azok.

2018. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
Azok akik lepontozták az egyest mondjanak már vagy két kettős mércét amit utálnak annak ellenére hogy ők a kivételezettek.
2018. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

(másik 83%-os vagyok)


Engem az ilyen tipikus feminista/feminácis kettős mércék idegesítenek a legjobban. A legszomorúbb ebben az, hogy sokan még egyet is értenek ezekkel, vagy legalábbis nincs velük gondjuk.

Már említettek is párat, mint pl:

¤ Nőket ütni nem szabad, férfiakat ütni lehet.

¤ Csak akkor szexista valami, ha azt férfi mondja.

¤ Egyenlőséget mindenhol, kivéve ott, ahol a nőket pozitív diszkrimináció éri.

¤ Sok feminista szexmániás állatnak mondja az összes férfit, közben sérelmezik, hogy egyes férfiak a nők terén mennyire általánosítanak.

¤ A szexizmus ellen prédikálnak, közben a férfiak véleményét a témában el sem fogadják, meg sem hallgatják.

¤ Egyenlő jogok, egyenlő esélyek, közben "nem üthetsz meg mert lány vagyok".

¤ Egyenlőséget akarnak, közben a férfiakra hátrányos kvótákat örömmel fogadják.

¤ A kislányok molesztálása hatalmas téma, a kisfiúk molesztálásával alig foglalkoznak.

¤ Teljesen más az emberek hozzáállása, ha felnőtt nő - éretlen kisfiú pedofíliáról van szó, mintha fordítva lenne.


És még lehetne sorolni.

2018. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Kinézettel kapcsolatos kettős mércék. A fizikai szempontból legelhanyagoltabb pasik is iszonyú kritikusak tudnak lenni 3-5 plusz kilóval szemben, ha az egy nőn van, míg ők maguk tacsakra izzadnak, ha fel kell menni egy lépcsőn és lefolynak a forgószékről. Egy nő mindig adjon magára, haja, bőre legyen szép, öltözzön nőiesen, míg ők a mackót, meg a farmer-póló kombót az élet 95%-ban megfelelő öltözetnek tartják.

Ha egy nőnek kifogása van egy férfi külsejével szemben, akkor válogat, meg rátarti rib**nc, ha egy férfi csinálja ezt, akkor van ízlése, határozott elképzelése.

Egy nőt ki lehet penderíteni az első randin azért, mert nem olyan hosszú a haja, mint az elsőre látszott, egy pasit akkor se, ha kiderül, hogy nincs foga, 40 évesen az anyjával lakik és minden szabad percét valami számítógépes játék előtt tölti. Mert mit válogatunk mi, a végén még macskás vénasszonyként halok meg.

2018. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha egy csoportban, közösségben mindenki rossz egy miatt.
2018. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!