Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van sok öreg (főleg...

Miért van sok öreg (főleg idős nők) non-stop napszemüvegben?

Figyelt kérdés

Ezt már többször megfigyeltem. :D Akármilyen idő van, akármennyire nem süt a nap, mindig napszemüvegben vannak, sokszor még este is. Tudom, hogy van, akinek szemproblémája van, vagy műtétje volt, de nagyon sok ilyen öreget látok.

Anno mamám is ilyen volt, hogy mindenhol, még este is napszemüveg, csak otthon nem. :D



2018. márc. 22. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mert bántja a szemüket a fény, van aki ettől könnyezik. Majd ha megöregszel te is, rájössz...
2018. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a mamám azt mondta, hogy azért csinálják ezt sokan, mert napszemüvegben nemigen látni az ember szemét, ha figyel valakit. :D
2018. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Én csak 45 vagyok és ffi de nekem ha nem kontaktlencsézem akkor az utcai szemüvegem egy dioptriás napszemüveg. Tehát abban járok.
2018. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Van fényre/UV-re sötétedő lencse is. Úgy néz ki, mint a napszemüvegha napon, vagy erős fényben vagy, a szobában meg fokozatosan kivilágosodik. Nekem is ilyen van, mert nem szórakozok dioptriás napszemüveggel. Egyébként hallottál már róla, hogy milyen káros az UV sugárzás a szemnek is?
2018. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
mert maffiózók
2018. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Ja és vigyázni kell velük, mert profin gyilkolnak, lelöknek a buszról, ha véletlenül az útjukban állsz, de ez csak álca!
2018. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

off de egy ilyen komolytalan kérdésnél a válaszokat miért pontozzák le ilyen durván? Mintha valami nagyon kemény témáról lenne szó és vérig sértődne valaki a válaszokon.


Nekem barátnőm hord télen-nyáron, mert érzékeny a szeme.

2018. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyire is furának nézed őket, bizony nagyon károsak az UV sugarak és ebbe az emberek bele sem gondolnak, hogy mennyire képes roncsolni a szemet. Csak akkor kezdenek el jajveszékelni, amikor az optikus szembesíti őket, hogy bizony szemüveget kell hordani. Na de azt már nem, meg nem kell nekem szemüveg blabla. Én sem tulajdonítottam nagy jelentőséget a napszemüvegnek, amíg meg nem műtötték a szememet és szembesítettek azzal, hogy akkor is van UV sugárzás amikor QRVÁRA NEM SÜT A NAP. Főleg ilyenkor télen a fehér hó még inkább károsítja a szemet. Igazság szerint manapság már szinte mindig napszemüveget kellene hordani (kivéve talán szürkület után bár az UV sugárzás még utána is kimutatható) csak sajnos a sok idióta megbélyegzés és vélemény miatt ("mivan keménycsávónak hiszed magad") a legtöbb ember tényleg csak akkor hord napszemüveget, amikor már folyik ki a szeme, de gátlásosságból sokan még akkor sem. A műtétet követő hónapokban nekem is sokszor beszóltak, hogy milyen keménynek érzem magamat napszemüvegben a késő délutáni időszakban, de az ilyen hülyékkel sajnos nem lehet mit kezdeni. Hordjatok mindannyian napszemüveget, akkor is ha nem kell hunyorognotok! Később majd megháláljátok, hogy nem kell mindenféle szürkehályog- vagy egyéb szemműtéten átesnetek.
2018. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!