Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten egy éjszakán át...

Budapesten egy éjszakán át hova mehetnék be, hogy ne kelljen az utcán kóborolnom (alig 20 éves lányként)?

Figyelt kérdés

Szóval hamarosan lesz két pesti programom, két egymás utáni napokon és nappal. Drága is lenne hazautazni, de már fordulhatnék is vissza... Egy éjszakára megszállni pedig még drágább. Ismerőseim, akik befogadnának nincsenek.


És semmi éjszakai program nincs ilyenkor. A leghosszabb színházi előadások is befejeződnek éjfél előtt. Az utcán mászkálni ilyen hidegben nem épp kellemes és félek is. Legalább nyár lenne, akkor nem lenne ekkora gond...


Sajna amikről tudok, plázák, bezárnak éjszakára, még a pályaudvarok is.


Van valakinek ötlete, hogy mi az ami nyitva van mégis hétvégén és ünnepnapon is? És biztonságos és kulturált hely is egyben? (Züllött helyek kizárva...)


(Kategória valószínű nem találó, de nem volt jobb ötletem, hova írjam ki a kérdést.)



2017. okt. 15. 01:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyen 3000 körül tudsz foglalni a booking. com on keresztül szállást, annyit meg meg is ér
2017. okt. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen váróterem esetleg, a reptéren például egész éjjel nyitva van a váró, volt már, hogy ott éjszakáztam, amikor vártam valakit.
2017. okt. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyágyas szoba pedig 5 ezertől van. El fogsz aludni a második nap, ha nem tervezel semmit aludni éjszaka.
2017. okt. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Én mindenképpen lebeszélnélek, hogy egyedül kóborolj az októberi éjszakában. Semmilyen program nem ér meg annyit. Ha szállásra nem akarsz költeni, akkor legalább paprikspray-t vegyél, egy flakon 3500 Ft. Pest még nappal is veszélyes, nemhogy éjszaka.
2017. okt. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumokat tudok ajánlani.


Próbáld meg a Váci Mihály Kollégiumot, a Budapesti Egyesített Középiskolai Kollégiumot, a Pannónia Kollégiumot. Ezek kiadják hétvégente a szobáikat, hogy ünnepnapon is az kérdéses. Mikor mennél?


Ezek közép iskolai kolik, de egyetemi kolikat is érdemes megnézni. Schönerz nem tudom kiadja-e a szobáit, de hátha.

Munkásszállókat kell még megnézni. Tiszták, egyszerűek, kb 2000-egy éjszaka.

Ezt szerintem 2-3 ezer alatt nem úszod meg, de azt azért mégsem gondolod komolyan hogy saccper 10-12 órán át az októberi sötétben ülsz, állsz valahol....Mert tudod, most már hosszabbak az éjszakák a nappaloknál. Kb 10 fok lehet a max esténként....

Keress rá még a hostelekre.

2017. okt. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A paprikaspray mellet ezt a KFC éttermet találtam:


Ha igaz 0-24 ben nyitva van:


[link]

2017. okt. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha gondolod, hozzám jöhetsz aludni. 21L
2017. okt. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nézted már?

[link]

2017. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pár 0-24-egy gyorsétterem, meg a hetedik kerület egy részén a kocsmák nyitva vannak kb. hajnali 2-5 óráig. A kocsmát csak akkor ajánlanám, ha van bárki, akivel mászkálhatsz, egyedül ne ülj be valahová. A gyorsétterem egész okés, én már éjszakáztam ott, igaz, csak négy órát kellett várnom, de egész éjjel nem tudsz enni, és elég cikis volt kétóránként visszamenni a pulthoz, és kérni egy újabb kávét.

Egyébként ki lehet bírni két napot alvás nélkül, de számomra a vizsgákon, határidős munkákon kívül nincs az a program, amiért azt mondom, hogy ez megéri :D

2017. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Én javasolnám, hogy ha semmiképpen nem találsz szállást, akkor keress egy benzinkutat. 0-24 nyitva van, biztonságos, kulturált, vannak ott emberek, és be is van kamerázva szóval ott jó eséllyel nem fogsz összefutni semmilyen vészhelyzettel. Nem is fogsz felfázni, szerintem sehonnan nem dobnak ki éjszaka egy 19 éves lányt. Én szerenád után vártam kb. egy órát 11 és éjfél között egy OMV kúton amíg apám értem jött kocsival, 2 és fél éve. A legbiztosabb hely ahová mehet az ember. Esetleg én is ajánlhatom a gyorséttermeket ha a kútra nem akarsz menni vagy nem találsz a környéken.


Egyet fogadj meg: 9 után semmiképpen ne tartózkodj a nyílt utcán, két egyszerű okból: 1. nagyon megfázol, október közepe van már. 2. Testi épség. Budapesten nappal sem árt ha szétnéz az ember, de naplemente után megmutatja a város egy másik arcát, eléggé veszélyes hellyé válik, különösen a belváros, és a VIII. kerület környéke. Rengeteg drogo,s részeg, csöves, késes, kisebbségi, maffiózó stb. Esélyes, hogy 20 éves lányként nem úsznád meg kaland nélkül, és nem biztos hogy mindenhol lenne segítség.


Amúgy meg: rendőrörs. Onnan 100% hogy nem dobnak ki. Nézz ki egyet, majd sötétedés után menj be és mondd azt hogy úgy érzed követtek. Reggel meg kijösz. Talán még aludni is fogsz tudni.

2017. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!