Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a párkapcsolat sokak...

Miért a párkapcsolat sokak szerint az élet értelme?

Figyelt kérdés
A környezetemben és ezen az oldalon is sok példát látok/olvasok arra, hogy valaki amiatt depressziós, hogy nem talál magának párt. Persze vannak helyzetek, amikor ez teljesen érthető, de sokszor olyan emberek is depressziósak, akik már alapjátaton lelki roncsok más okok miatt, csak sorolják, hogy mennyi probléma van velük, aztán a végén felsóhajtanak, hogy "vajon kell valakinek egy ilyen férfi/nő?". Miért nem látják, hogy egy párkapcsolat nem fogja megoldani a lelki és személyiségbeli problémáikat, hiányosságaikat? Miért nem gondolnak arra, hogy ha ilyen lelkiállapotban összejön nekik egy kapcsolat, akkor a problémáik a kezdeti "rózsaszín köd" után ugyanúgy előtörnek, tönkremegy miattuk a kapcsolatuk? Miért csak az számít teljes értékű embernek, akinek folyamatosan van pasija/nője és miért számít "selejtnek" vagy "betegnek" az, akinek nincs igénye egy kapcsolatra vagy úgy gondolja, hogy fontosabb feladata van aktuálisan az életben, mint a nők/férfiak hajkurászása?

2018. márc. 22. 19:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"#8

Igen, én is erre utaltam. Aki nincs ilyen helyzetben, nem érzi át. Csakis másokat becsmérel."

Nem becsméreltem senkit. Mindenki úgy él, ahogy neki tetszik, én a kérdésben leírt jelenség hátterére voltam/vagyok kíváncsi. Egyébként semmit nem írtam magamról, kíváncsi lennék, hogy miből vontok le ilyen következtetéseket.

2018. márc. 22. 22:57
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az van amit te írtál.

A kérdező is nulla élettapasztalattal okoskodik.


"ha 50 éves koromig nem szeretne soha senki, másban találnám meg a boldogságot és vidám maradnék"


Kezdhetjük rajtad az emberkísérletet? Szívesen végignézném. Habár nem szeretek embereket kínozni, de rád férne egy kis tanulság.

De akinek nincs tapasztalta, legalább ne okoskodna...

2018. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Rendben. A kérdésedre válaszolva: azért az az élet értelme, mert az emberek szeretik szeretve érezni magukat, fontos számukra, hogy legyen akivel megoszthatják az örömüket, bánatukat. Sokan gyereket akarnak ezért a párkapcsolatban látják a kiteljesedést.


Szerinted jobb lenne ha mindenki fűvel-fával kavarna? A kérdésedből nem jön le akkor a párkapcsolat nélküli testiséget látnád helyénvalónak? Nem vagyunk állatok, hogy mindenkivel dugjunk. Nem tudom felfogni miért zavar TÉGED ez ennyire. Azt írtad, amíg nem adják a tudtodra. Ha nem akarsz párt akkor ne akarj.

De ne ítélkezz.

2018. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az írásodból eléggé szembetűnő, hogy FELÉD közelednek (felteszem férfi vagy) a nők.

Az is látszik, hogy nem akarsz kapcsolatot.


“vonzódott hozzám, de ez már legyen az ő dolguk, ameddig velem nem tudatják, hogy mit éreznek irántam.”


Szerintem Téged körülrajonganak a nők, csak ugye itt a bibi, nem a TE ideáljaid és ezért elutasítod őket. Zavar, hogy nem velük akarsz kapcsolatot, amit ők nehezen viselnek.

Frusztrált lehetsz emiatt és inkább a párkapcsolatra vágyókat sarazod, csakhogy TE kerülj ki győztesen.

2018. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember nem rendelkezik más életcéllal. Ezért a párkapcsolatba kapaszkodnak. Ha kérdező neked vannak céljaid, motivációid akkor szerencsés vagy. Sokan a boldogságot a párkapcsolattól teszik függővé. Nem látják át a lényegi dolgokat, az élet apró örömeit, szépségeit.

Emellett a média is ezt sugallja, ezért is van mindenkiben benne a vágy a párunk megtalálására.

2018. márc. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Most komolyan el sem olvastátok, amit írtam? A gyengébbek kedvéért leírom még egyszer lassan: SEMMI GOND NINCS AZZAL, HA VALAKI PÁRKAPCSOLATOT SZERETNE. A KÉRDÉS NEM ERRŐL SZÓL.

Nem sarazok senkit és nem rólam szól a dolog. Irreleváns, hogy én mikor kivel vagyok, leszek kapcsolatban, a saját elképzelésem miatt nem ítélek el senkit, nem várom, hogy mindenki ugyanazt csinálja, amit én. Ahogy írtam, mindenki úgy él, ahogy akar. Arról a jelenségről szólt a kérdés, amikor valakinek alapjáraton sok lelki és más (anyagi, családi, stb) problémája van és egy párkapcsolattól várja mindennek a megoldását. Kérem, hogy aki ezt nem képes megérteni és nem ideillő választ szeretne adni, az inkább trollkodjon más kérdések alatt.

2018. márc. 23. 07:12
 17/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező pont ez az. Sok gondjuk (gondunk) van és legalább a párkapcsolati téren szeretnénk sikerélményt. Említetted a családot,ha valakit nem szeretnek, nem kap elismerő szavakat a családja által, akkor a párkapcsolat iránt vágyódik, hogy szeretve érezhesse magát.
2018. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!