Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek fura, ha valaki a...

Szerintetek fura, ha valaki a saját munkáit reklámozza?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki többféle dolgot csinál, s mindig saját maga osztja meg a saját eredményeit, mindig olyan szövegekkel, mintha csak a "rajongóinak" szeretne a kedvükre tenni, hogy újabb alkotásairól ad hírt. Gondolom így szeretne egyre ismertebb és híresebb lenni, megrendeléseket szerezni, hogy azt mutogatja, hogy ő milyen jó. Készült vele egy interjú, azt is megosztotta, hogy xy csinált velem interjút.

Én meg úgy érzem, hogy ez tök ciki és hiteltelen. Gondoltam rá, hogy finoman szólok neki, hogy azért lehetne "szerényebb", meg lehet hogy ezzel ellentétes hatást ér el, visszatetsző lehet az emberek szemében ez a nyomulás, de lehet, hogy csak én gondolom így?

Szerintetek rendben van ez és elérheti így a célját vagy inkább gáz és hiteltelenné válik?



2018. márc. 22. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi ezzel a gond, persze a konkrét esetek eltérhetnek, lehet önteltebben csinálni és szolidabban.

S akinek ténylegesen vannak rajongói, az miért ne mondhatná úgy? Az interjú pedig nagy dolog, velem soha senki nem csinált ilyet, miért gond, ha ezt megosztja?

Bizonyos esetekben kifejezetten előnytelen, ha az ember szerényen meglapulva várja, hogy mások fedezzék fel, hogy mit alkottak...

2018. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kéretlen tanácsot ne adj, mert úgysem fogadják meg. És ha most szerinte jól mennek a dolgai, akkor úgyis csak az lesz belőle, hogy féltékeny vagy, vagy le akarod őt húzni, és azért mondtad. Hagyd. Majd ha kérdezi valaha, akkor elmondhatod.
2018. márc. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"Gondolom, így szeretne egyre ismertebb és híresebb lenni, megrendeléseket szerezni, hogy azt mutogatja, hogy ő milyen jó." Na de, miért lenne ez fura? Többnyire minden reklámnak ez a célja, nem?
2018. márc. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha leírnád, hogy mégis miben tűnik ki (pl színész vagy képeket fest, stb) de végül is mindegy, mert teljesen normális az, amit csinál. Ha valakinek közönség kell ahhoz, hogy megéljen, akkor alap, hogy reklámozza magát, hiszen ha nem tenné, akkor mégis ki tenné helyette? Mondjuk egy pincértől nyilván hülyén jönne ki, ha minden nap posztolgatná, hogy hány embert szolgált ki, és mennyien voltak vele megelégedve, de a kreatív szakmáknál kell, hogy az ember el tudja adni magát...
2018. márc. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne "ciki" ha valaki a munkáit reklámozza?


Főleg nem "ciki" a közösségi oldalakon, ahol mások a saját életük szaros kis részleteit mutogatják. Vagy még mindig jobb, mint a csöcsös-csücsörítős képek a teljesen oda nem illő random idézetekkel.

2018. márc. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül tettem idézőjelbe a "rajongóit", mert nem látom, hogy sok ilyen lenne. Egyszer letolt engem, hogy miért nem lájkoltam egy oldalát. Ebből azt gondolom, hogy másokat is számonkérhetett, s így az a 30-40 "lájk" amit egy-egy ilyen megosztására kap, illendőségből jön össze. Néha nagyon amatőr munkákat oszt meg, de neki meggyőződése, hogy az jó, és az egész világ erre éhezett eddig a percig. Legalábbis ahogy ír róluk, amikor húsz találtkutya poszt után megosztja a műveit. Ja, azt nem írtam, hogy a művei mind "önkifejezések", talán ezért is fura nekem, hogy miért gondolja, hogy az ő önkifejezésére van szüksége a világnak.
2018. márc. 23. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj. Nyilván nem fogja örökké ezt csinálni.
2018. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is cikinek érzem (nem úgy mint te, hanem úgy, hogy én nem lennék rá képes), pedig az ilyen emberek, mint a barátod csinálják jól. Gondolod, hogy az emberek majd csak úgy maguktól észrevesznek téged a rengeteg többi ember közt, úgy, hogy közben mindenki el van foglalva a saját életével, saját problémájával? Hát baromira nem.

Munkahelyen se az kapja a jutalmat, aki a legkeményebben dolgozik csendben a sarokban, hanem az, aki jól dolgozik, és jól is tudja kommunikálni, hogy jól dolgozik.

2018. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
No, ha dillentás és van pofája számonkérni, hogy miért nem lájkolod, az persze más, de pusztán az önreklám még nem lenne gond.
2018. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kinek a munkáit kéne reklámoznia? hadd próbálkozzon
2018. márc. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!