Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki gyűlöli a tömegközlekedést, de ugyanakkor vezetni is fél?

Figyelt kérdés
Már két éve van meg a jogsim és belvárosban azóta sem vezettem. Kertvárosban is csak akkor, amikor kisebb forgalom volt (hétköznap délelőtt, ünnepek). Iszonyatosan utálom (ráadásul ciki is, mert már 25 vagyok) a tömegközlekedést, de egyszerűen nem merek beülni egyedül a családi autóba. Mentségemre legyen mondva, ami egy elég régi, szervó nélküli kis nyomatékú benzines autó (lefulladásveszély, amitől rettegek). Annyira rossz azt látni, hogy 18-20 éves kiscsajok halál magabiztosan vezetik a kis Toyota Yarisukat, 1-es BMW-jüket vagy crossoverüket (mondjuk olyat én is simán vezetnék, mert a legtöbbje már nem tud lefulladni). Sajnos egyetemistaként egyelőre nincs pénzem automatára így marad a buszozás és a vezetésről való álmodozás. Hogyan legyek úrrá a félelmemen. A leginkább attól f***k, hogy pirosnál lefulladok és szétdudálnak, ami miatt annyira bepánikolok, hogy beindítani is elfelejtem. A másik dolog pedig a vagyonvédelem. Rettegek belegondolni, hogy parkolásnál véletlenül megkoccantom egy drága autó oldalát, ezért - nagy ritkán amikor vezetek - szinte mindig mind2 oldalon üres parkolóhelyre állok be. Azok is írhatnak, akik hasonló cipőben jártak, de már úrrá lettek a félelmükön. Köszi mindenkinek.

2018. márc. 23. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi sem történik, ha lefulladsz. Újraindítod és kész, mész tovább.

Parkolásnál figyelni kell, gyakorolj. Azt is rendben van, hogy először a könnyebb helyeket keresed.

Szerintem mindenki fél az elején, aki nem valami őstehetség. De ha nem vezetsz rendszeresen, akkor nem fogsz belejönni sohasem.

2018. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenhol lenne normális tömegközlekedés én se nagyon ülnék autóba.


Direkt a legkisebb helyekre próbálok beállni, nem érdekel mennyire látszik, hogy tök béna vagyok, akkor is megpróbálom. Az úton más a helyzet, előbb biztonságos, megszokott utakon mentem, aztán néha máshova is, és a belváros egy részén is. Ilyenkor előtte jött velem valaki, aki mondta hol merre hogyan érdemes.


Szerintem akik sokat vezetnek meg régóta, azok általában törtek már össze kisebb-nagyobb részeket az autókon. Valahogy muszáj gyakorolni, az meg ezzel jár, bármilyen óvatos akarsz lenni. Erre van a biztosítás. Szívás, mert emiatt a köv. évben emelkedik a díj, de azon nem kell aggódnod, hogy többmilliós kárt akarnak behajtani rajtad. (Tanulj meg ilyen lapot kitölteni.)


Arra nagyonnagy ívben tegyél, hogy lefulladsz. Mindenkivel előfordul. Nem biztos, hogy mindig a magabiztos vezetők a jobb vezetők. Nem láttad hanyadik autójában feszít az a másik ès mennyit tört már össze.


Az a legfontosabb, hogy előbb az autót kell tudni nagy biztonsággal kezelni, és csak utánna menni nagyobb utakra. Sok, kis rövid de forgalmas szakasz, parkolás, ezekkel jó kezdeni.


Egy valami van amivel én sem tudok mit kezdeni, az a fagyott út. Hiába a téligumi, a lassúság, ha az autó megcsúszik az onnantól kezdve azt csinál amit akar. Nem egyszer nem tudtam megállni, kanyarodni. Azé ettől pánik van rendesen. Ilyenkor az jut eszembe, hogy egy nagyrakás másik ember pont ennyit csúszkál és mégis autóba ülnek, vagyis gyalogosként sem leszek nagyobb biztonságban. :/

2018. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor az jut eszembe, hogy egy nagyrakás másik ember pont ennyit csúszkál és mégis autóba ülnek..."


Nekem meg inkább az, hogy minden 3. ember ABS, ESP stb. jellemzőkkel bíró modern autót vezet. Onnantól fogva pedig nekem kell igazodni hozzájuk, mert ők lesznek azok akik - abban a tudatban, hogyha az ő autójuk megy mint a repülő, akkor másnak is úgy kell mennie - elsőnek dudálnak szarrá azt ordítva rám, hogy "csicska miért nem mész gyorsabban". Csak éppen nem ők ülnek egy szervó és ABS nélküli +20 éves 1.4-es autóban. Ha pedig véletlenül ráhúzom valakire a kormányt vagy benézem a parkolást, akkor nem hivatkozhatok arra, hogy "Bocsi, az én kocsimban nincs sávtartó elektronika meg parkolóasszisztens".

2018. márc. 23. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért annyi plusz egyik autóban sincs még, hogy ne kelljen tudni hozzá vezetni. Ha ráhúzod, ha benézed, az azért van mert még nincs elég gyakorlatos, meg azért mert véletlenek mindig lesznek. Persze sokminden nagyban megkönnyítheti a dolgokat, de nem azt jelenti, hogy akkor már nem is lehet ezek nélkül rendesen vezetni. Nekem az oktatóm azt mondta, ha majd egyedül vezetek ne azzal foglalkozzak, hogy mások hogy viselkednek velem az úton. Nem az alapján kell ott és akkor döntéseket hoznod, hogy másokat nehogy felidegesíts, hanem ahogy szerinted a legbiztonságosabb. Ha előbb kanyarodsz ki a főútra mert már 3 autó dudál mögötted, akkor meghalhatsz. Attól, hogy három atóban téged szidnak majd mert megvártad, hogy biztonságosan kikanyarodj, még senki nem hal meg.

Ha ezeket le tudod küzdeni, jobban fog menni és szeretni is tudod majd. És ha egy olyan autót is elirányítasz mint ami most van, később még sokkal könnyebb dolgod lesz egy jobb autóval. De akik kézi váltós autón tanultak, általában nem vágynak autómatára, szóval nem minden kell alapból, anélkül is mennie kell.

2018. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kér
2018. júl. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Előző vagyok, csak elküldte véletlen. Na azt akartam, hogy az általad leírt 20 éves csajszi vagyok, igaz egy szervótlan Skoda Fabiaval, de ha látsz egy sofőrt, nincs kirakva, ami mögötte van.

2 hónapja kaptam meg a jogsim, de őszintén mondom nem egyszer sírtam, akartam kiszállni a tanuló autóból, hogy ez nem megy. Aztán mégis minden elsőre sikerült.

Aztán mikor anyuék autóján gyakoroltam, egy úton vagy 5 alkalommal is lefuladtam. Diesel autó után, benzines. Ott kell gáz. A mai napig úgy csinálom (a másik saját Skodámon)hogy nem kuplung felengedése előtt hajszálnyival lenyomta a gázt (is).

Hidd el, egy hét folyamatosan vezetés csodákat művel. Pár hét alatt rengeteget lehet fejlődni. Hát megmondom, május elején vettem az autó, hát az elindulás kész szenvedés volt. Biciklist, traktort SEMMIT.nem.mertem előzni, de most már ez sem gond (bá továbbra is utálok előzni)

2018. júl. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!