Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb: éjjeli bagoly...

Melyik a jobb: éjjeli bagoly típus vagy a korán kelő pacsirta?

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mikor kell menni dolgozni...
2018. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik sem jobb, mint a másik, csak meg kell tanulni kihozni a legtöbbet abból, ami neked jobban fekszik.
2018. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkába járás szempontjából a pacsirta.Én pl nagyon szeretnék az lenni ,mert minden nap kínszenvedés kimászni az ágyból mikor ébresztőt harsog a telefon.
2018. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más jobb, egy bagolyra sem erőltetheted rá a pacsirta életmódját, és fordítva...
2018. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Se nem jobb, se nem rosszabb.



Én pl szeretem a fényt, ezért korán kelek, hogy minél többet lehessek világosban. Nekem úgy könnyű az élet, ha a párom is ilyen típus. Pl

2018. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj, bár, ha a párod éjszakai bagoly, és hajnali 5-ig fenn van (majd alszik 3-ig), te meg este 10-kor kidőlsz, de már 8-kor felébredsz... kissé rövidek a hétvégék így :D
2018. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van értelme felkelni, akkor a pacsirta.
2018. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bagoly vagyok.


Előnyei:

- Könnyen koncentrálok és dolgozok éjjel, mikor nem zavar senki.

- Gyakorlatilag nincs az az éjszakába nyúló túlóra, aminél már elfáradok.

- Késő este mehetek futni, mikor már nincs kinn senki az utcán, egyedül lehetek.

- Az éjszakának van valami furcsa varázsa.

- Kevesebbet alszok, mint a pacsirták (az ismerőseim 7-8 órákat alszanak 10-11-től hatig, én hatot alszom háromtól kilencig, magamtól ébredek; de ez lehet hogy egyénfüggő).

- Rengeteg szabadidőd van este és éjjel

- Egyetemen nagy előny, ha sokáig fenn tudsz maradni a beadandódat írni határidő előtti éjjel, vagy ha hozzá vagy már szokva az alváshiányhoz a rád erőltetett pacsirta életmód miatt (nem, akkor se tudok előbb elaludni, ha előző nap is csak három órát aludtam, és akkor se, ha félmaratont futottam)

- Mivel éjjel zárva vannak a boltok, nem tudsz annyit költekezni :D


Hátrányok:

- A közoktatás a reggel nyolcas kezdéssel egy kínszenvedés, és akinek nincs szerencséje, azt ez a munkahelyén is végigkíséri.

- Mindenki egy másik időzónában van, amihez neked kellene alkalmazkodnod (nyolctól négyig nyitvatartás a hivatalokban, éjjel zárva lévő boltok - de ez mondjuk előny is lehet)

- Több áramot fogyasztasz

- Este, éjjel rosszabb a közbiztonság, néha félek hazamenni 10-11 körül, vagy kimenni futni este egyedül.

- Kapod az ívet másoktól, hogy milyen lusta vagy

- Nagyobb eséllyel leszel kialvatlan, ha muszáj korán kelned pedig nem erre vagy programozva, és ennek egészségügyi kockázatai vannak

- Ha koránkelős munkahelyed van, ott az első 2-3 órában nem tudsz koncentrálni és emiatt rosszabbul teljesítesz.

- A társasházban bármelyik reggel nyolctól már fúrhat/porszívózhat/moshat/beszélgethet üvöltve/klopfolhat húst a szomszéd, így jártam, normális ember nyolckor már nem lustálkodik. De ha én állok neki mosni/porszívózni/polcot fúrni este tízkor, akkor öt percen belül ott állna a fél háztömb az ajtóm előtt habzó szájjal, pizsamában

2018. márc. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom nagy része a pacsirtáknak kedvez, erről készült is pár tanulmány. A korán kelőket szorgalmasabbnak tartják, kedvez nekik a leggyakoribb, klasszikus munkarend. A későn kelők átlagos munkahelyen fáradtak és sokszor lustábbnak tartják őket. A baglyok közt több a depressziós is (a folyamatos reggeli fáradtság és a fényhiány miatt pl.)


És kb. ugyanaz vagyok, mint a #8-as. Csak az előnyök nagy részét egy pacsirta is hozza, csak más napszakban és kicsit máshogy.

2018. márc. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amelyik neki jobb, az.
2019. jún. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!