Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha egy művész vagy...

Miért baj, ha egy művész vagy cseleb sokoldalú, és sok dolgot elvállal? (Puzsér/Alföldi, de általában kérdezem. )

Figyelt kérdés

Puzsér Róbert egyik videója ihlette a kérdést. Nem vagyok egy Puzsér-rajongó, de néha mond érdekeseket. Volt egy videója, ahol azt mondta, hogy Alföldi Róbertben az ellenszenves, hogy mindenfélét akar csinálni, nem csak színészként dolgozik, pl. festészeti kiállításai vannak, műsorvezető volt, rendez. Ráadásul a rendezés nem is áll messze a színészettől. Most nem konkrétan Alföldi a lényeg, de miért baj, ha valaki sokféle dolgot csinál. Egyrészt ma már minden hülye celeb blogol, szakácskönyvet ad ki, turisztikai könyvet ír, csak mert egyszer volt valahol... A festészet legalább művészeti ág. Szerintem az se baj, ha valaki nem olyan jó az egyikben, mint a másikban. Pl. nem baj, ha nem kiemelkedő festő, minden művészeti ágban nem kell egyformának lenni.


Azért foglalkoztat a kérdés, mert szerintem nagyon sok művész sok dolgot csinál(t) egyszerre. Pl. Shakespeare színész is volt, és nem tudjuk, jó színész volt-e. Számtalan énekes-színész van a világon, és többsége csak az egyikben kiemelkedő, a másikat meg majd nézik/hallgatják a rajongók. Magyar példa: Nádasdy Ádám: költő, író, műfordító, nyelvész, rádióban szerepel (nyelvészként), tudományos ismeretterjesztő. Most akkor nála is baj? Vagy csak Alföldire pikkel? Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?



2018. márc. 30. 19:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Külföldi példák: Jon Bon Jovi: zenész, filmekben játszott (még ha nem is egy Jack Nicholson), másoknak is írt dalokat, focicsapatot vett, most meg bort fog kiadni.

Tom Hanks: filmezik, rendez talán, most jelent meg novelláskötete.

2018. márc. 30. 19:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs azzal baj, ha valaki sokoldalú, vagy ha szeret új dolgokat kipróbálni. Nem sikerült olyan jól, mint valami más, amiben előtte tevékenykedett? Na, bumm, akkor mi van? Egyszer élünk. Puzsér nekem alapból nem túl szimpatikus, de ez most még egy kicsit dobott rajta, hogy ne kedveljem. Elég begyöpösödött nézet, hogy mindenki maradjon annál, amihez már ért. Hatvan éve még volt értelme, ma nincs.
2018. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 RamboJudas válasza:
100%
Nem az baja, hogy Alföldi sok mindent akar csinálni. Az a baja, hogy ha az Alföldi bármit csinál, akkor a balliberális értelmiség úgy tesz mintha eljött volna a messiás. Az Alföldi egy nagyszerű színész, egy középszerű rendező (döntően buta provokációkban éli ki magát) és festészethez értő ismerőseim szerint egy szar festő.
2018. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Na, ez már megint egy más szögből világítja meg a kérdést, látod, így mindjárt más. :)
2018. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, értem. De mondjuk egy ismerős véleménye nem döntő, és ha tényleg rossz festő is (én nem értek hozzá, 1 képet láttam csak tőle, ami tetszett, a többi nem hatott rám) az miért baj? Mármint számtalan ember csinál hasonlót, Jon Bon Jovi pl. nem színész, Tom Hanks nem ír jól stb. Nekem amúgy a rendezése az egyik Schiller-drámában nagyon tetszett.


Értem amit mondasz a provokációról, és a messiásdologról is, ebben még igazad is van. De erről meg nem Alföldi tehet, hanem a buta nézők. És Puzsér személy szerint őt kritizálta. Én amúgy nem hiszem, hogy azt mondta, amit te. Te értelmeset mondasz, de Puzsér igenis azt mondta, hogy miért csinált ennyi mindent.

2018. márc. 30. 22:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Még Peter Falknak is volt rajzkiállítása, ahol Columbókat rajzolt. Nyilván nem egy Picasso...
2018. márc. 30. 22:06
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Az vicces lehet.


Nem hallottam pontosan mit is mondott erről Puzsér. Talán egy olyan ok lehet amikor nem jó ha valaki mindenfélét kipróbál, ha valamivel annak is lerontaná a hitelességét, amit egyébként jól csinál. De tényleg nem tudom Alföldi esetében van-e ilyesmi. Nekem ő elsősorban jó szinkronhang. Az ember tragédiáját láttam tőle, szerintem rendben volt. Egyszer olyasmit hallottam, hogy nagyon közeli aktusokról festett képeket, azt kicsit furcsáltam. Már hogy valaki ebben lát valami művészit amit meg kell festenie. Na oké, egyszer még elhiszem de úgy emlékszem több ilyen kép született. Ezek közül egyik sem nagyon érinti a másikat, szóval tippem sincs mire gondolhatott Puzsér.

2018. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát én csak azt láttam, amire így rákerestem.


[link]


Értem ezt is, hogy elhitelteleníti. De szerintem ezt nem kell olyan véresen komolyan venni, pl. senki se várja, hogy Tom Hanks Nobel-díjas író legyen. Vagy hogy Brian may, aki asztrofizikával is foglalkozik, tényleg felfedezzen valami fontosat.

2018. márc. 31. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Alföldi nem vallja magát festőnek csak szeret festeni ( az hogy kinek mi a véleménye róla megint más én művészetet tanultam éveken keresztül és szerint jókat fest igaz nem mindegyik tetszik)

Én pl főzni de nem vagyok szakács

2018. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. És általában mit gondolsz a dologról?
2018. máj. 22. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!