Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha egy művész vagy...

Miért baj, ha egy művész vagy cseleb sokoldalú, és sok dolgot elvállal? (Puzsér/Alföldi, de általában kérdezem. )

Figyelt kérdés

Puzsér Róbert egyik videója ihlette a kérdést. Nem vagyok egy Puzsér-rajongó, de néha mond érdekeseket. Volt egy videója, ahol azt mondta, hogy Alföldi Róbertben az ellenszenves, hogy mindenfélét akar csinálni, nem csak színészként dolgozik, pl. festészeti kiállításai vannak, műsorvezető volt, rendez. Ráadásul a rendezés nem is áll messze a színészettől. Most nem konkrétan Alföldi a lényeg, de miért baj, ha valaki sokféle dolgot csinál. Egyrészt ma már minden hülye celeb blogol, szakácskönyvet ad ki, turisztikai könyvet ír, csak mert egyszer volt valahol... A festészet legalább művészeti ág. Szerintem az se baj, ha valaki nem olyan jó az egyikben, mint a másikban. Pl. nem baj, ha nem kiemelkedő festő, minden művészeti ágban nem kell egyformának lenni.


Azért foglalkoztat a kérdés, mert szerintem nagyon sok művész sok dolgot csinál(t) egyszerre. Pl. Shakespeare színész is volt, és nem tudjuk, jó színész volt-e. Számtalan énekes-színész van a világon, és többsége csak az egyikben kiemelkedő, a másikat meg majd nézik/hallgatják a rajongók. Magyar példa: Nádasdy Ádám: költő, író, műfordító, nyelvész, rádióban szerepel (nyelvészként), tudományos ismeretterjesztő. Most akkor nála is baj? Vagy csak Alföldire pikkel? Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?



2018. márc. 30. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Puzsér nem tekinti magát művésznek
2018. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

9-es, oké, de ha van kiállítása? Pl. nem vagy szakács, de gondolom nem is nyitsz éttermet. Érdekes téma ez.


Utolsó, te félreértetted szerintem.

2018. jún. 2. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!