Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék céltudatos, magabizt...

Szeretnék céltudatos, magabiztos, maximalista nő lenni aki mindent elér és megszerez magának amit akar. Ha jelenleg nem vagyok még ilyen attól függetlenül tudnék ha elhatározom magam?

Figyelt kérdés

Néha ez a maximalizmus rám jön és elképesztően csalódott tudok lenni ha valamit ebben az időszakomban nem érek el úgy ahogy szerettem volna.

Ez a negatív tapasztalat által le is mondok erről az életformáról. Mindig elgyengülök ha valami nem sikerül és azt hiszem soha semmi nem fog sikerülni...


Ezen hogyan tudnék változtatni?



Aki ilyen nő / ember, ti hogyan lettetek ilyenek? Mindig is maximalisták voltatok? Mi a pozitív és negatív oldalai?

Hogyan érsz el mindent?


25N



2018. márc. 31. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én annyi idős vagyok, mint te, és nagyjából megfelelek az általad leírtaknak.


Egy dolgot tudok csak mondani: a jelenlegi önmagadat és a vágyott énedet csak a kitartás választja el egymástól. Ne hidd azt, hogy az ilyen típusoknak mindig minden sikerül... csupán nem csüggedünk el, és legközelebb megkettőzött erővel vágunk neki ismét. Ki kell alakítanod egy egészséges önbizalmat. Egy "vereség" után könnyű belesüppedni a sebek nyalogatásába, ehelyett viszont többet érsz azzal, ha felszívod magadat.

2018. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az én esetem nagyon specifikus, annyira nem is részletezném, de én is ilyen lettem. Az egyetem alatt történt ez. Szinte soha semmivel nem tud az ember elégedett lenni ilyenkor, mindig lehetne jobb. Meggyötri ez az embert, nem olyan jó, mint ahogy hangzik. Majdnem beleroppantam az egyetem elvégzésébe (nem csak idegileg, a sok stressz és annak helytelen levezetése végett majdnem cukorbeteg is lettem). Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy rendkívül magas teljesítményt voltam képes nyújtani. Még a köztársaságit is úgy nyertem el, hogy lóugrással voltam a második helyezett előtt. Az eddigi munkáltatóim szerint nagyon jól dolgozok, tartom az egyetem alatt elért színvonalat. Konkrétan választanom kellett felajánlott állások között (szinte nulla tapasztalattal). Ez mindenképp pozitívum.


Ha változni akarsz, akkor el kell magadat határozni és kitartani, akkor is, amikor úgy nézz ki, hogy sosem fog sikerülni. Ez nagyon fontos. Csak így tudsz dolgokat elérni. A dolog érdekessége, hogy ha képes vagy ezt megtenni, akkor még úgy is képes leszel elérni dolgokat, hogy nem hiszel benne (sokan azt hangoztatják, hogy hinni kell benne). Az utóbbi időben nekem ez kétszer is sikerült. Volt két olyan dolog, aminek a sikerében egyáltalán nem hittem, de egyszerűen csak mentem és csináltam, mert ezt szoktam meg. És teljesen váratlanul sikerültek. Csak ki kell tartani az elhatározásod mellett. Mindig és minden körülmények között. Ez aztán sok-sok lemondással is jár. Rengeteg áldozatot kell hozni. Aztán hogy ez megéri-e majd kiderül, előre ezt nem lehet megmondani.

2018. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Néha ez a maximalizmus rám jön és elképesztően csalódott tudok lenni ha valamit ebben az időszakomban nem érek el úgy ahogy szerettem volna.

Ez a negatív tapasztalat által le is mondok erről az életformáról. Mindig elgyengülök ha valami nem sikerül és azt hiszem soha semmi nem fog sikerülni..."


Rá fogsz jönni arra,az életben örülni fogsz,hogy egyes dolgokat egyáltalán sikerült úgy-ahogy elérni.Lemondani nem feltétlen kell,reálisan igyekezz látni.Mindig kérdezd meg magadtól,hogy tényleg annyira fontos-e elérni az adott dolgot,hogy maximális energiát fektess bele,kevesebb leszel-e tőle,ha nem éred el,nem-e esetleg megfelelési kényszer irányít...mert ez utóbbi mögött nem magabiztosság és céltudatosság van.

2018. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!