Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember mièrt iszik bort ès...

Az ember mièrt iszik bort ès sört illetve màs alkoholt? Finom neki?

Figyelt kérdés
Nekem semmilyen alkohol nem ízlik........
2018. ápr. 4. 21:29
1 2
 1/12 Mádár0218 ***** válasza:

-Hatás miatt

-Finom


Cocktailokat ittál már?

- a legtöbben meg se érzed

2018. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Én nem vagyok nagy alkoholista!

2 hónapban 1x rugok be....de van az a pont amikor már érzem azt hogy innom kell , hiányzik hogy így mondjam! Muszáj néha én azt mondom!

A bort , koktélt szeretem, de a rövideket nagyon nem , a pálinkának egyenesen utálom az ízét! 😁😁

2018. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Attól, hogy neked "semmilyen alkohol sem ízlik", más még szeretheti. Márka és márka közt is óriási a különbség!

Én sörben nagyon válogatós vagyok, csak 3-4 van amit megiszok, de azok is mind külföldiek. A borokat úgy nagyjából megiszom, de a legjobban az édes vörösbort szeretem.

Vannak női italok is, azok direkt az ízért vannak, azok tényleg nagyon finomak tudnak lenni!:)

2018. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is csak az émelyítően édes likőrök ízlenek. Még a cidertől is rosszul vagyok, sörről meg borról nem is beszélve...
2018. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én még a likőröket se bírom meginni :D Egyedül a pezsgőket "szeretem", vagyis az, hogy szeretem, túlzás, de legalább azokból meg tudok inni egy felesnél többet xd
2018. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elhiszed amit írok? Olvastam egy listát, egészséges italok címszó alatt.

1, víz

2, bloody mary (paradicsom és a kevés alkohol

3, sör (vitaminok)

2018. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, korán nyomtam. Van aki azért hogy ártson, van aki az íze miatt. Tudom nehéz ezt megérteni, nekem 2 sör a napi adagom, de csak este. Nap közben, ha ingyen van se kell, este tv meg beszélgetés mellett elszopogatom, úgy 8-11 között. Borból is csak a savanykás, ez az íz jön be-de ez én vagyok. Ki mit szeret, igya-de mértékkel.
2018. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Általában a szocializálódás hatására isznak az emberek rossz ízű italokat.


(Senki se akar utolsó lenni, ezért valamilyen közegbe akar illeszkedni, amiből fakad, hogy a leggyorsabban megvalósítható, az alkohol, és a cigi fogyasztása. A miértekbe most nem megyek bele, túl sok lenne.)


Az alkohol (tiszta) magában nem is finom, nincs finom íze, maximum pár szélsőséges ízvilágú embernek "izlik", de aki ilyen szélsőséges ízeket szeret, azt mindig megkérdőjelezem, hogy a normális kaját vajon mért nem utálja?


Az ízesített alkoholok fogyasztása (sör, bor is ide tartozik) már a szociális nyomás hatására fogható, mert nem ülhetek le a haverokkal narancs-lézni, az nem menő. Az energiaitalt kinőtték (vagy nem az a korosztály, mert a mai srácokat így szoktatják a szisszenés hangjával a sör ivás alapjaira, a státusz élmény megteremtésével), és kell valami "férfias" ital. Hát ez lett a sör.


Ha a hatás miatt akarna inni valaki, akkor inna 2-10 (kinek mennyi) vodkát, házi pálinkát, és tuti a siker.


Aki nem töményet iszik, az csak menőzésből iszik, kivétel ez alól az olyan alkoholos ital, ahol tényleg nem érzed az alkoholt. (csak a köretet, mellék-ízt)


Itt meg megint az jut eszembe, hogy akkor minek bele az alkohol? Lehúzod a felest, majd utána jöhet a normális narancslé, meg akármi.


A koktélozgatás is arra épül, hogy urihuncut iszogatás legyen, menő neveket adva neki, de kb alkholol nélkül is el tudsz sok ízt érni (vannak itt is kivételek).


Gondolj bele, hogy amikor fiatal vagy, és először megérzed a hányás szagú sör szagát, akkor nem izlik. Nem sok olyan ember van, akinek izlett elsőre! Meghúzta a száját (ahogy a szárazborra is), az arcod eltorzul, akaratlan undorral reagálsz, majd a társaid bátorító pillantására (Te is legyél olyan mint mi, igyál, vagy: Te se legyél nyuszi, igyál velünk!) iszogatsz belőle, majd végül a szervezeted hozzá szokik, majd kognitiv disszonancia elvén "megszereted".


És végül magadtól is eliszogatsz egyet-egyet otthon a tv előtt, bár a puffadó has, vizelési inger, és gusztustalan büfögéseken túl, csak a hányás szaga marad, meg a menő érzés, hogy "megérdemled".


Nagyon kevés kivétel van, akinek tényleg olyan szélsőséges (nem jó, vagy rossz, csak más!) ízvilága van, hogy izlik az, ami általában senkinek, de szerintem az alkohol fogyasztók 10% maximum ilyen...


A többi szociális késztetés, valahova tartozás miatt iszik. SZERINTEM

2018. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6-7 vagyok, érdekesnek tartom az ízvilágom. Meg furcsának. Mind a négy íz bejön, szeretem a sósat, édeset-mert nagy csokis is vagyok, a keserűt-mert imádom a tonikot,itt jön be a sör, a savanyút- simán megiszom a citromlevet, keserűen iszom a kávét(cukrosan kezdtem, de nem ízlett).
2018. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ín leginkább a hatása miatz szoktam inni.


Sört pl szeretem. Nem egy szokványos íz, az bizzos, meg 10 percenként jár tőle az ember hugyozni.


Borból tisztán csak a nagyon édes nyalogatós borokat szeretem. Azok tényleg finomak is.

Viszont a hatást itt is jobban szeretem, szóval 400ft alatti rozé szódával vagy, vagy boroskóla a kedvencem 😃


Tömény italok meg tényleg mérgek. Én pedig szeretném megmenteni az emberiséget, ezért a testemet feláldozva próbálom elpusztítani az összes mérget! 😃

2018. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!