Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember mièrt iszik bort ès...

Az ember mièrt iszik bort ès sört illetve màs alkoholt? Finom neki?

Figyelt kérdés
Nekem semmilyen alkohol nem ízlik........
2018. ápr. 4. 21:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Több oka lehet helyzettől és embertől függően.

-íze miatt: nekem például van több alkohol is ami ízlik, van olyan étel is ami után egy hozzá illő borból pár korty megsokszorozza az egész étkezés élményét. Általában nem vagyok ilyen "gurmé", de ha néha van ilyen értékelem a dolgot.

-hatása miatt: nem véletlenül szeretnek az emberek részegek, spiccesek lenni. Felszabadulsz, elfelejted a bajaidat, kinyílsz, a gátlásaidat kivetkőzöd. Amíg van önkontrollod és nem iszol túl sokat nagyon jó tud lenni, mert nem csinálsz nagy hülyeséget és nem is leszel rosszul se aznap, se következő nap. És akkor van az a szint amikor már nem érdekel hogy milyen az íze:D De nekem pl kevés alkohol ízével van bajom, hangulatfüggő hogy éppen mi esik jól.

-egészségügyi dolgok: pálinkát pl szoktak betegség megelőzésre inni, picit fáj a torkod, legurítasz egy erős páleszt és van hogy elmúlik. Unikumot gyomorbántalmakra is szoktak inni, nekem is segített már gyomorfájáson. A vörös bor meg megfelelő mennyiségben több tekintetben is egészséges, most nem sorolnám fel, ha érdekel utána olvasol.

Amúgy ha nem ízlik, nem kell inni, tökéletesen teljes életet élhetsz alkoholfogyasztás nélkül is:)

2018. ápr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mert bizseregnek tőle. A lúzerek meg bátrak lesznek, vagy eljátszhatják, hogy bátrabbak, és ráfoghatják a nyuszira.
2018. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!