Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyakori dühkitörések miatt...

Gyakori dühkitörések miatt miért gondolnak elmebetegnek az emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a problémám a következő:


Kb. 13 éves korom óta folyamatos dühkitöréseim vannak akár napi szinten is más emberekkel szemben, legyen az barát is akár. Sokszor félreértek dolgokat. Pl. látom, hogy a facebook-ban zölden világít a chatben az illető, és közben írtam neki már vagy 5 órája, és el is olvasta és azóta se jött válasz rá. Olyan érzésem van ilyenkor, mintha leszarnának engem, de persze ők azt mondják, hogy van 1000 dolguk, család, tanulás, munka stb...

De mégis ott van bennem, hogy látta az üzenetemet, aktív és nem ír az illető. Több eset volt már, hogy ilyenkor megjegyzéseket tettem, elég agresszívan nyilvánultam meg, pl. szídtam anyját illetőnek, meg mindenféle kisebbrendűségi jelzővel illettem, legyen szó akár legjobb barátomról is. Egy idő után ott hagytak teljesen ezek az emberek, és a mai napig a múltam levét iszom, mert a hátam mögött azt terjesztik rólam, hogy elmebeteg vagyok. Na már most tudtommal az elmebetegség nem csak a dühkitörések és kisebbrendűségi komplexust öleli fel, hanem összetettebb kissé... Bár lehet tévedek.

Ezért a viselkedésért, ami gyakorlatilag az emberek fele levő bizalmatlanságomból ered joggal gondolhatnak elmebetegnek? Nektek mi erről a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


32/F



2018. ápr. 6. 01:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, lusta voltam végigolvasni az egészet, remélem, ezen nem kúrod fel az agyad.

A lényeg, hogy egy pszichológus segít rajtad, nekem bevált. Éveken át túlstresszeltem mindent, azóta már az sem érdekel, ha kifogy a benzin a mountain bikeból.

2018. ápr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez elmebetegség. Pláne facebook miatt. Nekem az egyik 50 feletti kolléganőmet éjjel-nappal elérhetőnek mutatja, mert ha wifit érzékel, már zöld. Csomó hülye bővítmény van, ami elérhetőnek mutatja az embert. Nekem is mondták már lemerült telefonnal, kikapcsolt géppel, hogy fenn vagyok facebook-on.


Az elmebetegség egy gyűjtőszó mentális betegségekre, így a dühkitörésekre is. Nekem is voltak, menj el pszichológushoz.

2018. ápr. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a szo, hogy "elmebetegseg", egy gyujtofogalom, mint pl a "gyumolcs". Az indokolatlan duhkitoresek pedig az elmebetegseg egyik fajtaja.

Neked pedig indokolatlan duhkitoreseid vannak, ha az anyjat szidod valakinek a Facebook miatt. Meg ha az anyad vagy apad lennek is, elkerulnelek nagy ivben, baratkent meg legyen a baratod egy hozzad hasonlo, aztan oljetek egymast ahogy akarjatok.

Az elozo hozzaszolokkal ellentetben, en nem javasolnam, hogy pszichologushoz fordulj, mert te azt is leanyaznad. Raadasul, ha az elmult husz evben nem jottel ra, hogy kulso segitsegre van szukseged, akkor ez azt jelenti, hogy te elvezed ezt az allapotot. Mint az alkoholista, aki szerint o nem alkoholista.

2018. ápr. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos nálam gyerekkorra visszanyúló szülő-gyermek kapcsolat és ebből kialakuló bizalmatlanság a szülő felé miatt kezdett ez kialakulni nálam, ezt tetőzte, hogy sokkal több kudarcélményt értem meg nők és az élet más területein is, mint más emberek, és általában a legtöbb ember a szemembe jópofizott, hátam mögött pedig kiröhögtek. Tehát ezek összességének terméke lett a mostani állapot sajnos.
2018. ápr. 6. 02:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam sokat ezen, és nálam a bizalom hiánya az emberekben okozza ezt a belső elkeseredést, agressziót.
2018. ápr. 6. 02:01
 6/11 anonim ***** válasza:

"Olyan érzésem van ilyenkor, mintha leszarnának engem"


Nárcisztikus sérülés.

Gondold végig, Te milyen esetekben viselkedsz így, tudatosítsd, hogy bizony Te is rangsorolsz és sokszor nem válaszolsz akár egyáltalán az üzenetekre, mert van fontosabb. Végy elő papírt, és írj rá ilyen eseteket.

Mindig, amikor eszedbe jut egy, akár 3 nappal később is, vedd elő a papírt, és írd fel rá!

Meg végy egy füzetet, írj egy listát olyan általad ismert élethelyzetekről, amikor hiába van valaki belépve, valami más jobban érdekli. Ötletelj!

Meg van, aki állandóra be van lépve telefonról, mert vár egy üzenetet, vagy unatkozik tanóra/munka/utazás közben, de agyilag nincs ott a figyelme, nem laptopnál ül 1,5 órát, amikor koncentráltan elintéz szépen mindent sorjában.


Nézz játékfilmet, és egyesével vedd végig a szereplőket, vajon egy adott filmbeli szituációban mit éreznek.


A dühkitörés oka még éretlen idegrendszer is lehet.

Csinálj iskolaérettségi vizsgálatokat (van a neten, pl. a sánta róka gyakorlat), nem viccelek, és ha nem jó az eredmény, menj el a nevelési tanácsadóba, hogy hol tudnál fejlesztő pedagógushoz járni, aki ebben segít.

Vannak kimondottan dühkezelő tréningek is.


Ha ezzel az éretlenséggel kilógsz a nagy átlagból, akkor igen, megbélyegezhetnek, hogy nem stimmel veled valami.

2018. ápr. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

"Gyakori dühkitörések miatt miért gondolnak elmebetegnek az emberek?"


Szerinted?


Egy normális, felnőtt ember képes kezelni az ilyen helyzeteket. Képes visszafogni magát, kontrollálni az érzelmeit. Már egy 13 évesnél sem normális az, hogy dühkitöréssel kezeli le a dolgokat. Nem hogy egy felnőtt, 32 éves férfi esetében. Főleg nem az ilyen "facebookon online van" helyzetek miatt.


Másik ami nekem sosem szimpatikus, a folyamatos másokra mutogatás. A szüleim hibásak, a nők hibásak, az emberek hibásak. Érhet akármennyi megpróbáltatás, kudarc, egyik sem jogosít fel arra hogy fa..sz módon viselkedj az emberekkel és természetes hogy el fognak kerülni.


Ahogy az előttem válaszoló leírja, lubickolsz ebben az "alkoholista, aki szerint ő nem alkoholista" állapotban.

2018. ápr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy sürgősen keress fel szakembert, mert BETEG vagy.


Igen, az idegbeteg, agresszív megnyilvánulások NEM normálisak. SOHASEM.


Én ilyen emberrel minimálisan, de inkább sehogyan kommunikálok, igyekszem teljesen ignorálni és kizárni az életemből.

2018. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Asszem a fentiekre az agresszív impulzuskontroll zavar a szakkifejezés.


"A kóros szokások és impulzuskontroll zavarok közé tartozó agresszív impulzus-kontroll zavar számos, különálló, az agresszív impulzusok feletti kontroll elvesztésével járó epizóddal jellemezhető, amely nem áll arányban a kitörést kiváltó stresszorral." Illetve "A kóros szokások és impulzuskontroll zavarok közös jellemzője, hogy a beteg képtelen ellenállni olyan impulzusnak, késztetésnek, amelynek a végrehajtása önmagára vagy mások számára ártalmas; a végrehajtás előtt fokozódó feszültség és aktiválódás észlelhető; a cselekmény végrehajtása oldja a feszültséget és átmenetileg örömet, élvezetet okoz; a cselekmény után megbánás, bűntudat vagy önvádlás jelentkezik.

A kórkép lényege az agresszív impulzusok feletti kontroll ismétlődő elvesztése, ahol a bekövetkező heves reakció mértéke aránytalanul nagyobb, mint amit az esetleges kiváltó tényező megmagyarázna. A kitörések jelenthetik tárgyak törését, zúzását, vagy tettleges bántalmazást is. Az agresszív kitörések rombolásban, másokkal szembeni kegyetlenkedésben is megnyilvánulhatnak. Jellemző, hogy az adott személy kontrollvesztései nem tartoznak az ismert személyiségvonásai közé. Az epizódok között impulzivitás, agresszivitás jelei nem észlelhetők. A kontrollvesztés után a pácienseknek gyakran van bűntudatuk, reakciójuk túlzott mértékét elismerik. Férfiaknál gyakoribb, általában 18-30 év között kezdődik."


Ha nem törsz-zúzol magad körül, és a kérdésedben leírtakon felül nem ártasz magadnak és a környezetednek komolyabban, akkor -bár nem vagyok doki- nem hinném, h elmebeteg lennél. De -szerencsére idejében észrevetted, ennek örülj- h a szociális kapcsolataid és önértékelésed rovására megy a dolog, úgyhogy kérdd szakember segítségét. Illetve van még egy oka annak, h szakember segítségét javaslom: előfordul, h az agressziód egy nálad erősebb embert talál meg, és te kötsz ki a traumatológián.

2018. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta nem volt dühkitörésem és rájöttem felesleges jelentéktelen dolgok miatt magunkat idegesíteni és ezáltal másokat is. Köszi mindenkinek!
2018. ápr. 8. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!