Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha egy szülő...

Az normális ha egy szülő elmebetegnek tartja a huszonéves gyerekét és gyógyszereket akar beletuszkolni, amiket pszichiáter írt fel?

Figyelt kérdés

Mások meg az interneten lebeszélni akarják a gyógyszerekről egyfolytában (Citapram, Xanax)

Kire kell hallgatni ilyen esetben inkább, két emberre aki azt akarja szedje ezeket, vagy az internetes fórumozók véleményére akik meg határozottan ellene vannak többnyire?


2017. jan. 23. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Leginkább az orvosra kell hallgatni, de rá is csak óvatosan. Érdemes több szakember véleményét is meghallgatni.
2017. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Normális. Gondolom, nem véletlenül kell a gyereknek pszichiáterhez mennie és nem véletlenül írt neki gyógyszereket.

Fórumok nem tudnak téged diagnosztizálni. Hallgass a szakemberekre.

2017. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De itt az oldalon pl. miért akar mindenki lebeszélni a gyógyszerekről és azt, hogy járjak inkább pszichológushoz meg pszichoterápiára a gondjaimmal, ne pszichiáterhez?
2017. jan. 23. 19:59
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Talán mert sokan tapasztalják, hogy az orvosok, és nem csak a pszichiáterekről beszélek, gyógyszeradagoló szakmunkások. Írják a pirulákat, mert az gyorsabb, kénylemesebb, és valószínűleg jövedelmezőbb is, mint az alapos vizsgálat. Azért írtam én is, hogy érdemes több szakemberrel is megvizsgáltatni az illetőt.
2017. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

3: itt tudják, hogy pontosan mi a bajod? Nem. Akkor tanácsot sem tudnak adni. És nem is értenek hozzá.

Sajnos vannak olyan problémák, aminél muszáj gyógyszert szedni. Azt nehéz eltalálni, hogy kinek, melyik gyógyszer válik be. Persze emellett kell foglalkozni a problémával is.

2017. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Hát azért, mert a gyógyszerek mérgek, mesterséges anyagok, és ártanak, és még pénzbe is kerülnek. Valamint nem oldják meg a problémát, csak kezelik, amíg az fennáll.

Ha Neked bevált, és most hajtós időszakod van, amit valahogy végig kell vinni (pl. vizsgaidőszak, amibe már belefogtál), akkor szedjed a vizsgaidőszak végéig. De utána a végleges megoldásra kell gyúrni.

Pl. lehet, hogy nem jó az élethelyzet, amit beválasztottál, pl. az egyetemre járás, vagy az adott szak, vagy a tervezett életpálya, és ezt jelzi az idegrendszered - nagyon helyesen.

2017. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Antidepresszánst és nyugtatót szedsz, egyik sem elmebetegségre, azaz pszichózisra van. Nem a szülőd írta fel neked, hanem a pszichiáter, aki ebben szakember. Nem tudom, mit hisztizel, ha azt mondaná, hogy ne szedd, akkor az lenne a bajod, hogy miért nem veszi komolyan a problémádat.

Amúgy meg jobb lenne a kezelőorvosodra hallgatni.

2017. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Miért mentél el a pszichiáterhez (vagy mész bármilyen orvoshoz) ha nem fogadod el a gyógymódot?

Vannak olyan betegségek, amikkel csak gyógyszerek szedése mellett tud normális életet élni a páciens. (pl.skizofrénia)

Orvosi ügyben SOHA ne a Gyakorisok véleménye legyen a mérvadó, itt nem praktizáló orvosok osztják az észt, én sem vagyok az.

Ha gondod van a vízcsap bőrözéssel, vagy érdekel, hogy milyen mosógépet vegyél, ...na erre jó a Gyakori, semmi másra!

Anyád csak az orvos utasításait követi, - és IGEN! normális az édesanyád - neked nem kellene tiltakoznod a gyógymód ellen!

Ha egyik gyógyszer nem válik be - de ezt ki kellene próbálni - akkor majd kapsz másikat, ami használni fog.

2017. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szorongásos problémáim vannak, tele vagyok aggodalmakkal, félelmekkel és egy nulla az életem, ilyen jellegű gondjaim vannak, csak gondoltam leírom még plusz információként
2017. jan. 23. 20:23
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem elmebetegség, nem tartanak téged elmebetegnek. Viszont huszonéves felnőtt vagy, a saját ügyeidet intézd, ne anyuci rángasson el az orvoshoz. Kizárólag a te jogod és feladatod eldönteni, hogy fordulsz-e orvoshoz vagy nem, ha igen, konkrétan kihez, és akarsz-e gyógyszert szedni vagy sem. Most mégis tanácsot adok, bár pont arról volt szó, hogy ne hallgass téged nem ismerő laikusokra: először gyógyszer nélküli pszichoterápiával kéne próbálkozni, ennek hátránya az iszonyú ára, és csak ha nem jutsz előre, vagy a pszichológus kifejezetten javasolja, akkor szedni gyógyszert. Ez nem mond ellent az orvosi alapelveknek, mert az orvosoknak is a legkisebb még ható dózist kell felírniuk, a legkisebb meg a nullánál kezdődik.
2017. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!