Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell nem foglalkozni...

Hogyan kell nem foglalkozni más véleményével?

Figyelt kérdés
Nem tudok egy közösségben önmagam lenni , mert félek attól hogy mit gondolnak rólam. Az osztálytársaimmal már 4 éve együtt vagyok, de még alig beszéltem velük , csak 3-4 személlyel, mert annyira visszahúzódó vagyok, és ők sem közelednek emiatt.Próbálok mindenkinek megfelelni, nem tudom kimondani a véleményem mert félek hogy lehurrognak vagy kinevetnek.Mindig próbálom azt mondani mindenkinek amit ő hallani akar. Ehhez hozzátesz hogy önbizalimhiányom is van , lehet ebből fakad a megfelelési kényszer is . Hogyan tudnék változtatni, és úgy élni, azt mondani amit én szeretnék ? 18\L
2018. ápr. 6. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Racionalizálnod kell magadban, hogy az életeden semmit sem változtat az, hogy random emberek mit szólnak hozzá, főleg ha olyan emberekről van szó, akik max ideig-óráig az életed részei (pl. osztálytársak, munkatársak). Az életben nem lehet mindenkinek megfelelni, képtelenség, mindig lesz valaki, akinek valami nem tetszik, de egyáltalán miért is kellene mindenkinek megfelelni? Miért is érdekelne, hogy a random Gizikének vagy Pistának, aki semmilyen módon nem áll közel hozzám, mi nem tetszik? És ha lehurrod vagy kinevet, akkor mi van? Nem dől össze a világ..


Elsősorban önismerettel kellene foglalkoznod, meg kell ismerned önmagad, a gyengeségeid, az erősségeid és ezzel el is tudod kezdeni építeni az önbizalmad. Ez a megfelelési kényszer bizony súlyos önbizalomhiányra utal.. Rengeteg önsegítő irodalom van, ami akár a neten is elérhető, de ha egyedül nem megy, gondolkozz el azon, hogy igénybevedd szakember segítségét, semmi szégyellnivaló nincs ebben. Sok sikert!

2018. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
14%
És egy felbecsülhetetlen értékű könyv olvasása, hiszen szerzője látja amit közben gondolsz, érzel, ami tettekre indít. Ő fog támogatni téged, hogy magabiztos, gazdag szókincsekkel rendelkezzél és biztos jövővel. Miért ne tennél próbát a Biblia megismerésével.
2018. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!