Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire jó a küzdelem, az akarás,...

Mire jó a küzdelem, az akarás, ha a végcél nem elérhető?

Figyelt kérdés
Ha sosem zárul eredménnyel a kitűzött cél...

2018. ápr. 6. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Ember küzdj és bízva bízzál! Biztos hallottad már. Néha történnek csodák. A küzdelem belső ember, a jellem. Van aki vizsgálja az emberi szíveket, és a jövőben ennek kimenetele lesz. 37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nem lesznek többé gonoszok, nézed a helyüket és nem lesznek ott. Ám a szelídek öröklik a földet és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élnek."
2018. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Semmire. Reálisan kell nézni a dolgokat. Elérhető célokat kell kitűzni magunk éle. Így nem lesz hiábavaló a küzdelem.
2018. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy realisztikus célokat tűzzön ki magának az ember. Ha hosszútávú a cél, akkor én például lebontom apróbb lépésekre és szépen apránként haladok a nagy cél felét. Én az egyik nagyobb célomat például csak 6 év kitartó munkájával tudtam megvalósítani, ráadásul ez sok áldozattal, lemondással és türelemmel járt, de mivel nem adtam fel az első tíz kudarcnál sem, végül sikerült.
2018. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A pártalálás elég realisztikus dolognak tűnik. Mégsem elérhető mindenkinek.
2018. ápr. 6. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 4 éve nem találok párt és már nem is keresek.

A kudarcokat természetes, ha elkerüli az ember. Nem hatnak jól a személyiségre.

2018. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos, hogy mi a cél (jelenleg pártalálás), hanem az, hogy annak milyen jelzői vannak (szép, csúnya, alacsony, magas, kövér,vékony, stb.). A cél így jó, hogy sosem fog azonosulni a valósággal, azért, mert a valóság nem egyezhet minden esetben a céllal, mert a cél lehet, hogy nem reális.
2018. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én jelenlegi célom az, hogy sikerüljön egy 2018-as GMC Sierra 3500 Denali truckot vennem, azonban egyre távolabb kerülök ettől a céltól, így én is azt mondom, nincs semmi értelme a küzdelmemnek.
2018. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!