Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik direkt csak azért járnak fel a GYK-ra, mert imádnak vitázni, érveket ütköztetni?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen embertípus - akinél ez a mozgatórugó: a vitázás(nem provokálás vagy veszekedés), hogy érveket lehet ütköztetni, másokat meggyőzni vagy éppen hagyni magát meggyőzni, mások véleményét, világlátását elolvasni... Szóval az a típus, aki akkor elégedett, ha megtalálja a neki megfelelő szellemi partnert egy vitában, és akár huzamosabb ideig is lovagolnak egy témán, persze egymást tisztelve, anyázás nélkül, míg dűlőre jutnak vele(ha egyáltalán ez sikerül).


Van köztetek tehát olyan, aki direkt emiatt jár ide? Mennyire találjátok meg a számításotokat? Találtok "partnert" ehhez? Milyen érzés egy vitában felülkerekedni, ill. alulmaradni?



2017. ápr. 30. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Én csak fényt hozok a sötétségbe, felnyitok szemeket, kommentekben sosem fejtegetek hosszasan, csakis lényegretörően. Privátban leveleztem már hosszasan és, ha úgy adja ismét megteszem. A keserű, gonosz népeket ignorálom.
2017. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Én szeretek vitázni, de az oldalt nem erre találták ki, így nehéz is egy hosszabb eszmecserét átlátni.

Na meg ritka az, amikor valaki nem indulatból válaszol.

2017. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Vitázni nem szoktam, de ha kommentet írok, akkor azt mindig részletesen teszem. Néha ugyan eldobom az agyam, hogy milyen oltári baromságok vannak a válaszok között, de összességében mégis érdekes látni, hogy ki hogy gondolkodik egy-egy témában.

Az ok nélküli lepontozás jobban idegesít. :) Nem bánom, ha valaki negatívan értékel, de legalább akkor fűzné hozzá, hogy mit gondol másképp... És igen, akkor ebből akár lehetne egy normális eszmecsere is. De kevés ember vevő az ilyenekre, inkább mindenki vagdalkozik azzal, hogy hülye vagy oszt' cső.

2017. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg, lepontozás. :D Én soha nem használom a kezeket, de mindig jót mulatok, ha ellenérvek helyett csak alacsony értékelést kapok.
2017. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Vitázni, érveket ütköztetni a kocsmába járok, még ott is több lehetőség van rá mint itt. Két okból: egyrészt itt sok a vérpista, akinek az egyetlen érve az anyám vélt foglalkozása, másrészt ez az oldal nem erről szól, így a témától jelentősen eltérő kérdéseket sokszor én magam jelentem (és igen, lehet érte lepontozni).
2017. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
Én röhögni járok ide.
2017. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
23%

Nekem a legtöbb írásom érvelésalapú kisregény. Viszont szándékosan provokatív hangnemben, de nem ingerülten írok, hogy jöjjön válasz is, mert kíváncsi vagyok, hogy mit tudnak mondani az emberek rá. Nos válasz nem szokott jönni, lepontozás annál inkább, így kénytelen voltam azóta egy új nicket regisztrálni, amiket a fontosabb témákban használok, miután a 80%-omat sikerült 56-ra lerombolni. :D


Egyrészről dühít, hogy ignorálnak, másrészről viszont azt érzem, hogy győztem. Ugye van az az elmélet, hogy egy vitában az aduász az anyázás; az az, ami minden érvet felülír és minden további nélkül megnyered a vitát, ha bedobsz egyet. Na, itt ugyanez a lepontozás.

2017. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez az oldal arról szól, hogy a kérdezőnek válaszoljunk a legjobb tudásunk szerint, nem pedig, hogy egymással vitatkozzunk.

Én személy szerint soha nem zsűrizem senki véleményét, mert mindenkinek jogában áll a dolgokat másképp látnia.

Viszont, ha engem megszólít valaki, értelmesen megcáfol, arra válaszolok.

Vagy elfogadom, vagy vitatom, úgy, hogy reagálok rá érvekkel, de indulatoktól mentesen.


Ha valaki csak értelmetlenül belém köt, azt ignorálom, mintha ott sem lenne.

2017. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Mármint *amit a fontosabb témákban használok.
2017. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Nincs értelme olyan egyénekkel vitatkozni,akiknek meggyőződésük,hogy ők mekkora " agyak" és kerek-e világon csupán csak az ő szavuk számít és határozottan "igazuk" van!....



A másik réteg az a manipulatív idióták tábora akik pont a vitára repülnek rá és élvezik a sötétségüket vagy gonoszkodnak csak randomra.

Ez szerintük poén és humoros-de szerintem beteges...


A privát írók között is akad kötekedö,esetleg modortalan tahó.

De a legjobb az ha megkérdez valamiről -te válaszolsz -ő meg tojik visszaírni!

....

2017. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!